Data modyfikacji:

Hama proponuje dwie ładowarki mini o mocy 20 i 30 W. Szybkość i wielofunkcyjność zamknięte w małej kostce

Portfolio marki wzbogaciło się o dwie kompaktowe i wieloportowe ładowarki do gadżetów mobilnych, każda z dwoma złączami: USB-A i USB typu C. Dzięki technologiom Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery ładowanie przebiega sprawnie, bezpiecznie i ekspresowo.
ładowarka hama
Żyjemy w erze stawiającej na mobilność i w której każda wolna chwila jest szansą na doładowanie jednego z wielu towarzyszących nam urządzeń mobilnych. Stąd niemiecka marka Hama konsekwentnie stawia na premiery kolejnych wieloportowych ładowarek, w którym to segmencie produktowym się specjalizuje. Teraz na polskim rynku pojawiły się dwie ładowarki mini o maksymalnej mocy 20 i 30 W.
Obie są prostokątne i zostały utrzymane w białej kolorystyce. Ich wymiary wynoszą 3,4 x 2,9 x 3,5 cm, tak więc nazwa „mini” zdecydowanie nie jest na wyrost. Każda z nich jest wyposażona w dwa złącza: oznaczone kolorem pomarańczowym USB-A i obustronne zielone USB-C. W ten sposób udało się zminimalizować ryzyko pomylenia portów i ich przypadkowego wyłamania. Obecność dwóch gniazd przekłada się też w prosty sposób na możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.
Nie mogło tutaj też zabraknąć dwóch technologii, przyspieszających i usprawniających sam proces zasilania energią smartfona, tableta, kontrolera do gier czy czytnika e-Booków - Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery (PD).  Qualcomm Quick Charge 3.0 umożliwia nawet czterokrotnie szybsze ładowanie w porównaniu do tradcyjnych rozwiązań. Natomiast Power Delivery pozwala na naładowanie sprzętu nawet do 5 razy szybciej. W tym przypadku inteligentny zestaw chipów automatycznie rozpoznaje ładowane urządzenie i dobiera odpowiednie napięcie prądu, zapewnia też wyjątkowo szybkie zasilanie energią (Turbo Fast Charge). W procesie ładowania zabezpiecza ładowarkę, podłączone urządzenie i użytkownika. W efekcie możemy zapomnieć o zagrożeniach, związanych z nadmiernym naładowaniem, przepięciem i zwarciem, a w związku z tym z uszkodzeniem akumulatora urządzenia docelowego.
Tak oto możemy „nakarmić” energią nasz smartfon do stanu 60 proc. baterii w raptem 30 minut. Co więcej, wąska wtyczka każdej z prezentowanych ładowarek umożliwia podłączenie bez blokowania sąsiednich gniazd.
Sugerowane ceny detaliczne obu ładowarek? Ta o mocy 20 W kosztuje 69,90 zł, zaś w przypadku jej odpowiedniczki o mocy 30 W musimy być przygotowani na wydatek rzędu 89,90 zł.  
Zdjęcie: Materiały prasowe
Autor: Informacja prasowa