Data modyfikacji:

Honor 90 Lite już niebawem w Polsce. Smartfon zapowiada się świetnie!

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem na półkach sklepowych w Polsce zawita zupełnie nowy Honor 90 Lite. Smartfon zapowiada się świetnie nie tylko ze względu na unikalny wygląd, ale również solidne podzespoły. Sprawdź pełną specyfikację telefonu Honor 90 Lite.
honor 90 lite

Honor 90 Lite to świetny smartfon!

Honor 90 Lite swoim wzornictwem nawiązuje do telefonów Apple. Obudowa ma grubość zaledwie 7,48 mm oraz waży 179 gramów. To jasno wskazuje, że mamy do czynienia z kompaktowym i poręcznym urządzeniem. Warto wspomnieć, że plecki zostały wykonane z materiału, który nie pozostawia odcisków palców. Producent zdecydował się zastosować wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+.
Odświeżanie 90 Hz w codziennych zadaniach sprawdzi się dobrze. Przedni panel pokrywa aż 93,6% powierzchni całego urządzenia, dlatego zastosowane ramki są minimalne. Czytnik linii papilarnych został umieszczony w bocznym przycisku. Smartfon ma certyfikat Hi-Res Audio, co jest gwarancją bardzo dobrego dźwięku. W dolnej części urządzenia znalazł się port ładowania USB-C (2.0). Niestety, ale nie znajdziemy tu popularnego złącza minijack 3,5 mm.Honor 90 Lite będzie dostępny w kolorach Cyan Lake, Titanium Silver oraz Midnight Black.

Jakie podzespoły znajdziemy na pokładzie telefonu?

Honor 90 Lite pracuje w oparciu o solidne podzespoły. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Dimensity 6020, który działa z 8 GB pamięcią RAM. Producent zastosował nowe rozwiązanie Honor RAM Turbo, które może rozszerzyć pamięć operacyjną nawet do 13 GB. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej ilości miejsca w pamięci wewnętrznej. To sprawia, że smartfon zachowa wydajność nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Nowy telefon ma na pokładzie 256 GB pamięci wewnętrznej, dlatego z ilością dostępnego miejsca nie powinno być większych problemów.  
Bateria w smartfonie ma wartość 4500 mAh, co nie jest wynikiem powalającym. To jednak powinno pozwolić na cały dzień działania bez konieczności ładowania. Honor 90 Lite może być ładowany z maksymalną mocą 35 W. W około 30 minut dostarczymy 55% energii. W tej klasie telefonu jest to wynik co najmniej dobry.

Aparaty fotograficzne dla wymagających

Do fotografowania przygotowano świetny aparat, który ma rozdzielczość 100 Mpix. W zestawieniu z obiektywem f/1.9 będzie można wykonywać zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych. Drugi aparat to konstrukcja szerokokątna, która ma rozdzielczość 5 Mpix.
Producent umieścił jeszcze 2-megapikselowy sensor do fotografii macro, ale tutaj nie należy spodziewać się zapierającej dech w piersiach jakości. Kamera do selfie ma natomiast rozdzielczość 16 Mpix i światło f/2.45. Taki zestaw dla przeciętnego użytkownika będzie wystarczający. Mobilni fotografowie swoją uwagę powinni skierować w stronę Honora 90, który korzysta z lepszej matrycy 200 Mpix.  

Honor 90 Lite. Ceny i dostępność  

Honor 90 Lite w najbliższym czasie ma trafić na rynek europejski, dlatego szanse na jego pojawienie się również w Polsce są ogromne. Cena we Francji i Niemczech wynosi 300 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę 1328 złotych. Stosunek jakości do ceny został w tym wypadku bardzo dobrze zachowany.  
Zdjęcie: Materiały Honor
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.