Data publikacji:

Mocna karta grafiki od Nivida – najnowsze informacje o GeForce RTX 4070

nowe karty graficzne
GeForce RTX 4070 to jedna z nowości od firmy Nivida. Do sieci wyciekły najnowsze informacje na temat karty grafiki z GPU z serii Ada Lovelace.
Karta posiada płytkę oznaczoną ciągiem znaków PG141-SKU331. To właśnie na niej znajdzie się układ GPU, który mieć będzie aż 7680 rdzeni CUDA. Dla porównania w jej poprzedniej wersji znajduje się tylko 5888 rdzeni.
Urządzenie posiadać będzie 12 GB pamięci VRAM typu GDDR6X 21 Gbps. Istotną informacją jest także, że współczynnik TDP wyniesie 300 W.
To na razie wszystkie informacje, które udało nam się zdobyć na temat karty GeForce RTX 4070. Jej pełna specyfikacja nie jest jeszcze znana. Jednak gołym okiem widać, że wyposażenie ma być dużo lepsze niż w modelu RTX 3070. Oznacza to tylko jedno – możemy spodziewać się znacznie większej wydajności.
Na więcej szczegółów musimy jeszcze chwilkę poczekać, bowiem premiera tego urządzenia spodziewana jest na jesieni tego roku.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!