Data modyfikacji:

Thermomix 7. Kiedy pojawi się nowy Thermomix?

Niemal każdy, kto, chociaż w niewielkim stopniu interesuje się gotowaniem i rynkiem kuchennych sprzętów, doskonale wie jakim sprzętem jest Thermomix. Tego urządzenia z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ szczególnie w ostatnich latach TM zyskał dużą popularność. Czego można spodziewać się po Thermomixie 7, który prawdopodobnie już niebawem trafi do pierwszych użytkowników? Jakie były początki tego urządzenia oraz na jakie zalety ma TM? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, warto zapoznać się z artykułem zamieszczonym poniżej.
termomix
Producent tego sprzętu, czyli niemiecka firma Vorwerk, wprowadzając na rynek pierwsze modele Thermomixa zrewolucjonizowała gotowanie, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu sprzętu. Niemiecki producent regularnie wprowadza na rynek nowe i udoskonalone modele, które zaskakują użytkowników pod wieloma aspektami.

Thermomix — historia

Historia Thermomixa rozpoczyna się znacznie wcześniej niż czas, kiedy urządzenie zyskało światową popularność. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że TM w tym roku obchodzi 61 urodziny. Chociaż na przestrzeni lat samo urządzenie przeszło wiele zmian i prawdziwych rewolucji, aby ostatecznie przybrać ostateczną formę, to ponad półwieczna historia tego urządzenia sprawia, że budzi on podziw i zaufanie wielu użytkowników.
Z biegiem lat zmienił się wygląd Thermomixa, wbudowane funkcje, dołączone akcesoria, sposób obsługi urządzenia oraz wiele innych aspektów, jednak podstawowe założenie mimo upływu czasu nie uległo zmianie i nadal ten sprzęt ma ułatwić gotowanie każdemu użytkownikowi.
Historia Thermomixa rozpoczyna się w listopadzie 1961 roku, kiedy do rąk użytkowników trafił pierwszy model tego urządzenia VKM 5. Pierwszy model TM, który wyglądem przypominał współczesny blender kielichowy, miał funkcje krojenia, mieszania, mielenia i ugniatania, a co więcej posiadał miarkę.
Kolejny model, Vorwerk VM 10 wyglądem nawiązywał do swojego poprzednika, jednak według producenta miał on zachowywać naturalne, pozytywne właściwości i witaminy w przygotowywanych posiłkach. W 1968 roku wprowadzono Vorwerk VM 20, który oprócz pomarańczowego koloru, różnił się od poprzedników funkcją zmiany prędkości mieszania.
Pierwszy Thermomix VM 2000, który pozwalał na podgrzewanie przygotowywanych potraw, został wprowadzony na rynek w 1971. Ten model sprzedawany był wraz z dołączoną szpatułką, która pozwalała na mieszanie potrawy nawet w trakcie miksowania. Już dwa lata później marka Vorwerk wprowadziła model Thermomix VM 2002, który od poprzednika różnił się głównie pod względem wyglądu. Z kolei model wprowadzony w 1980 roku został wyposażony w nową miskę.
Rewolucją w świecie TM okazał się model 3000, ponieważ pozwalał na wybór temperatury grzania — od 50 do 90 stopni. Ważną zmianą było także dołączone naczynie do gotowania na parze oraz aż 12 prędkości mieszania. Model wprowadzony rok później, czyli TM 3300 nie różnił się znacząco on swojego poprzednika.
TM 21 to model wyposażony w cyfrowy wyświetlacz oraz przycisk turbo, który zrewolucjonizował mieszanie potraw. W 2004 roku marka wprowadziła na rynek kolejny model, czyli TM 31, który posiadał nowy nóż oraz zupełnie nowe możliwości określania temperatury oraz prędkości mieszania.
Najnowszy model Thermomixa wyglądem nie przypomina swojej pierwotnej wersji —  urządzenie zostało pozbawione niemal wszystkich przycisków, które zastąpił wygodny wyświetlacz z panelem dotykowym. Dodatkowo do obsługi urządzenia pozostaje duże pokrętło, które znacząco ułatwia pracę.

Thermomix 7 — kiedy premiera?

Kiedy można spodziewać się premiery TM7? Takie pytanie zadaje sobie wielu fanów tego sprzętu, jednak producent póki co nie podaje oficjalnych informacji dotyczących premiery nowego sprzętu. Według wielu doniesień, jakie usłyszeć można w kulinarnych kuluarach, nowy Thermomix 7 może pojawić się w 2024 lub 2025 roku.

Thermomix 7 — czego można się spodziewać?

Producent TM, który od lat utrzymuje się na szczycie listy liderów w świecie robotów kuchennych, z pewnością zadba o to, by nowy model najpopularniejszego produktu sprostał wysokim wymaganiom klientów. Z pewnością liczyć można na udoskonalone działanie na każdej płaszczyźnie oraz dodatkowe funkcje, jednak na oficjalną informację o specyfikacji TM7 niestety trzeba jeszcze poczekać.
Zdjęcie: Materiały prasowe
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!