Data publikacji:

Jak będzie się prezentować Xiaomi Pad 6? Specyfikacja i premiera

Aktualnie mamy już potwierdzone informacje o premierze Xiaomi Pad 6. Specyfikacja tego urządzenia z pewnością zachwyci nawet nieco bardziej wymagających użytkowników. Model otrzymał nawę kodową od producenta oraz przydzielono mu numer „M82”. W dzisiejszym artykule omówimy wszystko, co wiemy na temat specyfikacji, daty jego premiery oraz spodziewanej ceny. Czy warto czekać na Xiaomi Pad 6?
xiaomi pad 6 premiera

Xiaomi Pad 6 – specyfikacja

Wyciekły już informacje na temat możliwych parametrów nowego tabletu od Xiaomi, co znaczy, że premiera jest już potwierdzona. Urządzenia zasili procesor Qualcomm Snapdragon 870. W związku z wykorzystaniem właśnie tego procesora nawet jeżeli producent nie zdecyduje się na zaoferowanie konsumentom bardziej wydajnego akumulatora, będziemy dysponować dłuższym czasem działania, niż w przypadku poprzednika.
Wewnątrz znajdą się poczwórne immersyjne głośniki stereo, które zadbają o wysokiej jakości dźwięk. Wyświetlacz ma być przystosowany do ochrony wzroku przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego. Oprócz tego w tablecie znajdzie się czujnik światła sztucznego, słonecznego oraz temperatury barwowej po to, by jak najlepiej dostosowywać parametry obrazu do potrzeb użytkownika.
Według plotek możemy liczyć na podwójny aparat z tyłu oraz 11-calowy ekran o rozdzielczości 1880 × 2880 i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Standardem wśród urządzeń od Xiaomi jest ekran AMOLED, który doskonale radzi sobie ze słońcem – możliwe, że znajdziemy go i tutaj.
Urządzenie będzie zamknięte w eleganckiej, aluminiowej obudowie. Poprzednik miał 6 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej oraz był dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Z pewnością twórcy najnowszego Xiaomi nie zejdą poniżej tych wartości. Podobnie będzie z akumulatorem – w tym zakresie możemy liczyć na minimum 8000 mAh.

Xiaomi Pad 6 i Xiaomi Pad 6 Pro

Tablet zapewne będzie wyposażony w szybkie ładowanie. Mamy jednak pewne wątpliwości dotyczące obecności w nim modułu NFC. Być może producent się na niego zdecyduje, jednak nie wiadomo, czy w podstawowej wersji Xiaomi Pad 6, czy też dopiero w bliźniaczym wariancie Pro.
Prawdopodobnie wersja Pro nie będzie dostępna w sprzedaży w Polsce, tak samo, jak poprzednik. Według aktualnych doniesień wersja podstawowa ma być typowym średniakiem, który zadebiutuje na rynku globalnym, natomiast wersja Pro – flagowcem. Możemy jednak z czystym sumieniem wszystkich zapewnić o tym, że z pewnością Xiaomi Pad 6 nikt nie będzie rozczarowany.

Xiaomi Pad 6 – premiera

Na kiedy planowana jest premiera? Xiaomi Pad 6 prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży już w drugim kwartale 2023 roku! Premiera obu tabletów odbędzie się tego samego dnia. Początkowo Xiaomi Pad 6 ma zostać przedstawiony wyłącznie na rodzimym rynku producenta, ale w ciągu kilkunastu tygodni prawdopodobnie trafi również do innych krajów. Certyfikację urządzeń oraz ich dostosowanie do wymogów europejskich już rozpoczęto i to właśnie stąd mamy dostęp do pewnych przecieków dotyczących ich specyfikacji.

Xiaomi Pad 6 – cena

Ile może kosztować Xiaomi Pad 6? Cena tego urządzenia nie powinna przekraczać 2 tysięcy złotych. Za jego poprzednika musimy zapłacić do 1699 złotych, a prawdopodobnie będzie to podobna półka cenowa. To urządzenie dla wszystkich osób, które poszukują sprawdzonej propozycji za niewygórowaną cenę. Będzie to typowy tablet klasy średniej z dobrej jakości podzespołami o zadowalającej wydajności i wytrzymałości. Prawdopodobnie tak samo, jak w przypadku innych urządzeń od Xiaomi będziemy mogli liczyć na atrakcyjne promocje w okresie około premierowym.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!