Data publikacji:

Odkurzacz do sierści – jak pozbyć się sierści z domu?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem zwierzaka? Choć futrzaki potrafią dać wiele radości, to jednak ich właściciele zmagają się z wszechobecną sierścią – można znaleźć ją na podłodze, kanapie, stole, a nawet blacie kuchennym. Na szczęście producenci postanowili pomóc ci w rozprawieniu się z kłaczkami, wprowadzając do sprzedaży odkurzacze do sierści kota i psa. Zobacz, jaki odkurzacz do sierści kupić.

odkurzacz do siersci

Odkurzacz do sierści – jaki wybrać?

Chyba każdy właściciel futrzaka wie, jaką zmorą jest zalegająca wszędzie sierść. Jak się pozbyć sierści z domu? Z pomocą przychodzą odkurzacze do sierści zwierząt. Jaki odkurzacz do sierści kupić? Zobacz ranking polecanych produktów.

  1. Samsung Jet 90 premium VS20R9048T3
  2. Samsung Jet 75 pet VS20T7532T1
  3. Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490
  4. Dyson Cyclone V10 Absolute
  5. Xiaomi Dreame V11
  6. Dyson V8 Absolute

Dobry odkurzacz do sierści psa i kota – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Na rynku znajdziesz odkurzacze do sierści w dziesiątkach różnorodnych odsłon – od kompaktowych sprzętów aż po pełnowymiarowe urządzenia. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Pierwszym parametrem jest oczywiście moc, dzięki której zbieranie kłaczków stanie się szybsze i łatwiejsze, i to bez względu na rodzaj powierzchni. Optymalna wartość wynosi od 1500 do 2000 W.

Dobrym pomysłem na usprawnienie odkurzania sierści jest dodatek specjalnej szczotki. Gadżet raz na zawsze odmieni regularne sprzątanie! Końcówka z obrotowym akcesorium w środku radzi sobie rewelacyjnie z usuwaniem kłaczków z dywanów i wykładzin.

Aby zapewnić sobie wygodę, dobrym pomysłem jest zakup odkurzacza bezworkowego do sierści. Nowoczesny system usprawnia również sprzątanie włosów domowników. Czyszczenie urządzenia jest całkowicie bezproblemowe i zajmuje dosłownie minutę.

Polecamy również zakup sprzętu z filtrem antyalergicznym HEPA, który nie tylko skutecznie usuwa z powierzchni sierść, ale także bezkompromisowo rozprawia się ze szkodliwymi dla zdrowia roztoczami.

Na zakończenie zwróć uwagę na poziom hałasu generowanego przez odkurzacz – im niższy, tym lepszy. Cichy odkurzacz jest także przyjazny dla zwierząt, które mogą bać się dźwięku włączonego urządzenia.

Odkurzacz do sierści zwierząt – polecane produkty

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do sierści zwierząt wybrać? Zobacz przygotowane przez nas propozycje.

Samsung Jet 90 premium VS20R9048T3

Nowość w ofercie popularnego producenta, która może pochwalić się filtrem HEPA. Pionowy odkurzacz do sierści jest także bezprzewodowy, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort podczas sprzątania. Na liście jego zalet znalazła się też wysoka moc ssąca, wynosząca do 200 W oraz długi czas pracy.

Polecany odkurzacz do sierści Samsung Jet 90 Premium jest sprzedawany w zestawie ze szczotką Soft Action, która bez problemu poradzi sobie z usunięciem sierści i innych zabrudzeń z twardych powierzchni, oraz wolnostojącą stacją ładującą.

Samsung Jet 75 pet VS20T7532T1

Kolejny polecany odkurzacz do sierści, który równie doskonale radzi sobie z innymi zabrudzeniami – kurzem, resztkami jedzenia czy pyłami. Bezprzewodowy model wyposażony w filtr HEPA i elektroszczotkę Turbo Action ma moc silnika wynoszącą do 550 W. Dzięki temu jest polecany do każdego rodzaju podłóg.

To jednak dopiero początek! Odkurzacz Samsung ma również długi czas pracy, który wynosi nawet do 60 minut na jednym ładowaniu, i cyfrowy silnik. Producent wyposażył go także w stację dokującą, którą można zamontować na ścianie, trzy tryby pracy, zmywalne części, czytelny wyświetlacz i łatwy w czyszczeniu pojemnik.

Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490

Jeśli szukasz poręcznego odkurzacza do sierści, to model Tefal Air Force jest strzałem w dziesiątkę. Urządzenie o pojemności 0,6 l i wzbogacone o filtr HEPA to pionowy sprzęt o funkcjonalności 5 w 1. Co to oznacza? Odkurzacz mopuje i odkurza nie tylko podłogi i dywany. Równie doskonale radzi sobie w przypadku sufitu, przestrzeni pod niskimi meblami, a nawet samochodu.

Polecany model ma podwójną siłę bezszczotkowego silnika, która wynosi do 100 W. Nie musisz nawet podłączać go do prądu, bo bezprzewodowy odkurzacz do sierści działa do 35 minut bez ładowania. W zestawie otrzymujesz aż dziewięć różnych elementów – filtry, ściereczki, stację ładującą i różne końcówki.

Dyson Cyclone V10 Absolute

Odkurzacz do sierści Dyson Cycle to kolejna propozycja dla właścicieli zwierzaków, którzy chcą raz na zawsze uporać się z zabrudzeniami w domu. Pionowy model z filtrem HEPA ma pojemność wynoszącą 0,76 l. Co istotne, jest on bezprzewodowy, jednak może pochwalić się mocą ssania tradycyjnego odkurzacza.

Urządzenie Dyson działa do 60 minut na jednym ładowaniu, jest sprzedawane w zestawie z czterema końcówkami i dwiema elektroszczotkami oraz w ciągu sekundy może zamienić się w odkurzacz ręczny. A to wszystko w połączeniu z silnikiem cyfrowym, możliwością higienicznego opróżniania pojemnika czy trzema trybami mocy.

Xiaomi Dreame V11

Pionowy odkurzacz do sierści Xiaomi ma silnik o mocy 125.000 rpm, może pracować nawet do 90 minut na jednym ładowaniu, a do tego jest wyposażony w dziesięć różnych opcji sprzątania. Jeśli masz na to ochotę, to możesz zamienić go w model ręczny i bez problemu dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Polecany odkurzacz do sierści ma czytelny, dotykowy panel sterowania, za pomocą którego możesz nie tylko dopasowywać moc ssania, ale także redukować hałas. Nie bez znaczenia jest też niskie zużycie energii oraz łatwość opróżniania pojemnika.

Dyson V8 Absolute

Model Dyson V8 Absolute to ostatni polecany odkurzacz do sierści, dzięki któremu sprzątanie w domach i mieszkaniach ze zwierzakami stanie się jeszcze łatwiejsze. Pionowy model z filtrem HEPA i pojemnikiem o pojemności 0,54 l głęboko czyści dywan, bez problemu pochłaniając sierść zwierząt i brud.

Pionowy, bezprzewodowy sprzęt ma sterowany cyfrowo silnik, dwa tryby mocy i wykorzystuje technologię 2 Tier Radial, która zatrzymuje mikroskopijne cząsteczki kurzu. W zestawie otrzymujesz różne rodzaje elektroszczotek i mniejsze końcówki, które umożliwią posprzątanie trudno dostępnych miejsc.