Data modyfikacji:

Odkurzacz do sierści – jak pozbyć się sierści z domu?

Jesteś szczęśliwym posiadaczem zwierzaka? Choć futrzaki potrafią dać wiele radości, to jednak ich właściciele zmagają się z wszechobecną sierścią – można znaleźć ją na podłodze, kanapie, stole, a nawet blacie kuchennym. Na szczęście producenci postanowili pomóc ci w rozprawieniu się z kłaczkami, wprowadzając do sprzedaży odkurzacze do sierści kota i psa. Zobacz, jaki odkurzacz do sierści kupić.

pies w domu

Odkurzacz do sierści – jaki wybrać?

Chyba każdy właściciel futrzaka wie, jaką zmorą jest zalegająca wszędzie sierść. Jak się pozbyć sierści z domu? Z pomocą przychodzą odkurzacze do sierści zwierząt. Jaki odkurzacz do sierści kupić? Zobacz ranking odkurzaczy do sierści.

  1. Electrolux UltraOne EUO93DB
  2. Zelmer Aquos 829.0 ST / ZVC722ST
  3. Hoover Telios Plus TE70_TE75011
  4. Hoover Optimum Power OP60ALG
  5. Electrolux Silent Performer ESP74DB

Dobry odkurzacz do sierści psa i kota – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Na rynku znajdziesz odkurzacze do sierści w dziesiątkach różnorodnych odsłon – od kompaktowych sprzętów aż po pełnowymiarowe urządzenia. Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Pierwszym parametrem jest oczywiście moc, dzięki której zbieranie kłaczków stanie się szybsze i łatwiejsze, i to bez względu na rodzaj powierzchni. Optymalna wartość wynosi od 1500 do 2000 W.

Dobrym pomysłem na usprawnienie odkurzania sierści jest dodatek specjalnej szczotki. Gadżet raz na zawsze odmieni regularne sprzątanie! Końcówka z obrotowym akcesorium w środku radzi sobie rewelacyjnie z usuwaniem kłaczków z dywanów i wykładzin.

Aby zapewnić sobie wygodę, dobrym pomysłem jest zakup odkurzacza bezworkowego do sierści. Nowoczesny system usprawnia również sprzątanie włosów domowników. Czyszczenie urządzenia jest całkowicie bezproblemowe i zajmuje dosłownie minutę.

Polecamy również zakup sprzętu z filtrem antyalergicznym HEPA, który nie tylko skutecznie usuwa z powierzchni sierść, ale także bezkompromisowo rozprawia się ze szkodliwymi dla zdrowia roztoczami.

Na zakończenie zwróć uwagę na poziom hałasu generowanego przez odkurzacz – im niższy, tym lepszy. Cichy odkurzacz jest także przyjazny dla zwierząt, które mogą bać się dźwięku włączonego urządzenia.

Odkurzacz do sierści zwierząt – polecane produkty

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do sierści zwierząt wybrać? Zobacz przygotowane przez nas propozycje.

5. Electrolux Silent Performer ESP74DB

To nie tylko odkurzacz do sierści, ale także sprzęt, którego możesz używać do sprzątania całego domu. Na szczególną uwagę zasługuje klasa skuteczności odkurzania podłóg A. Co to oznacza? Urządzenie doskonale radzi sobie nawet z najmniejszymi zabrudzeniami, w tym z kłaczkami zwierząt oraz bez problemu dociera do trudno dostępnych miejsc, np. szczelin między płytkami.

Dodatek wysokiej jakości filtra skutecznie chroni przed przedostawaniem się zabrudzeniami na zewnątrz, zapewniając czyste i wolne od kurzu powietrze w domu.

4. Hoover Optimum Power OP60ALG

To odkurzacz do usuwania sierści, który równie doskonale radzi sobie z pozostałymi codziennymi zabrudzeniami. Urządzenie workowe łączy w sobie wysoką wydajność z energooszczędnością, a to wszystko przy zachowaniu minimalnego natężenia dźwięku w trakcie pracy.

Oprócz sprzętu głównego otrzymujesz w zestawie komplet akcesoriów zaprojektowanych z myślą o czyszczeniu różnorodnych rodzajów powierzchni. W komplecie znalazł się także wąż obrotowy, kabel o zasięgu 10 m i worek o pojemności 4,5 l. Całość dopełnia dodatek wyświetlacza LED.

3. Hoover Telios Plus TE70_TE75011

To odkurzacz do sierści zwierząt, dzięki któremu zyskujesz maksymalną kontrolę nad roztoczami. Nic więc dziwnego, że model jest szczególnie polecany do domów alergików.

Urządzenie z filtrem z łatwością oczyszcza powietrze z kurzu, jednocześnie ułatwiając usunięcie z powierzchni kłaczków psa i kota. To wszystko dzięki dodatkowi turboszczotki, którą otrzymujesz w zestawie. Odpowiednio zaprojektowana końcówka dociera do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków.

Dzięki odkurzaczowi marki Hoover możesz także sprzątać o każdej porze dnia i nocy – urządzenie jest wyposażone w system Intense Silent Power System.

2. Zelmer Aquos 829.0 ST / ZVC722ST

Dopasowuje się do twoich potrzeb. Dobry odkurzacz do sierści psa i kota umożliwia gromadzenie nieczystości zarówno w standardowym worku, jak i w pojemniku z wodą.

Bez względu na to, który sposób wybierzesz, usunięcie zgromadzonych brudów nie sprawi ci najmniejszego problemu. Podobnie jak poprzedni model tak i sprzęt marki Zelmer ma turboszczotkę, dzięki której z łatwością zbierzesz z dywanów sierść i inne zanieczyszczenia. Nie zabrakło również dodatku filtra HEPA H10, z którym roztocza nie mają żadnych szans.

1. Electrolux UltraOne EUO93DB

To odkurzacz do zbierania sierści zwierząt, który zasłużenie znalazł się na pierwszym miejscu w naszym rankingu. Urządzenie zostało wyposażone w zmywalny filtr Allergy Plus, który z łatwością filtruje powietrze, jednocześnie bezproblemowo usuwając najmniejsze zabrudzenia z każdej powierzchni.

Zaawansowana linia sprzętu domowego ma także wydajne worki typu s-bag, miękkie koła i wielofunkcyjną ssawkę. Całość dopełnia system AeroPro, dzięki któremu najwyższa skuteczność zbierania kurzu została połączona z maksymalną energooszczędnością i niskim poziomem hałasu.