Data modyfikacji:

Jaki kupić odkurzacz i mop w jednym? Ranking

Odkurzacz i mop w jednym jest urządzeniem niezwykle funkcjonalnym, które pozwala błyskawicznie pozbyć się zabrudzeń i nadać podłodze niepowtarzalny blask. Jaki model warto wybrać? Sprawdź nasz ranking odkurzaczy myjących!

mop i odkurzacz

Jak działa odkurzacz i mop w jednym?

Na pierwszy rzut oka odkurzacz myjący nie różni się niczym od standardowego. Największą różnicą pomiędzy urządzeniami jest obecność dwóch dodatkowych zbiorników na czystą i brudną wodę. W ten sposób odkurzacz nie rozprowadza zabrudzonej wody, tylko gromadzi ją na bieżąco. Warto dodać, że odkurzacz 2 w 1 może działać jak normalne urządzenie, które po prostu pozbywa się nieczystości z danej powierzchni. Po zapełnieniu pojemnika wystarczy go opróżnić, i gotowe!

Na rynku znajdziemy odkurzacze automatyczne lub pionowe, które mają funkcję mycia na mokro. Który z nich jest najlepszym wyborem? To tak naprawdę zależy od preferencji użytkownika. Jeżeli chcesz, aby urządzenie wyręczyło cię w myciu podłogi, to odkurzacz automatyczny będzie najlepszy. Odkurzacz pionowy gwarantuje komfort, ponieważ możemy sprzątać w wyprostowanej pozycji. Dodatkowo odkurzacze pionowe występują w wersjach bezprzewodowych, co wpływa na jeszcze lepszy komfort i możliwość sprzątania w praktycznie dowolnym miejscu.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pozbyć się mopa, to wybór odkurzacza myjącego jest najlepszym wyborem. Cena takich modeli zazwyczaj jest nieco wyższa, ale warto dopłacić. Wygoda użytkowania jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku standardowych odkurzaczy.

Odkurzacze tradycyjne z funkcją mycia – na co zwracać uwagę?

Moc urządzenia

Jest niezwykle ważna do usuwania trudnych zabrudzeń. Odkurzacze mają zwykle moc wahającą się od 500 W do 900 W.

Pojemność zbiornika na wodę

Od tego zależy, jak dużą powierzchnię będziemy w stanie wyczyścić. Pamiętaj, aby sprawdzić, jaka jest pojemność zbiornika na wodę czystą i brudną!

Czas pracy akumulatora

W przypadku wersji z akumulatorem to niezwykle istotne. Solidne modele oferują czas działania wynoszący od 30 nawet do 80 minut. Ładowanie baterii zwykle zajmuje kilka godzin.

Poziom generowanego hałasu

Jeżeli masz w domu małe dziecko lub planujesz odkurzanie w godzinach wieczornych, to warto zwrócić uwagę na ten parametr. W odkurzaczach myjących poziom hałasu waha się od 75 do 84 dB.

Akcesoria znajdujące się w zestawie

Ten punkt dotyczy głównie odkurzaczy pionowych. Producenci dorzucają bardzo często rozmaite końcówki ułatwiające docieranie do trudno dostępnych miejsc. W odkurzaczach pionowych dodatkowo możesz skorzystać z opcji odczepianego miniodkurzacza. To rozwiązanie sprawdza się chociażby do odkurzania samochodu czy sofy.

Polecane odkurzacze myjące

Philips SpeedPro Aqua FC6729

Philips SpeedPro jest uznawany za jeden z najlepszych odkurzaczy myjących na rynku. Silnik PowerBlade generuje silny przepływ powietrza, co pozwala na usunięcie jeszcze większej ilości zabrudzeń. Specjalnie zaprojektowana nasadka do mycia na mokro umożliwia szybkie zwiększenie ilości wyrzucanej wody. To dobre rozwiązanie na zaschnięte plamy. Urządzenie na jednym cyklu ładowania jest w stanie pracować do 50 minut. Minielektroszczotka jest wyjmowana z obudowy w mgnieniu oka. Producent przygotował do niej szereg przydatnych szczotek.

Specyfikacja:

 • Pojemność: 0,4 l
 • Zbiornik na wodę: 0,28 l 
 • Czas pracy: 50 min 
 • Hałas: od 76 dB do 80 dB 
 • Silnik PowerCyclone 7

Jimmy JV65

Niezwykle funkcjonalny odkurzacz pionowy ma również funkcję mycia na mokro. Technologia opracowana przez producenta gwarantuje głębokie czyszczenie każdej powierzchni bez pozostawiania śladów. Mocną stroną tego odkurzacza jest akumulator, działający do 70 minut. System podwójnego cyklonu wytwarza próżnię, co przekłada się na bardzo wysoką siłę ssania. Sierść psa czy silne zabrudzenia dywanów nie są problemem dla tego modelu. Demontowane akcesoria znajdujące się w zestawie są przeznaczone do rozmaitych powierzchni. To funkcjonalny odkurzacz, którym również umyjesz podłogę!

Specyfikacja:

 • Pojemność: 0,5 l 
 • Czas pracy: 70 min 
 • Hałas: od 76 do 80 dB 
 • Silnik z podwójną siłą cyklonu

Xiaomi MI Robot Vacuum

Ten odkurzacz automatyczny bije rekordy popularności i zbiera bardzo dobre recenzje. W urządzeniu zamontowano silnik bezszczotkowy o wysokiej mocy ssącej 2100 Pa. W ten sposób Xiaomi MI Robot Vacuum poradzi sobie z mocnymi zabrudzeniami. Laserowy system nawigacji tworzy wirtualną mapę domu, co ułatwia mu poruszanie. Funkcja mopowania jest dostosowana nawet do podłóg drewnianych! Akumulator o pojemności 3200 mAh działa przez 60 minut. Świetny stosunek jakości do ceny i doskonałe parametry stawiają ten model na bardzo wysokim miejscu w naszym rankingu. Odkurzacz i mop w jednym wyręczy cię w codziennym sprzątaniu!

Specyfikacja:

 • Pojemność: 0,5 l 
 • Zbiornik na wodę: 0,2 l 
 • Hałas: 70 dB 
 • Czas pracy: 60 min

iRobot Braava 390 Turbo

Automatyczny robot sprzątający służy do zamiatania oraz mycia podłóg. Przy użyciu suchej ściereczki urządzenie pozbywa się kurzu, włosów czy sierści psa. Po nałożeniu mokrej ściereczki iRobot przystępuje do mycia na mokro. Odkurzacz automatyczny może poruszać się pomiędzy meblami, a także omija chodniki, dywany i inne przeszkody. Poziom hałasu to tylko 60 dB, natomiast czas pracy urządzenia może wynosić nawet 240 minut! To świetny model do odświeżenia paneli czy kafelek podłogowych.

Specyfikacja:

 • Czas pracy: 240 min 
 • Hałas: 60 dB
Autor: Bartłomiej Mazurek