Data publikacji:

Okap sterowany gestem – czy warto?

Okap sterowany gestami to innowacyjne rozwiązanie, które jest stosowane w coraz większej liczbie modeli. Przyglądamy się bliżej temu rozwiązaniu i odpowiadamy na pytanie, czy warto w nie zainwestować!
okap sterowany gestem

Okap sterowany gestem to innowacyjne rozwiązanie dla Twojej kuchni

Okap to nieodłączny element kuchni, który ma za zadanie pozbyć się nadmiaru pary, która powstaje podczas gotowania. Okap sterowany gestem to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Urządzenia tego typu charakteryzują się świetną jakością wykonania oraz ładnym wyglądem. To wszystko sprawia, że dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia nie stanowi większego problemu. Okapy sterowane gestem zyskują na popularności, dlatego przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu.

Jak działa okap sterowany gestem?

Okap sterowany gestem to urządzenie, które na pierwszy rzut oka nie różni się znacząco od standardowych modeli. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, ponieważ nowoczesne okapy są pozbawione fizycznych przycisków. Wystarczy przesunąć ręką pod okapem, aby wykonać jedną z czynności. Za pomocą gestów włączysz, a także wyłączysz urządzenie.
Na tym jego możliwości się nie kończą, bo jednym machnięciem zmienisz tryb pracy lub dodatkowe oświetlenie. Krótki, dynamiczny ruch w kilka sekund wykona zadanie. Nowoczesne okapy są bardzo wygodne w rozwiązaniu i to można odczuć już od pierwszego użycia.

Zalety okapu sterowanego gestem

Największą zaletą okapu kuchennego jest wygoda użytkowania. Nie musisz szukać przycisków i odrywać się od gotowania, aby zwiększyć moc, czy włączyć światło. Wystarczy jeden ruch i gotowe! Ale to nie jedyna zaleta posiadania takiego nowoczesnego okapu. Brak panelu sterowania sprawia, że nie pozostawisz odcisków palców na obudowie, a to ma wpływ na utrzymanie nienagannego porządku w kuchni.

Okap sterowany gestem - prostota obsługi i wygoda użytkowania

Okap sterowany gestem działa znakomicie. Unosząc rękę do góry uruchomimy oświetlenie, natomiast przesuwając ją w dół, oświetlenie zostanie wyłączone. Przesunięcie ręką w prawo powoduje zwiększenie mocy, natomiast zmniejszenie jest możliwe po przesunięciu ręki w lewo. To tylko przykłady, ponieważ każdy model ma swoje unikalne rozwiązania.
Z perspektywy użytkownika jest to świetne rozwiązanie, ponieważ od gotowania odrywasz ręce dosłownie na sekundę. Co ważne, użytkownik nie musi stać bezpośrednio pod okapem, aby z niego korzystać. Czujniki są bardzo czułe i wypałują gesty nawet z pewnych odległości. To sprawia, że nie musisz odrywać się od swoich obowiązków.

Okap sterowany gestem - oszczędność miejsca i elegancki design

Okapy sterowane gestami są głównie dedykowane do zabudowy, dlatego jest to niepowtarzalna szansa, aby kupić funkcjonalne urządzenie, które wypełni kuchenną szafkę i doskonale będzie komponować się z innymi sprzętami AGD. Warto decydować się na okap i płytę indukcyjną tego samego producenta, ponieważ w wielu wypadkach istnieje możliwość ich połączenia.

Okap sterowany gestem - innowacyjne funkcje i technologia

Okap sterowany gestem ma innowacyjne funkcje ułatwiające gotowanie. W wielu modelach zastosowano inteligentne algorytmy, które w sposób automatyczny dobierają moc do danej sytuacji. Wystarczy włączyć urządzenie, a okap zajmie się resztą.
Modele obsługujące technologię inteligentnego domu pozwalają na sterowanie urządzeniem z poziomu smartfona. Dzięki temu możesz sterować okapem nawet jeśli nie ma cię w domu. Przydatny jest zastosowany w okapach czujnik ruchu. Przechodząc obok niego oświetlenie włączy się automatycznie, co szczególnie przydaje się w nocy.
Okapy z funkcją sterowania gestem charakteryzują się cichą pracą (w tym cichy okap podszafkowy) i wyższą skutecznością pochłaniania. Wśród przydatnych funkcji możemy znaleźć funkcję automatycznego wyłączania, pochłanianie obwodowe, czy zwiększoną wydajność przy intensywnym gotowaniu. Wybór okapu sterowanego za pomocą gestów to inwestycja w nowe technologie, które ułatwiają codzienne wykonywanie obowiązków!

Okap sterowany gestem - opinie użytkowników

Okapy sterowane gestem są doceniane przez użytkowników głównie ze względu na elegancki wygląd oraz intuicyjną obsługę. Każdy kto choć raz korzystał z tego typu urządzenia deklaruje, że nie wróci już do klasycznego okapu.
Dla użytkowników okap sterowany gestem jest synonimem nowoczesnej kuchni, w której można efektywnie gotować. Wielu zadowolonych użytkowników potwierdza, że to rozwiązanie jest praktycznie bezawaryjne, dlatego nie musimy się martwić że po pewnym czasie okap przestanie działać.

Gdzie kupić okap sterowany gestem?

Okapy sterowane gestem znajdziesz w wielu popularnych sklepach na Ceneo.pl. Funkcja filtrowania wyszukiwania pomoże Ci wybrać odpowiedni model. Przejdź do zakładki „Sterowanie” i tam zaznacz sterowanie gestem. Od tego momentu będą Ci wyświetlać się wyłącznie oferty na okapy, którymi można sterować za pomocą gestów.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.