Data modyfikacji:

Przenośny blender na USB – hit czy kit?

Przenośny blender na USB to bardzo ciekawe urządzenie, które pozwoli na przygotowanie ulubionych koktajli w dowolnym miejscu. Sprawdzamy, czy takie urządzenia są rzeczywiście przydatne!
przenośny blender

Dla kogo przenośny blender będzie dobrym wyborem?

Blendery zyskują na popularności głównie ze względu na możliwość przygotowania pysznego koktajlu dosłownie w kilka sekund. Dzięki funkcji krojenia, mielenia, mieszania, a także miksowania, użytkownik ma możliwość przygotowywania rozmaitych napojów. To szczególnie istotne dla osób, które chcą wzmocnić swoją odporność, a także dostarczyć do organizmu niezbędnych witamin.
Standardowe blendery do działania muszą być podłączone do stałego źródła prądu. Tym samym użytkownik jest w pewien sposób ograniczony. O ile przebywanie w domu czy hotelu nie jest problemem, o tyle w bardziej polowych warunkach korzystanie z tego urządzenia jest praktycznie niemożliwe.
Jeżeli planujesz wyjazd pod namiot lub kemping, to przenośny blender będzie dla Ciebie doskonałym wyborem! Można powiedzieć, że taki sprzęt sprawdzi się w dowolnym miejscu, które nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego.
Wolisz standardowy blender ręczny? Ranking popularnych modeli pomoże ci w wyborze.

Przenośny Blender na USB. Jak z niego korzystać?

Blendery na USB mają wbudowany akumulator, dlatego przewód jest wykorzystywany wyłącznie do ładowania. Zwykle bateria wystarcza na 20-25 koktajli, co jest niezłym wynikiem. Czas ładowania jest uzależniony od konkretnego modelu, ale blender turystyczny usb potrzebuje około 3 godzin, aby pokazywać 100% poziomu naładowania. Korzystanie z takiego urządzenia wygląda identycznie jak w przypadku modeli z zasilaniem sieciowym.

Na co zwracać uwagę przy wyborze turystycznego blendera?

Wybierając przenośny blender, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na pojemność akumulatora. Dobry model powinien być wyposażony w baterię o pojemności co najmniej 2000 mAh. Dzięki temu będziesz w stanie przygotować przynajmniej 20 koktajli.
Kolejnym ważnym parametrem jest moc. W przypadku przenośnych modeli wybór jest ograniczony, jednak dobrej klasy blender ma silnik o mocy około 250 W. Do większości warzyw i dodatków jest to optymalna moc, która pozwoli na przygotowanie koktajlu w dosłownie kilka sekund.
Kolejnym elementem o którym nie można zapominać to pojemność kielicha. W przypadku modeli przenośnych mamy ograniczony wybór. Pojemność 0,5 l jest najczęściej spotykana i to pozwoli na przygotowanie dużego koktajlu lub dwóch małych.
Sprawdź również  ranking blenderów kielichowych
przenośny blender usb

Blender na USB - polecane modele

Blendy Go 3

To jeden z najlepszych blenderów przenośnych z USB na rynku. Na tle konkurentów ten model wyróżnia się bardzo dobrą jakością wykonania, a także świetną specyfikacją. Moc 250W według producenta ma wystarczyć do pokruszenia lodu, czy ziaren kawy.
Wbudowany akumulator ma pojemność 2000 mAh, co wystarczy na przygotowanie około 25 koktajli. Do ładowania dołączony jest przewód USB-C. Dobrze zachowany stosunek jakości do ceny sprawia, że jest to jeden z ciekawszych modeli na rynku.

Deerma NU0

Jeżeli szukasz taniego przenośnego blendera, to warto rozważyć zakup tego modelu. Moc 140 W nie jest powalająca, ale do miękkich owoców sprawdzi się bardzo dobrze. Akumulator wystarczy na przygotowanie około 6-8 koktajli, co dla jednej osoby podczas krótkiego wyjazdu powinno być wystarczające.
Ważnym elementem specyfikacji jest prędkość obrotowa wynosząca 19 000 rpm. To w połączeniu z podwójnym ząbkowanym ostrzem daje gwarancję dokładnego rozdrobnienia produktów. Solidnie wykonany model jest dostępny w rozsądnej cenie.

Nutribullet NBP003NBL

Czy to najlepszy blender przenośny na rynku? Pod względem specyfikacji niekoniecznie, ale jeśli chodzi o wielkość to nie ma on sobie równych. Urządzenie ma wbudowany akumulator, który wystarcza na około 15 koktajli.
Ostrza ze stali nierdzewnej bardzo dobrze radzą sobie z rozdrabnianiem produktów. Ładowanie przy pomocy przewodu USB-C jest niezwykle wygodne. Całość dopełnia pojemnik z tritanu o pojemności 0,47 l. To wszystko za mniej niż 200 złotych!

Przenośne blendery na USB – FAQ

Jak długo trzyma bateria w przenośnym blenderze na USB?
Akumulator powinien wystarczyć na przynajmniej 20 koktajli. Wszystko jest uzależnione od konkretnego urządzenia, ponieważ są modele, które są w stanie przygotować 25-30 koktajli. Im większa pojemność akumulatora, tym dłużej będzie w stanie działać.

Czy przenośny blender na USB jest wystarczająco mocny do codziennego użytku?
Większość blenderów turystycznych osiąga moc około 250 W. Do kruszenia lodu może to być wartość zbyt mała, ale do większości owoców będzie w zupełności wystarczająca.

Jakie są ograniczenia przenośnego blendera na USB w porównaniu do tradycyjnych blenderów?
Tradycyjne blendery dzięki zasilaniu sieciowemu nie mają żadnych ograniczeń i mogą pracować przez długi czas bez przerwy. Ponadto są to urządzenia, które dysponują dużo większą mocą, dlatego radzą sobie z twardymi produktami takimi jak orzechy, czy lód.

Co można przygotować przy użyciu blendera przenośnego na USB?
Przenośny blender to najlepszy wybór do przygotowania rozmaitych koktajli. Ale przy jego użyciu zrobisz również musy, sosy, czy pasty. Mimo kompaktowych rozmiarów przenośne blendery na USB mają całkiem spore możliwości.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.