Data publikacji:

Jaki piec na pellet kupić? Ranking polecanych

Szukasz sposobu na ogrzanie swojego budynku? Znakomitym pomysłem będzie pellet – ekologiczny i niedrogi rodzaj paliwa opałowego, który wymaga jednak odpowiedniego urządzenia. Jaki będzie najlepszy piec na pellet? Odkryj ranking polecanych urządzeń!

piec na pellet

Piec na pellet: ranking

Kotły na pellet są ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem do domu. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na ich montaż. Jaki piec na pellet wybrać? Zobacz ranking polecanych produktów.

 1. Krzaczek Pellet SKP Bio 16 kW
 2. Metal Fach Smart Pellet 16 kW
 3. Galmet Genesis Plus 20 Kpp na Pellet (7205500)
 4. Kostrzewa EEI Pellets 12 kW
 5. Tekla na Pellet Draco D Bio Lux
 6. Ogniwo Kocioł Eko Pellet 18 kW
 7. Ecodesign Pellet Bal Eko 14 kW
 8. Kostrzewa EEI Pellets 24 kW

Czym tak właściwie jest pellet?

Zacznijmy od sprawdzenia, czym tak właściwie jest pellet. To rodzaj wysokokalorycznego paliwa opałowego, które powstaje z odpadków drzewnych, w tym przede wszystkim z wiórów czy trocin. Właśnie dlatego jest on uznawany za produkt ekologiczny i bardzo czysty, bo może pochwalić się bardzo niską zawartością popiołu. Co więcej, pellet jest dość tani oraz bezpieczny i wygodny w stosowaniu.

Do najważniejszych zalet pelletu można zaliczyć:

 • wysoką kaloryczność, czyli dużą ilość energii cieplnej wydzielanej w trakcie spalania,
 • niską zawartość popiołu,
 • możliwość ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla,
 • przyjazność dla środowiska,
 • brak nieprzyjemnych zapachów,
 • ekonomiczność,
 • możliwość zachowania czystości w piecu na pellet, ponieważ biomasa jest łatwa do usunięcia z kotła,
 • zautomatyzowaną obsługę urządzeń grzewczych.

Zobacz również nasz ranking kotłów gazowych

Kocioł na pellet – co warto o nim wiedzieć?

Piec na pellet z naszego rankingu to doskonała propozycja dla osób, które chcą rozpocząć ogrzewanie budynku przy użyciu paliwa stałego, w tym przypadku ekologicznej biomasy. W trakcie wyboru odpowiedniego urządzenia warto kierować się normami energetyczno-emisyjnymi, aby zadbać nie tylko o ciepło w domu, ale także ekologię.

Pamiętaj, że najlepszym wyborem będzie piec na pellet o mocy, która jest obliczona w projekcie domu. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i energię oraz ograniczysz emisję szkodliwych substancji wydzielanych do atmosfery. Co więcej, tego typu sprzęt jest łatwy w obsłudze i regulacji mocy, a jego działanie jest praktycznie całkowicie zautomatyzowane.

Klienci, którzy chcą sobie zafundować piec na pellet, powinni zwrócić uwagę na:

 • wielofunkcyjność urządzenia, dzięki której będzie można go również używać do spalania ekogroszku,
 • automatyczną zapalarkę, którą znajdziesz wyłącznie w piecach zgodnych z wymaganiami Ekoprojektu,
 • samoczyszczące się palniki.

Jaki wybrać piec na pellet? Ranking polecanych urządzeń

Czas sprawdzić, który piec na pellet będzie najlepszy. Sprawdź ranking polecanych urządzeń, dzięki którym ogrzejesz swój dom lub biuro!

Krzaczek Pellet SKP Bio 16 kW

Najpopularniejszy piec na pellet w rankingu. Urządzenie klasy 5. jest wyposażone między innymi w automatyczny proces spalania i rozpalanie, kompaktową obudowę, zakres mocy na poziomie od 4,8 do 16 kW oraz układ samoczynnego zapłonu paliwa. Sprzęt ma klasę efektywności A+ i sprawdzi się do ogrzania pomieszczeń o maksymalnej powierzchni wynoszący do 160 m2.

Przeczytaj również: Kotły 5. klasy: ranking najlepszych urządzeń

Metal Fach Smart Pellet 16 kW

To połączenie efektywnego i ekologicznego ogrzewania budynków z maksymalnym komfortem obsługi. Producent wyposażył polecany kocioł na pellet w ceramiczną zapalarkę, funkcję samodzielnego czyszczenia, poziome kanały konwekcyjne i automatyczny podajnik. Nie zabrakło również stalowych ekranów i precyzyjnego podajnika paliwa. Urządzenie ma moc wynoszącą od 15 do 30 kW.

Galmet Genesis Plus 20 Kpp na Pellet (7205500)

Kolejny piec na pellet z rankingu ma granulację od 6 do 8 mm. Jego moc wynosi 6-20 kW, a sprawność ciepła to 97%. Co więcej, urządzenie o klasie efektywności energetycznej A+ i 5. klasie czystości może pochwalić się także funkcjonalnością, bezpieczeństwem, czystością pracy i trwałością. Z kolei nowoczesna zapalarka umożliwia automatyczne, wygodne rozpalanie.

Kostrzewa EEI Pellets 12 kW

Znakomita propozycja dla osób, które szukają nowoczesnego i niezawodnego pieca na pellet. Model z naszego rankingu ma klasę energetyczną A+ i jest zgodny z certyfikatem Ecodesing. Do jego największych zalet można zaliczyć zawirowywacz spalin, palnik z wkładem ceramicznym, komorę ceramiczną wymiennika oraz niską emisję zanieczyszczeń do atmosfery. A to wszystko w połączeniu z bezpieczeństwem użytkowania gwarantowanym przez specjalny system kontrolujący.

Tekla na Pellet Draco D Bio Lux

Model sterowany przy użyciu intuicyjnego ekranu głównego ma efektywny wymiennik z serii DB i zwiększoną powierzchnię odbioru ciepła. Piec na pellet jest zgodny z normami Ecodesign, ma wbudowany samoczyszczący palnik ze stali żaroodpornej i otwory zapewniające dopływ powietrza oraz rozmiar, który sprawdzi się idealnie nawet w niskich pomieszczeniach. Model ma moc od 15 do 30 kW.

Ogniwo Kocioł Eko Pellet 18 kW

Nowoczesne urządzenie wyposażone w podajnik ślimakowy i palnik wrzutkowy. Stalowy piec na pellet o zakresie mocy wynoszącym od 5,4 do 18 kW jest przeznaczony do ogrzewania mniejszych budynków – domów rodzinnych czy biur. Dodatkowo należy on do klasy 5., dzięki czemu jest nie tylko wydajny, ale także przyjazny dla środowiska.

Ecodesign Pellet Bal Eko 14 kW

Urządzenie najnowszej generacji z dotykowym wyświetlaczem i funkcją automatycznego spalania, dzięki któremu ogrzewanie pomieszczeń stanie się jeszcze łatwiejsze. Jeden z najlepszych pieców na pellet w rankingu ma wymiennik ciepła wykonany ze stali, samoczyszczący palnik i specjalne katalizatory ceramiczne. A to wszystko w połączeniu ze zgodnością z wymaganiami ekologicznymi i sprawnością wynoszącą do 90%. Zakres mocy urządzenia wynosi od 4,2 do 14 kW.

Kostrzewa EEI Pellets 24 kW

Ostatni polecany piec na pellet w naszym rankingu, który uzyskał certyfikat Ecodesign. Model może pochwalić się mocą na poziomie 8 kW, bezobsługowym działaniem oraz oszczędnością energii. Dodatkowo możesz nadzorować go przy użyciu smartfona lub komputera.

Autorka: Katarzyna Wendzonka