Data modyfikacji:

Jaki piec na pellet kupić? Ranking polecanych

Szukasz sposobu na ogrzanie swojego budynku? Znakomitym pomysłem będzie pellet – ekologiczny i niedrogi rodzaj paliwa opałowego, który wymaga jednak odpowiedniego urządzenia. Jaki będzie najlepszy piec na pellet? Odkryj ranking polecanych urządzeń!

piec na pellet

Piec na pellet: ranking

Kotły na pellet są ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem do domu. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na ich montaż. Jaki piec na pellet wybrać? Zobacz ranking polecanych produktów.

 1. Kostrzewa EEI Pellets 12 kW
 2. Ogniwo Kocioł Eko Pellet 18 kW
 3. Ecodesign Pellet Bal Eko 14 kW
 4. Kostrzewa EEI Pellets 24 kW

Czym tak właściwie jest pellet?

Zacznijmy od sprawdzenia, czym tak właściwie jest pellet. To rodzaj wysokokalorycznego paliwa opałowego, które powstaje z odpadków drzewnych, w tym przede wszystkim z wiórów czy trocin. Właśnie dlatego jest on uznawany za produkt ekologiczny i bardzo czysty, bo może pochwalić się bardzo niską zawartością popiołu. Co więcej, pellet jest dość tani oraz bezpieczny i wygodny w stosowaniu.

Do najważniejszych zalet pelletu można zaliczyć:

 • wysoką kaloryczność, czyli dużą ilość energii cieplnej wydzielanej w trakcie spalania,
 • niską zawartość popiołu,
 • możliwość ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla,
 • przyjazność dla środowiska,
 • brak nieprzyjemnych zapachów,
 • ekonomiczność,
 • możliwość zachowania czystości w piecu na pellet, ponieważ biomasa jest łatwa do usunięcia z kotła,
 • zautomatyzowaną obsługę urządzeń grzewczych.

Zobacz również nasz ranking kotłów gazowych

Kocioł na pellet – co warto o nim wiedzieć?

Piec na pellet z naszego rankingu to doskonała propozycja dla osób, które chcą rozpocząć ogrzewanie budynku przy użyciu paliwa stałego, w tym przypadku ekologicznej biomasy. W trakcie wyboru odpowiedniego urządzenia warto kierować się normami energetyczno-emisyjnymi, aby zadbać nie tylko o ciepło w domu, ale także ekologię.

Pamiętaj, że najlepszym wyborem będzie piec na pellet o mocy, która jest obliczona w projekcie domu. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i energię oraz ograniczysz emisję szkodliwych substancji wydzielanych do atmosfery. Co więcej, tego typu sprzęt jest łatwy w obsłudze i regulacji mocy, a jego działanie jest praktycznie całkowicie zautomatyzowane.

Klienci, którzy chcą sobie zafundować piec na pellet, powinni zwrócić uwagę na:

 • wielofunkcyjność urządzenia, dzięki której będzie można go również używać do spalania ekogroszku,
 • automatyczną zapalarkę, którą znajdziesz wyłącznie w piecach zgodnych z wymaganiami Ekoprojektu,
 • samoczyszczące się palniki.

Jaki wybrać piec na pellet? Ranking polecanych urządzeń

Czas sprawdzić, który piec na pellet będzie najlepszy. Sprawdź ranking polecanych urządzeń, dzięki którym ogrzejesz swój dom lub biuro!

Kostrzewa EEI Pellets 12 kW

Znakomita propozycja pieca na pellet z rankingu dla osób, które szukają nowoczesnego i niezawodnego pieca na pellet. Model z naszego rankingu ma klasę energetyczną A+ i jest zgodny z certyfikatem Ecodesing. Do jego największych zalet można zaliczyć zawirowywacz spalin, palnik z wkładem ceramicznym, komorę ceramiczną wymiennika oraz niską emisję zanieczyszczeń do atmosfery. A to wszystko w połączeniu z bezpieczeństwem użytkowania gwarantowanym przez specjalny system kontrolujący.

Ogniwo Kocioł Eko Pellet 18 kW

Nowoczesne urządzenie wyposażone w podajnik ślimakowy i palnik wrzutkowy. Stalowy piec na pellet o zakresie mocy wynoszącym od 5,4 do 18 kW jest przeznaczony do ogrzewania mniejszych budynków – domów rodzinnych czy biur. Dodatkowo należy on do klasy 5., dzięki czemu jest nie tylko wydajny, ale także przyjazny dla środowiska.

Ecodesign Pellet Bal Eko 14 kW

Urządzenie najnowszej generacji z dotykowym wyświetlaczem i funkcją automatycznego spalania, dzięki któremu ogrzewanie pomieszczeń stanie się jeszcze łatwiejsze. Jeden z najlepszych pieców na pellet w rankingu ma wymiennik ciepła wykonany ze stali, samoczyszczący palnik i specjalne katalizatory ceramiczne. A to wszystko w połączeniu ze zgodnością z wymaganiami ekologicznymi i sprawnością wynoszącą do 90%. Zakres mocy urządzenia wynosi od 4,2 do 14 kW.

Kostrzewa EEI Pellets 24 kW

Ostatni polecany piec na pellet w naszym rankingu, który uzyskał certyfikat Ecodesign. Model może pochwalić się mocą na poziomie 8 kW, bezobsługowym działaniem oraz oszczędnością energii. Dodatkowo możesz nadzorować go przy użyciu smartfona lub komputera.

Autorka: Katarzyna Wendzonka