Data publikacji:

Piecyki gazowe łazienkowe. Ranking polecanych produktów

Szukasz ekonomicznego sposobu na podgrzanie wody w swoim domu lub mieszkaniu? Wybór urządzeń jest ogromny, jednak wielu właścicieli chętnie decyduje się na zakup piecyków gazowych łazienkowych. Przygotowaliśmy ranking polecanych produktów i cenne wskazówki, dzięki którym wybierzesz odpowiedni model.

piecyki gazowe łazienkowe

Rodzaje piecyków gazowych łazienkowych

Zanim przedstawimy ci najlepsze piecyki gazowe łazienkowe w naszym rankingu, warto najpierw poznać rodzaje tego typu urządzeń i sprawdzić, na co zwrócić uwagę w trakcie ich zakupu. Zacznijmy od typów produktów dostępnych obecnie na rynku. Wyróżniamy piecyki przepływowe i pojemnościowe.

Sprawdź nasz ranking pieców gazowych

Piecyki przepływowe

Mają konstrukcję składającą się z umieszczonego w środku palnika, wymiennika ciepła oraz wytrzymałej obudowy. Tego typu modele są montowane na ścianach w łazienkach. Do ich obsługi służą znajdujące się z przodu pokrętła.

Piecyki pojemnościowe

W przeciwieństwie do swoich przepływowych odpowiedników są wyposażone w specjalny zbiornik o pojemności wynoszącej nawet 200 litrów. To właśnie tam jest gromadzona i podgrzewana woda. Produkty z tej kategorii mają dość duże rozmiary i muszą być podłączone do przewodu kominowego.

Dlaczego piecyk gazowy do łazienki jest dobrym pomysłem?

Jak za chwilę się przekonasz – piecyki gazowe łazienkowe z naszego rankingu, podobnie jak i pozostałe produkty dostępne na rynku, są naprawdę niedrogie. Dzięki czemu ich zakup nie obciąża domowego budżetu. Niska cena idzie w parze z równie niskimi kosztami eksploatacji, ponieważ do korzystania z piecyków wystarczy zwykły gaz.

Dodatkowo piecyki gazowe do łazienki są łatwe w obsłudze, mają solidną budowę oraz sprawdzą się znakomicie i w mieszkaniach, i w domach jednorodzinnych. Oczywiście wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem tego typu rozwiązania. Właśnie dlatego warto podkreślić, że korzystanie z tego typu urządzeń jest bezpieczne, o ile są one eksploatowane zgodnie z instrukcją.

Jaki piecyk gazowy do łazienki wybrać?

W trakcie wyboru odpowiedniego piecyka gazowego do łazienki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na liczbę domowników i miejsce zamieszkania. W przypadku dużych rodzin i domów jednorodzinnych strzałem w dziesiątkę są modele pojemnościowe. Z kolei w mieszkaniach w bloku i kamienicach doskonale sprawdzą się ich przepływowe odpowiedniki.

Równie ważna jest moc piecyka gazowego łazienkowego. To właśnie ona określa, jak szybko urządzenie jest w stanie podgrzać jeden litr wody do optymalnej temperatury (zazwyczaj wynosi ona 40 stopni Celsjusza). Jeśli model ma obsłużyć całe pomieszczenie sanitarne, to jego moc nie powinna być niższa niż 19,2 kW. Z kolei w toaletach, w których znajduje się umywalka, z powodzeniem sprawdzą się piecyki o mocy wynoszącej około 12 kW.

Piecyki gazowe łazienkowe – poznaj nasz ranking

Zastanawiasz się, które piecyki gazowe łazienkowe są najlepsze? Nasz ranking z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i ułatwi ci wybór odpowiedniego urządzenia. Sprawdź polecane modele!

Bosch JUNKERS HYDRO 4200 WR 10-4KB 17,4 kW

Nowoczesny piecyk gazowy do łazienki z zapłonem bateryjnym. Model może pochwalić się klasą efektywności energetycznej podgrzewania wody A oraz mocą 17,4 kW. Dodatkowo charakteryzuje się niską emisją NOx.

Termet Termaq 19,2 kW

Piecyk z zapłonem elektrycznym, automatycznie regulowaną mocą oraz ręczną regulacją wydatku wody. Do największych zalet urządzenia można zaliczyć cichą pracę, zapłon przy niskim ciśnieniu wody, pełny system zabezpieczeń oraz moc na poziomie 19,2 kW.

Saunier Duval Opalia C 11/1 LI

Świetna propozycja nie tylko do mieszkania, ale także do domku letniskowego. Piecyk gazowy łazienkowy znalazł się w naszym rankingu dzięki elektrycznemu zapłonowi, niewielkim rozmiarom i możliwości szybkiego podgrzania wody. Urządzenie może również pochwalić się niską emisją tlenków azotu i mocą wynoszącą 19,5 kW.

Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50

Energooszczędne urządzenie z elektrycznym zapłonem, którego maksymalna moc wynosi 19,2 kW. Popularny piecyk gazowy do łazienki jest wyposażony w innowacyjny palnik chłodzony wodą, zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu oraz zintegrowany zespół wodno-gazowy. Dodatkowo bardzo cicho pracuje i szybko się uruchamia.

Autorka: Katarzyna Wendzonka