Data modyfikacji:

Piecyki gazowe łazienkowe. Ranking polecanych produktów

Szukasz ekonomicznego sposobu na podgrzanie wody w swoim domu lub mieszkaniu? Wybór urządzeń jest ogromny, jednak wielu właścicieli chętnie decyduje się na zakup piecyków gazowych łazienkowych. Są to rozwiązania stosunkowo ekonomiczne i funkcjonalne, które nie zajmują też wiele miejsca. Piecyk gazowy do łazienki to rozwiązanie wybierane przez wiele osób nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale też domach. Dlaczego warto wybrać właśnie takie rozwiązanie i co warto wiedzieć o piecykach gazowych do łazienki? Przygotowaliśmy ranking polecanych produktów i cenne wskazówki, dzięki którym wybierzesz odpowiedni model piecyka gazowego.
piecyk gazowy do łazienki

Rodzaje piecyków gazowych łazienkowych

Zanim przedstawimy ci najlepsze piecyki gazowe łazienkowe w naszym rankingu, warto najpierw poznać rodzaje tego typu urządzeń i sprawdzić, na co zwrócić uwagę w trakcie ich zakupu. Zacznijmy od typów produktów dostępnych obecnie na rynku. Jakie będą najmniej awaryjne kotły gazowe? Wyróżniamy piecyki przepływowe i pojemnościowe.
  • Piecyki przepływowe
  • Mają konstrukcję składającą się z umieszczonego w środku palnika, wymiennika ciepła oraz wytrzymałej obudowy. Tego typu modele są montowane na ścianach w łazienkach. Do ich obsługi służą znajdujące się z przodu pokrętła.
  • Piecyki pojemnościowe
  • W przeciwieństwie do swoich przepływowych odpowiedników są wyposażone w specjalny zbiornik o pojemności wynoszącej nawet 200 litrów. To właśnie tam jest gromadzona i podgrzewana woda. Produkty z tej kategorii mają dość duże rozmiary i muszą być podłączone do przewodu kominowego.

    Dlaczego piecyk gazowy do łazienki jest dobrym pomysłem?

    Jak za chwilę się przekonasz – piecyki gazowe łazienkowe z naszego rankingu, podobnie jak i pozostałe produkty dostępne na rynku, są naprawdę niedrogie. Dzięki czemu ich zakup nie obciąża domowego budżetu. Niska cena idzie w parze z równie niskimi kosztami eksploatacji, ponieważ do korzystania z piecyków wystarczy zwykły gaz.
    Dodatkowo piecyki gazowe do łazienki są łatwe w obsłudze, mają solidną budowę oraz sprawdzą się znakomicie i w mieszkaniach, i w domach jednorodzinnych. Oczywiście wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem tego typu rozwiązania. Właśnie dlatego warto podkreślić, że korzystanie z tego typu urządzeń jest bezpieczne, o ile są one eksploatowane zgodnie z instrukcją.

    Jaki piecyk gazowy do łazienki wybrać?

    W trakcie wyboru odpowiedniego piecyka gazowego do łazienki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na liczbę domowników i miejsce zamieszkania. W przypadku dużych rodzin i domów jednorodzinnych strzałem w dziesiątkę są modele pojemnościowe. Z kolei w mieszkaniach w bloku i kamienicach doskonale sprawdzą się ich przepływowe odpowiedniki.
    Równie ważna jest moc piecyka gazowego łazienkowego. To właśnie ona określa, jak szybko urządzenie jest w stanie podgrzać jeden litr wody do optymalnej temperatury (zazwyczaj wynosi ona 40 stopni Celsjusza). Jeśli model ma obsłużyć całe pomieszczenie sanitarne, to jego moc nie powinna być niższa niż 19,2 kW. Z kolei w toaletach, w których znajduje się umywalka, z powodzeniem sprawdzą się piecyki o mocy wynoszącej około 12 kW.

    Piecyki gazowe łazienkowe – ranking

    Zastanawiasz się, które piecyki gazowe łazienkowe są najlepsze? Nasz ranking z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i ułatwi ci wybór odpowiedniego urządzenia. Zaprezentowane urządzenia wybrane zostały na podstawie najkorzystniejszej specyfikacji w stosunku do ceny, opinii zadowolonych konsumentów oraz opinii specjalistów, co do poszczególnych produktów.  Sprawdź polecane modele!

    Bosch JUNKERS HYDRO 4200 WR 10-4KB 17,4 kW

    Nowoczesny piecyk gazowy do łazienki z zapłonem bateryjnym. Model może pochwalić się klasą efektywności energetycznej podgrzewania wody A oraz mocą 17,4 kW. Dodatkowo charakteryzuje się niską emisją NOx.

    Termet Termaq 19,2 kW

    Piecyk z zapłonem elektrycznym, automatycznie regulowaną mocą oraz ręczną regulacją wydatku wody. Do największych zalet urządzenia można zaliczyć cichą pracę, zapłon przy niskim ciśnieniu wody, pełny system zabezpieczeń oraz moc na poziomie 19,2 kW.

    Saunier Duval Opalia C 11/1 LI

    Świetna propozycja nie tylko do mieszkania, ale także do domku letniskowego. Piecyk gazowy łazienkowy znalazł się w naszym rankingu dzięki elektrycznemu zapłonowi, niewielkim rozmiarom i możliwości szybkiego podgrzania wody. Urządzenie może również pochwalić się niską emisją tlenków azotu i mocą wynoszącą 19,5 kW.

    Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50

    Energooszczędne urządzenie z elektrycznym zapłonem, którego maksymalna moc wynosi 19,2 kW. Popularny piecyk gazowy do łazienki jest wyposażony w innowacyjny palnik chłodzony wodą, zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu oraz zintegrowany zespół wodno-gazowy. Dodatkowo bardzo cicho pracuje i szybko się uruchamia.

    Czy piecyk gazowy w łazience jest rozwiązaniem bezpiecznym?

    Jednym z głównych zagrożeń, jakie mogą wiązać się z korzystaniem z piecyka gazowego w łazience, jest niebezpieczny tlenek węgla. Czad jest produktem powstającym w wyniku spalania, który pojawia się poprzez niedostateczną ilość tlenu, a do palnika dociera zbyt mała ilość świeżego powietrza. Dzieje się tak głównie w pomieszczeniach ze szczelnie zamkniętymi oknami lub brakiem odpowiedniej wentylacji. 
    Aby wyeliminować ryzyko pojawienia się tego rodzaju niebezpieczeństwa, należy zawsze korzystać z zakupu urządzeń podgrzewających w salonach autoryzowanych o ugruntowanej renomie. Istotne jest również wyposażenie zakupionego piecyka w niezbędne dokumenty i zaświadczenia.
    Trzeba też zadbać o odpowiednie zainstalowanie podgrzewacza wykonane przez wykwalifikowanego specjalistę posiadającego właściwe uprawnienia. Dobrym pomysłem jest też zakup czujnika czadu.

    Czy można zabudować piecyk gazowy?

    Wiele osób zastanawia się, jak ukryć piecyk gazowy w łazience, by tego typu rozwiązanie było nie tylko funkcjonalne, ale również maksymalnie estetyczne. Odpowiadając na pytanie, czy można zabudować piecyk gazowy, można zastosować kilka ciekawych rozwiązań. Jednak należy pamiętać, że można zrobić to jedynie w taki sposób, który nie spowoduje braku dostępu do urządzenia. Chodzi tu nie tylko o ewentualność nagłej awarii, ale również rutynowe kontrole i sprawdzanie niezbędnych parametrów.
    Piecyki gazowe łazienkowe zamaskować można używając do tego szafek wiszących, w przypadku gdy urządzenie znajduje się wysoko na ścianie. Może to być nie tylko jedna szafka zawierająca piecyk, ale też znacznie większy model, dzięki czemu zyskać można dodatkową przestrzeń do przechowywania.
    Piecyk gazowy łazienkowy można też zabudować modnym od kilku sezonów słupkiem. Dodatkowo w jego najniższej części stanąć może pralka, dzięki czemu takie rozwiązanie nie będzie rzucać się w oczy, a za ukrytymi drzwiczkami lub tańszą w realizacji kotarą czy roletami będzie można umieścić zarówno piecyk, jak i dodatkowe półki do przechowywania środków chemicznych, kosmetyków czy akcesoriów.   
    Aby zabudowa piecyka gazowego była korzystna pod względem finansowym, wcale nie trzeba zamawiać szafki na indywidualny wymiar. Ogólnodostępne modele można dopasować i dociąć z tyłu do posiadanego urządzenia. W przypadku, gdy wykańczane jest nowe mieszkanie lub przeprowadzany jest remont generalny, piecyk gazowy do łazienki można umieścić we wnęce, dzięki czemu nie będzie rzucał się w oczy, ewentualnie zasłonić urządzenie roletą lub zasłonką.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Patrycja Wojas
    Patrycja Wojas

    Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!