Data publikacji:

Google Pixel Watch czy Samsung Galaxy Watch 5?

W świecie elektrycznych sprzętów i gadżetów nie ma mowy o nudzie i czasie bez premiery kolejnych urządzeń różnego typu. Niedawno miała miejsce premiera nowego smartwatcha Google Pixel Watch. Jak radzi sobie ten model na tle konkurencji? Przygotowaliśmy porównanie Google Pixel Watch vs Samsung Galaxy Watch 5. Zobacz, jak wypadają zegarki sportowe pod względem wykonania czy funkcjonalności.
Samsung Galaxy Watch 5

Co to jest smartwatch?

Nie inaczej jest z elektrycznymi urządzeniami. Chociaż jeszcze do niedawna zegarek kojarzony był jedynie z urządzeniem do odmierzania czasu, dziś jego definicja nieco się zmienia, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej zegarków elektrycznych, znanych szerzej jako smartwatche. 
Co to jest smartwatch i dlaczego warto go mieć? Obecnie z tego typu zegarka korzysta całkiem spora grupa osób. Chociaż na początku na takie zegarki decydowały się najczęściej osoby uprawiające sport, to teraz coraz częściej sięgają po nie osoby, które ze sportem mają niewiele wspólnego. 
Smartwatch to inteligentne urządzenie, które bezprzewodowo łączy się z telefonem i w wielu przypadkach może go niemal całkowicie zastąpić. Chociaż lista funkcji, jakie obecnie znaleźć można w nowoczesnych zegarkach tego typu, wydaje się nie mieć końca, warto wspomnieć o podstawowych i najważniejszych opcjach, jakie daje smartwatch. Kluczowe funkcje to licznik spalonych kalorii, licznik kroków, nawigacja GPS, pomiar czynności życiowych takich jak sprawdzanie tętna czy analiza faz snu, obsługa połączeń telefonicznych, wiadomości SMS i wielu innych, a także datownik.
Czy można znaleźć dobry smartwatch, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, a jednocześnie jego zakup nie nadwyręży budżetu? Wybór dobrego zegarka elektronicznego wbrew pozorom nie jest łatwy, dlatego aby nieco ułatwić ten proces, warto poznać specyfikacje dwóch najpopularniejszych w ostatnim czasie modeli urządzeń tego typu.
Pixel Watch czy Galaxy Watch 5? Chociaż trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, to przedstawiona poniżej specyfikacja każdego z nich z pewnością ułatwi dokonanie wyboru.

Pixel Watch – dobry wygląd i zachwycające parametry

Pixel Watch to pierwszy zegarek pochodzący od jednego z najpopularniejszych producentów na świecie. Ten smartwatch został zaprezentowany w tym samym czasie co dwa smartfony tej marki, dzięki czemu szybko zdobył popularność wśród użytkowników.
Wygląd tego zegarka niemal całkowicie spełnia wymagania wszystkich fanów marki, ponieważ smartwatch ma prostą formę, klasyczny design oraz minimalną ilość zewnętrznych przycisków i dodatków. Zegarek ma okrągłą tarczę w rozmiarze 41 × 41 mm. Przy jednoczesnej wadze zegarka wynoszącej jedynie 38 g oraz grubości 12,3 mm ten smartwatch jest jednym z wygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych zegarków elektrycznych, jakie obecnie znaleźć można na rynku.
Smartwatch został wyposażony w dotykowy ekran AMOLED, który w swojej najjaśniejszej wersji osiąga nawet 1000 nitów. Ekran ten chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 5, a co więcej, cały zegarek jest wodoszczelny.
Dzięki baterii o pojemności 294 mAh, która ładuje się bezprzewodowo za pomocą standardu QI, można swobodnie korzystać z zegarka przez długi czas bez konieczności ciągłego ładowania. Podstawowym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest procesor. Na pokładzie Google Pixel Watch znaleźć można procesor Samsung Exynos 9110.

Samsung Galaxy Watch 5 – czym wyróżnia się ten smartwatch?

Marki Samsung z całą pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jest to znany na całym świecie producent urządzeń elektrycznych. Wszystkie smartwatche, które ta marka wpuściła na rynek, cieszą się dużą popularnością, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że także jeden z najnowszych modeli równie szybko zyskuje grono zadowolonych użytkowników.
Mowa tu oczywiście o zegarku Samsung Galaxy Watch 5, który swoją premierę miał w drugiej połowie 2022 roku. Zegarek ten zachwyca swoją funkcjonalnością oraz nowoczesnym wyglądem.
Samsung Galaxy Watch 5 posiada liczne sensory, które dzięki swojej wyjątkowej dokładności umożliwiają ciągłe kontrolowanie swoich podstawowych parametrów życiowych. Samsung Galaxy Watch 5 pozwala na analizowanie stanu serca dzięki czujnikowi EKG, kontrolowanie saturacji oraz ciśnienia, a co więcej, funkcje te można dostosować do wykonywanych treningów. Z pomocą zegarka można także monitorować swój sen, liczbę wykonanych kroków oraz spalonych kalorii.
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 ma okrągłą tarczę o przekątnej 1,36 cala, ekran o rozdzielczości 450 × 450 px oraz dotykowy, kolorowy wyświetlacz AMOLED. Pamięć RAM w tym zegarku wynosi 1,5 GB, a pamięci wbudowanej jest aż 16 GB. Bateria w tym zegarku ma pojemność 410 mAh, dzięki czemu można swobodnie z niego korzystać bez obaw o częste rozładowywanie. Procesor, jaki odpowiada za tak sprawne działanie smartwatcha Samsung Galaxy Watch 5, to model Samsung Exynos W920.

Google Pixel Watch vs Samsung Galaxy Watch 5 – porównanie obu modeli

Który z zegarków wybrać? Pixel Watch czy Galaxy Watch 5? Aby móc odpowiedzieć sobie na pytanie, który z powyższych modeli lepiej sprosta postawionym oczekiwaniom, warto przybliżyć listę różnic oraz cech wspólnych, jakie znaleźć można w specyfikacji każdego z nich.
Główną różnicą, jaką można zauważyć, jest pojemność baterii. Pojemność baterii w Pixel Watch to 294 mAh, a w przypadku zegarka od Samsunga jest to aż 410 mAh. To kluczowa różnica szczególnie dla osób, które cenią sobie sprzęty niewymagające zbyt częstego ładowania.
Różnice widać także w przypadku procesorów. Chociaż w obu zegarkach znaleźć można procesory pochodzące od Samsunga, to są to inne modele. W Pixel Watch jest to procesor Exynos 9110, a Samsung Galaxy Watch 5 został wyposażony w procesor Exynos W920. Oba zegarki mają zbliżone rozmiary oraz tarcze o podobnej wielkości. Również typ wyświetlacza w obu przypadkach to kolorowy wyświetlacz AMOLED.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!