Data modyfikacji:

Ranking płyt gazowych 5-palnikowych

Najpopularniejsze płyty gazowe mają zazwyczaj cztery strefy grzewcze. Co w sytuacji, gdy potrzebujesz więcej miejsca do gotowania? Nie musisz się martwić, bo producenci sprzętu AGD oferują również większe modele. Jeżeli chcesz zafundować sobie płytę gazową 5-palnikową, to ranking najlepszych propozycji z pewnością okaże się pomocny w trakcie wyposażania kuchni. Zobacz, jaką płytę gazową z 5 palnikami warto kupić!

Przeczytaj również: Gaz czy indukcja? Co wybrać?

płyta gazowa 5 palnikowa ranking

Płyta gazowa z 5 palnikami – gdzie jej szukać?

Jakie marki mają w swojej ofercie płyty gazowe 5-palnikowe? Tego typu sprzęt AGD znajdziesz w asortymencie takich producentów jak Amica, Electrolux, Whirlpool, Bosch, Candy, Siemens, Smeg czy Beko.

Jeśli chcesz zafundować sobie funkcjonalną płytę gazową 5-palnikową i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze, to najlepszym wyborem jest rozpoczęcie zakupów na Ceneo.pl. W naszym serwisie możesz sprawdzić ceny w różnych sklepach online oraz porównywać ze sobą wybrane modele sprzętu AGD do zabudowy.

Jakie zalety ma płyta gazowa 5-palnikowa?

Czy warto zdecydować się na płytę gazową z 5 palnikami? Jeśli szukasz dużego sprzętu AGD do zabudowy, który zapewni ci jeszcze więcej miejsca do gotowania, to zdecydowanie tak. Pamiętaj jednak, że tego typu modele są zazwyczaj większe od standardowych, 4-palnikowych płyt, dlatego sprawdzają się najlepiej w dużych kuchniach.

Na liście zalet płyty gazowej 5-palnikowej znalazły się:

  • funkcjonalność,
  • wygoda gotowania,
  • możliwość przyrządzania większej liczby potraw w jednym momencie,
  • ułatwienie organizacji pracy w kuchni.

Zakup płyty gazowej z 5-palnikami jest polecany zarówno miłośnikom gotowania, jak i większym rodzinom.

Najlepsza płyta gazowa 5-palnikowa – ranking polecanych modeli

Nie wiesz, jaką płytę gazową 5-palnikową wybrać? Nasz ranking na pewno pomoże ci w podjęciu decyzji! Poniżej znajdziesz zestawienie polecanego sprzętu AGD do zabudowy, który sprawdzi się doskonale w każdej kuchni.

1. Amica PGCA7101ApB

Amica PGCA7101ApB to najpopularniejsza płyta gazowa 5-palnikowa w rankingu. Polecany sprzęt AGD może pochwalić się szklaną, łatwą w czyszczeniu powierzchnią, stabilnymi rusztami żeliwnymi oraz elektrycznym zapalaczem gazu w pokrętle. Dodatkowo producent wyposażył go w praktyczny panik WOK i zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. A to wszystko w połączeniu z nowoczesnym designem, który świetnie dopełni wyposażenie zarówno tradycyjnej, jak i modernistycznej kuchni. 

2. Electrolux KGG7536K

Płyta gazowa 5-palnikowa Electrolux KGG7536K jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, srebrnej i białej. Sprzęt AGD do zabudowy został wyposażony w żeliwne ruszty, palniki Speed i WOK oraz precyzyjną regulację płomienia. Producent zadbał także o oszczędność energii – szacuje się, że kupując model Electrolux, zmniejszysz jej zużycie o 20%. Płyta gazowa ma również system automatycznego odcięcia dopływu gazu, który gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie gotowania.

3. Kernau KGH 7534 T CI B Step Flame

Kolejną polecaną płytą gazową 5-palnikową w rankingu jest model Kernau KGH 7534 T CI B Step Flame. Do jego zalet można zaliczyć stylową i wytrzymałą konstrukcję ze szkła hartowanego. Aby przyspieszyć gotowanie, dodano specjalny palnik turbo. Z kolei za łatwość obsługi odpowiadają praktyczne pokrętła z 9 poziomami mocy. Nie zabrakło też automatycznej zapalarki, żeliwnych rusztów i zabezpieczenia przeciwwypływowego gazu.

4. Amica PGCA7101AoB

Amica PGCA7101AoB to płyta gazowa z 5 palnikami, w tym strefą grzewczą WOK. Popularny sprzęt AGD ma wbudowany elektryczny zapalacz gazu w pokrętle, stabilne ruszty żeliwne oraz szklaną powierzchnię, której utrzymanie w czystości nie sprawi ci żadnego problemu. Model Amica jest także wyposażony w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

5. Bosch PPS9A6B90

Bosch PPS9A6B90 to szeroka i funkcjonalna płyta gazowa z 5 palnikami, która umożliwia regulację płomienia na 9 poziomach przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie gotowania. Producent wyposażył ją w opatentowaną technologię zaworów i nowatorski system regulacji. Co więcej, płyta ma w pełni elektroniczny zapłon, palnik WOK i wyłącznik główny, który natychmiast wyłącza wszystkie strefy grzewcze.

6. Beko HILL75235S

Kolejną pozycją w rankingu płyt gazowych 5-palnikowych jest model Beko HILL75235S, który został wyposażony w całościowe żeliwne ruszty, palnik WOK oraz główny wyłącznik gazu. Producent zadbał o maksymalną wydajność stref grzewczych, jednocześnie dodając automatyczny system zapłonu i przeciwwypływowy gazu, który zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania z płyty gazowej.

7. Samsung NA75J3030AS

Płyta gazowa Samsung NA75J3030AS z 5 palnikami to klasyczny model, który sprawdzi się w każdej kuchni. Sprzęt AGD w kolorze uniwersalnego srebra może pochwalić się nakładką na WOK, zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu oraz elektryczną zapalarką w pokrętle. Nie zabrakło także łatwego sterowania i bezproblemowego utrzymania w czystości. A to wszystko zamknięte w ergonomicznej konstrukcji stalowej ze stabilnymi żeliwnymi rusztami.

8. Electrolux KGG7536W

Nasz ranking polecanych płyt grzewczych 5-palnikowych zamyka model Electrolux KGG7536W, który możesz zafundować sobie w kolorze białym, czarnym albo srebrnym. Funkcjonalny sprzęt AGD ma żeliwne, stabilne ruszty, precyzyjną regulację płomienia, inteligentny czujnik z automatycznym odcięciem dopływu gazu oraz palnik WOK i Speed. Efekt? Większa oszczędność energii i jeszcze szybsze gotowanie ulubionych potraw. Płyta Electrolux KGG7536W jest także łatwa w czyszczeniu – wystarczy przetrzeć szklaną powierzchnię szmatką.

Zdjęcie: Unsplash
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.