Data modyfikacji:

Jaki podgrzewacz do wosku wybrać? Ranking najlepszych podgrzewaczy

Depilacja woskiem jest wygodna, jej efekty utrzymują się nawet do 8. tygodni, a przy tym nie powoduje żadnych zacięć. Ponadto po depilacji woskiem włoski odrastają wolniej i są słabsze. Jednak, aby depilować woskiem, najpierw należy go rozpuścić. Jak? Stosując podgrzewacz do wosku. Ranking, który poniżej przygotowaliśmy, pozwoli ci wybrać podgrzewacz idealny. Ponadto w naszym poradniku podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując podgrzewacz do wosku. Zapraszamy do lektury!

Jaki podgrzewacz do wosku z rankingu kupić? Na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić podgrzewacz do wosku? Ranking, który przygotowaliśmy w dalszej części artykułu, zdecydowanie ułatwi ci to zadanie. Najpierw jednak zastanówmy się, czym takim właściwie jest podgrzewacz do wosku i jak działa.
Podgrzewacz do wosku to nic innego jak urządzenie, które roztapia wosk i delikatnie go rozgrzewa. Wówczas wosk staje się płynny i można łatwo nałożyć go na skórę lub specjalne plastry. Wosk po wystygnięciu i nałożeniu na skórę zastyga, a później odrywa się go, wykonując w ten sposób depilację. Podgrzewacz do wosku jest konieczny, ponieważ nie każdy wie, że wosk do depilacji jest sprzedawany w formie stałej, np. małych granulek lub w blokach.
Podgrzewacze do wosku są więc niezbędne w każdym salonie kosmetycznym. Służą tam nie tylko do depilacji ciała, ale nawet do regulacji brwi przy użyciu właśnie wosku. Podgrzewacze do wosku można też jednak śmiało używać w domu do własnej depilacji. Wówczas należy zachować szczególną ostrożność, aby się nie poparzyć i aby cała depilacja woskiem w domu przebiegła bezpiecznie.
A teraz przejdźmy do konkretów, czyli na co zwracać uwagę, kupując podgrzewacz do wosku do depilacji?

Podgrzewacz wosku do depilacji w rolce czy puszce?

Na rynku znajdziecie różne rodzaje podgrzewaczy do wosku. Pierwszym rodzajem jest podgrzewacz do wosku w rolce.
Jest to urządzenie stosunkowo małe i dość kompaktowe. Przeznaczone jest wyłącznie do wosku w postaci grubych bloków. Taki podgrzewacz działa jak antyperspirant w sztyfcie. Wkładacie do niego wosk, następnie podgrzewacie go, a później smarujecie nim papierowe paski do depilacji. Możecie bezpośrednio nakładać go także na skórę.
Taki podgrzewacz jest bardzo wygodny - zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają domową przygodę z depilacją woskiem. Ciężko się nim poparzyć, wosk z takiego urządzenia nie kapie i zostaje na miejscu. Dzięki rolce nakładanie go jest proste i intuicyjne. Nie wymaga tak dużej wprawy, jak w przypadku podgrzewacza w puszcze. Wady urządzenia? Jest mało wydajne. Sprawdzi się do wosku do depilacji w domu, ale do salonu może nie wystarczyć.
Alternatywą jest podgrzewacz do wosku w puszce. Taki podgrzewacz jest bardziej pojemny i można roztopić w nim praktycznie wszystkie rodzaje wosku - zarówno wosk w granulkach, jak i duże bloki wosku. Tego typu podgrzewacz świetnie sprawdzi się w salonach kosmetycznych. Niestety, aby nałożyć z niego wosk na skórę należy używać szpatułki. Jest więc ryzyko, że wosk podczas nakładania spadnie nie tam, gdzie byście chcieli. Zwłaszcza, jeśli nie macie wprawy w takiej depilacji.
A co powiecie na urządzenie 2w1? To idealna opcja do salonów kosmetycznych. Wówczas szybka depilacja pach czy pachwin będzie wygodniejsza, jeśli użyjecie podgrzewacza w rolce, a do depilacji nóg czy klatki piersiowej możecie użyć podgrzewacza w puszce.

Moc urządzenia

Im większa moc, tym urządzenie będzie bardziej wydajne i szybciej rozpuści wosk. Warto dodać, że podgrzewacze w rolce zazwyczaj mają mniejszą moc, niż te w puszce. Przyjęło się jednak, że nie warto inwestować w podgrzewacze o mocy mniejszej niż 45W. Te w rolce mogą mieć maksymalną moc 65W natomiast podgrzewacze w puszce mogą mieć moc nawet 100W. Największą mocą charakteryzują się jednak podgrzewacze wielofunkcyjne - osiągają one nawet 200-350W.
A jak moc przekłada się na szybkość podgrzania wosku? Podgrzewacze 45W rozpuszczą wosk w przeciągu ok. 25 minut. Te o mocy 65W będą potrzebować ok. 20 minut. Podgrzewacze ok. 100W z kolei rozpuszczą wosk w przeciągu ok. 25 minut. Tutaj jednak w tym czasie urządzenie jest w stanie rozpuścić nawet 400 ml wosku, więc to bardzo dobry wynik!

Pojemność

Podgrzewacze w rolce przeważnie mają pojemność ok. 100 ml. To starczy na jednorazową depilację nóg, pach i miejsc intymnych. Podgrzewacze w puszcze są z kolei różne. 400-500 ml świetnie sprawdzi się do użytku domowego lub małego salonu. Taka ilość wosku starczy na 4 zabiegi depilacji woskiem całego ciała (nogi, pachy i okolice intymne). Największe podgrzewacze profesjonalne będą mieć pojemność nawet 800 ml.

Funkcja regulacji temperatury

Funkcję regulacji temperatury wosku znajdziecie w podgrzewaczach w puszce. Podgrzewacze w rolce zazwyczaj nie mają takiej możliwości. Po co w podgrzewaczu regulacja temperatury? Ponieważ każdy wosk topi się lepiej w innej temperaturze. Wosk w granulkach nie wymaga aż tak wysokiej temperatury, jak przykładowo ten w dużych blokach.

Podgrzewacz do wosku - ranking najlepszych urządzeń

Tyle z teorii i części poradnikowej. Szukasz dobrego podgrzewacza do wosku? Zerknij poniżej. Przygotowaliśmy dla ciebie ranking najlepszych urządzeń - zarówno tych do użytku domowego, jak i profesjonalnego.
Zdjęcie: Nestea06 / Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.