Data publikacji:

Powerbank do akumulatora: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy na drogach pojawia się pierwszy śnieg, większość kierowców nie jest na niego w żaden sposób przygotowana. Jeżeli nie posiadasz zabudowanego garażu lub miejsca, gdzie twoje auto nie zamarznie podczas nocnej zamieci, wiesz, jak długo potrwa odpalenie silnika. A co z odśnieżaniem dachu i przetarciem oszronionych szyb? To także zajmuje całkiem sporo czasu. Jeżeli masz dosyć takiej bezsensownej pracy, warto w fajny sposób usprawnić chociaż jej część. Powerbank do akumulatora pomoże ci uporać się z problemem i pozwoli na szybki rozruch samochodu.

powerbank do akumulatora

Po co powerbank do akumulatora? Odpowiadamy na pytanie

Powerbank do akumulatora jest jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów, które nie jeden raz pomogło kierowcy zaskoczonemu niespodziewaną sytuacją na drodze. Niech więc nie zabraknie go także w twoim samochodzie. To naprawdę dobra bateria zewnętrzna, dzięki której unikniesz problemów z uruchomieniem swojego auta. Słowo powerbank ludziom najczęściej kojarzy się z fajnym gadżetem, który możemy zabrać w podróż lub trzymać zawsze w torebce i w awaryjnym przypadku szybko naładować rozładowany telefon oraz tablet.

Nie każdy użytkownik zdaje sobie sprawę z faktu, że istnieje powerbank do akumulatora! Jeśli często korzystasz z samochodu i lubisz wybrać się na przejażdżkę, taki sprzęt powinien znaleźć się w twoim bagażniku. Nigdy nie wiadomo, co może się przytrafić, a dobry kierowca powinien być przygotowany na każdą ewentualność. Powerbank do rozruchu samochodu to dodatkowe źródło energii, bez której czasem nie jesteś w stanie sobie poradzić. W przypadku, kiedy nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego, możemy na niego liczyć.

Jeżeli słyszysz, że z silnikiem w twoim samochodzie dzieje się coś niepokojącego, należy reagować natychmiast. Jego nierówna praca zwiastuje niemałe kłopoty. Jeśli kiedyś na własnej skórze doświadczyłeś sytuacji, gdy w najmniej spodziewanym momencie rozładował ci się akumulator, wiesz, jak bardzo denerwujące jest to wydarzenie. Nie musisz nagle zmieniać wszystkich swoich planów i stawać na głowie, umawiając się na pilną wizytę do mechanika. Często zdarza się, że kierowca po prostu zapomni o wyłączeniu swojego radia samochodowego lub świateł.

Niestety, zapominalstwo ma swoje konsekwencje. Bardzo często dochodzi do szybkiego zużycia energii. Posiadacze starszych modeli aut, są na to najbardziej narażeni. Nie zawsze w pobliżu znajdzie się uczynna osoba, która poratuje cię przewodami do rozruchu pojazdu. Właśnie na takie nagłe i niespodziewane sytuacje dobrze jest mieć w swoim bagażniku coś, co uratuje cię z opresji. Powerbank do akumulatora przyda się podczas nagłych, niespodziewanych sytuacji.

Powerbank do akumulatora, czyli jakie cechy tego urządzenia są najistotniejsze?

Aby być w pełni zadowolonym z zakupionego sprzętu, wcześniej warto zadbać o znalezienie informacji o nim. Warto kierować się opiniami znalezionymi na wszelkiego rodzaju, wyspecjalizowanych w takich tematach forach. To właśnie tam często pomocni, internetowi koledzy i koleżanki odpowiedzą na pytanie o tym, jak zrobić powerbank z akumulatora, jak zadziała powerbank z akumulatora czy nawet, jaki jest najlepszy powerbank z akumulatora żelowego.

Kiedy potrzebujesz dużej dawki niezbędnych ci informacji, warto sięgnąć po opinię ekspertów w tej dziedzinie. Po pierwsze, powerbank, który napędzi akumulator samochodowy, powinien mieć odpowiedni rozmiar. Tutaj nie warto zastanawiać się nad małymi modelami, które zmieszczą się do damskiej torebki. Jeśli lubisz dalekie, samochodowe przejażdżki, większe urządzenie będzie zdecydowanie bardziej do ciebie pasowało.

Fajnym i poręcznym rozwiązaniem jest zainwestowanie w model, który wyposażony jest w większą ilość, różnego rodzaju wtyczek. Teraz nic nie zaskoczy cię podczas biwaku z całą rodziną. Dodatkowo taki sprzęt z poszczególnych wtyczek oferuje prąd wyjściowy o różnym napięciu, czyli 12 V, 16 V i 19 V. Dzięki niemu z powodzeniem naładujesz nie tylko swój telefon komórkowy, ale zasilisz przenośną lodówkę kempingową albo puścisz muzykę prosto z twojego laptopa.

Fajnym sposobem na dodatkowe przetestowanie nowego powerbanku do rozruchu, jest naładowanie twojego telefonu komórkowego poprzez gniazdo USB. Pamiętaj, aby nigdy nie rozładowywać go do pełna!

Po czym poznać najlepszy powerbank do akumulatora?

Jednym z najważniejszych aspektów tego urządzenia, na które przyszły użytkownik powinien zwrócić szczególną uwagę, będzie kontrola jakości kabli rozruchowych, jak i specjalnych zacisków, nazywanych krokodylkami. Jeśli chodzi o kable, to najlepsze są takie wykonane z miedzi. Istnieje ich bardzo podobny zamiennik, są to kable stalowe miedziowane. Nie daj się jednak zwieść, chociaż obydwa rodzaje wyglądają niemalże identycznie, te drugie stawiają wyższy opór i mogą stanowić przeszkodę w uruchomieniu twojego pojazdu mechanicznego. Powerbank, do którego akumulator będzie podłączony, powinien posiadać ogniwa konkretnego rodzaju. Ogniwa litowo-jonowe będą sprawowały się naprawdę dobrze, ale jeżeli wybierzesz takie, które są litowo-polimerowe, możesz mieć pewność ich niezawodności.

Następnym punktem na tej liście będą z pewnością wszelkiego rodzaju zabezpieczenia powerbanku do akumulatora. Tutaj nie ma miejsca na błędy i pomyłki. Nawet drobne zwarcie może wywołać groźny pożar lub spowodować, że porazi cię prąd pod wysokim napięciem. Sytuacja, w której niedoświadczony użytkownik podłącza bieguny akumulatora odwrotnie, zdarza się całkiem często. Dlatego tak ważne jest, aby powerbank do rozruchu samochodu był odpowiednio sprawdzony. W tego typu urządzeniach powinna się zapalić czerwona dioda, która ostrzeże przed taką sytuacją.

Dalej, niezwykle istotna jest odpowiednia ochrona powerbanku do akumulatora przed jego przeciążeniem lub całkowitym rozładowaniem. Sprzęt, który będzie narażony na taką wpadkę ze strony użytkownika, cały spuchnie lub zacznie się palić! Warto zainwestować w sprzęt, co do którego najwyższej jakości jesteś pewny. W przeciwnym wypadku możesz być narażony na duże niebezpieczeństwo. Powerbank do rozruchu, który będzie posiadał dobre zabezpieczenie, w przypadku nagłego przeciążenia sam się wyłączy, dokładnie jak w poprzedniej sytuacji, gdzie omawiane było zwarcie. Odpowiednie zabezpieczenie baterii powerbanku do akumulatora jest jedną z najbardziej podstawowych kwestii!

Autor: Marcin Krawczyk