Data modyfikacji:

Jakich premier płyt doczekamy się w 2021 roku?

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa świat muzyczny ma się całkiem dobrze. Dzięki temu w najbliższych miesiącach możesz spodziewać się nowych albumów od swoich ulubionych artystów. Sprawdź, jakie premiery płyt są zaplanowane na 2021!
premiery płyt 2021

Premiery płyt popowych

Zacznijmy od premier płyt popowych. Już teraz możemy powiedzieć, że w 2021 będzie działo się naprawdę wiele! Na ten moment zaplanowano wydanie następujących albumów:

02.04.2021: Demi Lovato – Dancing with the Devil

Wraz z premierą płyty fani amerykańskiej artystki mogą spodziewać się czteroodcinkowego serialu dokumentalnego, w którym Demi opowiada swoją historię związaną z przedawkowaniem narkotyków w 2018 r.

16.04.2021: Andrzej Piaseczny – 50/50

Coś specjalnego dla fanów polskiej muzyki. Premiera płyty Piaska jest celebracją jego pięćdziesiątych urodzin. Z tej okazji album zawiera piosenki napisane przez znanych artystów – Majkę Jeżowską, Mroza, Kayah czy Paulinę Przybysz.

30.04.2021: Birdy – Young Heart

Brytyjska artystka podbiła serca słuchaczy dokładnie 10 lat temu. Od tego momentu nie nagrywała nowych piosenek. Aż do teraz! Już wkrótce premierę będzie miał jej czwarty album, który promuje singiel „Surrender”.

10.09.2021: Cleo – vinyLOVA

Kolejny album Cleo, która zasłynęła ze współpracy z Donatanem. W tym roku polska artystka wraca do swoich korzeni, wypuszczając płytę pełną kawałków inspirowanych latami 50., 60. i 70.

Premiery płyt rockowych w 2021

Co słychać w świecie rocka? 2021 przyniesie mnóstwo nowości. Sprawdź, na jakie premiery płyt czekamy najbardziej!

30.04.2021: Royal Blood – Typhoons

Nowa płyta brytyjskiego duetu rockowego będzie obfitować w brzmienia inspirowane Daft Punkiem i Justice. Album z pewnością przypadnie także do gustu fanom, którzy są z zespołem od początku. Wśród 11 kawałków nie zabrakło brzmień, które można było usłyszeć na początku działalności Royal Blood.

07.05.2021: Patryk Pietrzak – OK Boomer

Nie lada gratka dla fanów polskiego rocka, którzy uwielbiają Ted Nemeth. Tym razem Patryk postanowił wydać album w pojedynkę, a premierę swojej debiutanckiej płyty zaplanował już na maj. Emocje, wrażliwość i odrobina poetyckich ballad – tego i jeszcze więcej możesz spodziewać się po jego solowej twórczości. W 2021 możesz spodziewać się także premier płyt takich artystów jak Danko Jones, Marillon czy Van Morrison.

Jakich premier płyt metalowych doczekamy się w 2021?

Czas na premiery płyt metalowych. W 2021 nowy album wydają między innymi Evanescence, Lamb of God, Greta Van Fleet, Greenleaf, Wheel, Mourning Dawn, Attika, Aara i wielu innych, na przykład:

16.04.2021: While She Sleeps – Sleeps Society

Nazwa płyty brytyjskiego bandu nie jest przypadkowa – tak określają siebie członkowie tajnej grupy, która nieustannie wspiera zespół za pośrednictwem serwisu Patronite. To dzięki nim premiera nowej płyty jest możliwa jeszcze w 2021 roku.

Nadal nie są potwierdzone dokładne daty premier płyt Black Veil Brides, Serj Tankian, Decapitated i Soufly. Co ciekawe, jeszcze w tym roku być może ukażą się albumy Slipknota, Rammsteina, Guns N'Roses czy Metalliki. Można śmiało stwierdzić, że w 2021 roku fani metalu nie będą narzekać na brak nowej muzyki.

Rap i hip-hop – nadchodzące premiery płyt

A jakich premier rapowych i hip-hopowych możemy spodziewać się w 2021 roku?

16.04.2021: Sobel – Pułapka na motyle

Sobel podbił listy przebojów! Młody raper o charakterystycznym brzmieniu odniósł ogromny sukces, wypuszczając epkę „Kontrast". W tym roku przyszedł czas na album z prawdziwego zdarzenia, który pojawi się w sprzedaży już w połowie kwietnia.

23.04.2021: KęKę – Siara

Raper ma na swoim koncie już 5 albumów. W tym roku czas na premierę szóstej płyty wydawanej przez Takie Rzeczy Label.

W 2021 możesz spodziewać się również premier płyt Fisz Emade Tworzywo, Borixona, Sentino czy Tedego.
Autorka: Katarzyna Wendzonka