Data modyfikacji:

Jaki prezent dla nastoletniego syna?

Czasem wybór odpowiedniego prezentu dla nastoletniego syna przysparza rodzicom niemałej zagwozdki. Rodzice nie chcą, by prezent był ani zbyt dziecinny, ani zbyt „dorosły”. Udowadniamy, że prezent dla nastoletniego syna może być trafiony i przynieść radość obdarowanemu. Poniżej lista pomysłów na prezent dla syna, na przykład na urodziny. Podkreślamy, że przygotowane zestawienie może dotyczyć zarówno nastoletniego syna, jak i córki.

prezent dla nastoletniego syna

Prezent dla syna – co kupić?

Poniżej przedstawiamy listę pomysłów na prezent dla nastoletniego syna. Warto przed przystąpieniem do przeglądania produktów zastanowić się, jakie zainteresowania przejawia jubilat, co sprawia mu przyjemność oraz czego w przyszłości chciałby spróbować. Dzięki takiej analizie każdy pomysł występujący na liście można dowolnie modyfikować pod styl życia nastolatka.

Słuchawki bezprzewodowe

Pierwszym pomysłem dla syna na urodziny są słuchawki bezprzewodowe. Istnieje wiele rodzajów słuchawek, np. słuchawki przeznaczone do gier (posiadają wbudowany mikrofon) czy słuchawki dla biegaczy (ze specjalnym zakrzywieniem, które poprawia umocowanie słuchawek podczas biegu). Słuchawki bezprzewodowe są wygodne, ponieważ nie posiadają plączącego się kabla. Obecnie słuchawki takie posiadają wbudowaną baterię, która wytrzyma długi czas na pojedynczym ładowaniu.

Głośnik na Bluetooth

Kolejnym gadżetem, który może przydać się nastolatkowi, jest głośnik na Bluetooth. Głośniki takie występują w różnych rozmiarach – od kieszonkowych, po spore kolumny. Głośnik taki jest przydatny podczas towarzyskich spotkań, ale również i podczas np. samotnego treningu.

Fan akcesoria (merch) z ulubionej gry, książki, zespołu

Czy twój syn potrafi zachwycić się jakimś zespołem? A może uwielbia jedną i konkretną grę i może o niej opowiadać godzinami? A może wnika w świat książek, np. fantasy? Obecnie w każdej dziedzinie można znaleźć tzw. merch, czyli fan akcesoria związane z daną dziedziną. Dla fanów motoryzacji – koszulka z danym modelem samochodu, dla fanów fantasy wszelkie gadżety, od kubków, po ubrania i plakaty. Tak samo z muzyką czy sportowcami. Istnieją nawet gadżety dla tzw. geeków, czyli osób zainteresowanych kodowaniem. Warto rozejrzeć się za czymś, co szczególnie pasuje do zainteresowań syna czy córki.

Hulajnoga elektryczna

Wiele nastolatków lubi przemieszczanie się elektryczną hulajnogą. Jest to sposób wygodny, niewymagający większych przygotowań i wysiłku, za to pozwalający na pewną dozę samodzielności (zamiast prosić rodzica o podwiezienie samochodem, nastolatek może sam podjechać do danego miejsca hulajnogą). Nie każdy ma ochotę dojeżdżać do danego miejsca rowerem, ponieważ wizja przebierania spoconej koszulki w toalecie nie zawsze spotyka się z aprobatą nastolatka. W takim przypadku elektryczna hulajnoga może być strzałem w dziesiątkę i okazać się dobrym prezentem dla syna na urodziny.

Bilety na koncert

Jeśli nastolatek przejawia zainteresowanie muzyką bądź danym zespołem, na pewno byłby ucieszony, gdyby mógł zobaczyć danego wykonawcę na żywo. W tym przypadku należy jednak mieć na uwadze obowiązujące obostrzenia (w niektórych przypadkach koncert może odbywać się tylko dla osób zaszczepionych bądź jego termin może zostać przełożony). Pomimo obostrzeń, bilety na koncert czy inne wydarzenia nadal są dobrym pomysłem. W dobie pandemii każde wydarzenie „na żywo” zamienia się w niezwykłe doświadczenie, zapewniające moc emocji. Jeśli rodzic kojarzy, jakim zespołem czy wydarzeniem interesuje się nastolatek, wtedy bilet na nie może być spełnieniem marzeń młodego człowieka.

Sprzęt sportowy – różne dziedziny sportu

Kategoria „Sport” jest bardzo szeroka. Można przebierać w ilości sprzętu sportowego do różnych dziedzin – od uniwersalnych przedmiotów, które pomogą nastolatkowi utrzymać kondycję, aż po specjalistyczny sprzęt pozwalający na poznanie nowej dziedziny sportu czy jego bardziej profesjonalne uprawianie. Przykładowy sprzęt sportowy, którym można obdarować nastolatka, to hantle, gumy do ćwiczeń, mata do ćwiczeń rozciągających, worek i rękawice bokserskie, drążek do podciągania się, narty i buty do nart, kask do nart bądź rowerów wyczynowych. Poza tym drobne gadżety typu: dobre oświetlenie do roweru, ochraniacze, rękawice na rower, kijki do nart, buty do biegania, odzież termoochronna do uprawiania sportu w okresie jesienno-zimowym.

Kamerka sportowa

Kamerka typu Go pro to idealne narzędzie dla nastolatka kochającego adrenalinę. Może nagrywać on swoje poczynania na rowerze czy desce, a później zmontować filmik związany ze swoim hobby. Małe, poręczne kamerki coraz częściej wykorzystywane są w popularyzowaniu różnego rodzaju hobby. Nawet wielbiciel food trucków, zwiedzania opuszczonych miejsc czy spacerowania może wykorzystać taką kamerkę do uwieczniania ciekawych chwil. Posiadanie takiego gadżetu motywuje również do eksploracji otoczenia.

Dron

Kolejnym prezentem technologicznym, związanym z przebywaniem na świeżym powietrzu, jest niewątpliwie dron. To małe urządzenie można kupić w różnych przedziałach cenowych. Drony obecnie posiadają już stabilizatory ekranu, pozwalające na uzyskanie płynnego ujęcia obrazu z góry. W ten sposób można obejrzeć całą okolicę, używając telefonu czy specjalnego pilota. Jest to ciekawy gadżet. Jego użycie wymaga uwagi i skupienia, a także zaangażowania. Frajda z jego używania zazwyczaj jest niesamowita, dlatego jest to dobry pomysł na prezent na np. 17. urodziny dla syna.

Konsola

Dla fanów gier i wirtualnego świata prezentem, który wywoła sporo emocji, będzie zapewne konsola do gier. Wiodącymi konsolami na świecie są PlayStation oraz Xbox. PlayStation jest firmą japońską, natomiast Xbox amerykańską. Najpopularniejsze gry dostępne są na obie te platformy.

Gry na konsolę bądź dodatkowy pad

Jeśli nastolatek posiada już konsolę, można zainwestować w nową grę czy akcesoria do niej. Dobrym pomysłem może okazać się dokupienie drugiego pada, by móc toczyć rozgrywki w domu ze znajomym (np. w grze FIFA 2021 jest możliwość uczestnictwa dwóch osób).

Powyższa lista to zbiór inspiracji na prezent dla nastolatka. Zawiera zarówno propozycje technologiczne, jak sportowe oraz pomysły nawiązujące do zainteresowań syna czy córki. Kierując się tymi wskazówkami, można sprawić swojemu dziecku wyjątkowy i długo zapadający w pamięci prezent.
Autorka: Justyna Belkiewicz