Data modyfikacji:

Jaki prezent dla przedszkolaka?

Dziecko w wieku przedszkolnym kształci swój aparat mowy poprzez naukę nowych słów. Staje się towarzyskie i z przyjemnością spędza czas z rówieśnikami. Jednak zabawa trzylatków to głównie zabawa obok siebie niż bezpośrednio ze sobą. Dziecko w tym wieku może się wstydzić, ale chętnie spędza czas w przedszkolu lub na placu zabaw. Aby wspierać rozwój malucha, warto zaopatrzyć go w niezbędne akcesoria. Jednak jaki prezent dla przedszkola będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie i które gry dla przedszkolaków są godne uwagi? Zapraszamy do naszego poradnika.

prezent

Gry dla przedszkolaka

Ciekawą, a jednocześnie uniwersalną propozycją prezentu dla przedszkolaka są wszelkiego rodzaju gry planszowe. Nadają się one zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Te zabawki dla przedszkolaka umilą czas całej rodzinie.

Wśród edukacyjnych gier na szczególną uwagę zasługują gry zręcznościowe typu „Moja pierwsza La Cucaracha”.

To przykład ciekawej gry, której idea opiera się na wykonaniu pewnej czynności w jak najszybszym tempie. Zegar tyka, a dziecko ma za zadanie nakarmić wszystkie dzieci La Cucarachy. Jeśli wszyscy zostaną nakarmieni, gracz wygrywa. Propozycja ta sprawi mnóstwo frajdy wszystkim domownikom. Argumentem przemawiającym za wspólnym graniem z dziećmi jest czas, który możemy im zapewnić. To dla malucha najlepsze, co może go spotkać! Warto więc stawiać na gry familijne, które będą świetnym pretekstem do wspólnego spędzania czasu. A co, jeśli poszukujesz taniego prezentu dla przedszkolaka? Żaden problem! Twoje oczekiwania spełni „Ślimaki to mięczaki”.

„Ślimaki to mięczaki” to gra, która zdobyła liczne nagrody. Została m.in. okrzyknięta Najlepszą Grą Roku. Wyścig w grze polega na tym, aby jak najwolniej dotrzeć do mety. Co ciekawe, gracze nie wiedzą, którymi kolorami pionków poruszają się pozostali zawodnicy. Dzięki temu propozycja ta przysparza wiele uśmiechu i zabawnych sytuacji. To idealny prezent dla przedszkolaka, ponieważ oprócz dawki humoru zapewnia emocje oraz świetną zabawę. Niemniej jednak wśród propozycji dla maluchów nie powinno zabraknąć kultowego „Grzybobrania” ani innych gier przestrzennych, które pobudzają wyobraźnię oraz zmuszają do nauki liczenia poprzez zabawę. Nie zapominajmy o tym, że gry planszowe dla przedszkolaków powinny nie tylko bawić, ale i edukować. Tym powinniśmy się kierować podczas wyboru prezentu.

Książka idealna dla przedszkolaka

Znakomitym pomysłem na prezent będzie oczywiście książka. Po jaki tytuł warto sięgnać?

Szukając prezentu dla przedszkolaka, nie można przejść obojętnie obok propozycji Herve Tulleta. To interaktywne książki dla przedszkolaków, gdzie w tytule „Naciśnij mnie” w roli głównej występują kolorowe kropki.

Angażując czytelnika, niesamowicie pobudzają wyobraźnię. Mimo że książka jest dość minimalistyczna, jest jednocześnie genialna. Dzięki temu zdobyła uznanie na całym świecie. Sam pomysł jest prosty, ale pobudza na tyle, że dzieci przy tej książce klaszczą, piszczą i naciskają wszystkie możliwe guziczki. W serii autora znajdziemy również tytuł „Porysuj mnie”, w której można do woli pisać, bazgrać i rysować. Ten, kto poznał już „Naciśnij mnie”, rozpozna znajome kropki i z chęcią je ozdobi według własnego uznania. To zdecydowanie bestseller, którego nie powinno zabraknąć w biblioteczce malucha. Sprawiając mu tak zachwycający prezent, zaskoczymy nie tylko przedszkolaka, ale i jego rodzica.

Obracając się w temacie biblioteczki, grzechem byłoby nie umieścić w niej książeczek z serii Uczę się z Puciem. W licznych książkach, gdzie bohaterem jest tytułowy Pucio, autorka przybliża dziecku zachowania społeczne oraz uczy utartych schematów. Podobne wartości przekazuje bohaterka Kicia Kocia, która przez to, że jest uroczą kotką, może okazać się atrakcyjniejsza dla dziewczynek.

Tanie książki dla przedszkolaków to świetna propozycja na dodatek do większego prezentu, którym mogą być na przykład gry dla przedszkolaka. Tworząc tym samym ciekawy i atrakcyjny zestaw edukacyjny, wesprzemy rozwój dziecka, co z pewnością zaowocuje. Z kolei samodzielnie podarowana książeczka to pomysł na tani prezent dla przedszkolaka, któremu sprawimy ogrom radości, pobudzając tym samym jego wyobraźnię.

Jaki powinien być idealny prezent dla przedszkolaka?

Dziecko w wieku przedszkolnym potrafi skupić się już na dłuższym wykonywaniu czynności oraz wykonywać różne prace wymagające zręczności. W związku z tym, że sprawia mu to ogromną przyjemność, to idealny moment na to, aby wprowadzić w jego życie przedmioty, które zapewnią mu to, czego potrzebuje. Trzylatek potrafi już odróżnić chłopca od dziewczynki, a co za tym idzie, różnice w zabawkach. Sprawia to, że dziewczynki sięgają po lalki, a chłopcy po zabawki motoryzacyjne. Nie oznacza to jednak, że klocki i układanki są dedykowane tylko chłopakom. Wręcz przeciwnie - znaczna część zabawek dostępna w sklepach, idealnie sprawdzi się jako prezent dla obu płci. Nie podlega jednak dyskusji, że dziewczynki wolą bardziej od chłopców zabawę w dom z użyciem sprzętów domowych, a chłopcy wolą w tym czasie układać klocki lub bawić się samochodami. Niemniej jednak, każde dziecko bez względu na płeć, powinno mieć zapewniony dostęp do zabawek, które rozwijają kreatywność.

Urodziny, zbliżający się dzień dziecka czy święta to idealna okazja, aby kupić dziecku w prezencie gry dla przedszkolaka, które pozwolą mu spędzić ciekawie czas nie tylko w domu, ale i na wyjeździe. Jeśli wybieramy się do znajomych, gdzie są małe dzieci i zastanawiamy się, co im kupić, zamiast kolejnej czekoladki, wybierzmy tani prezent dla przedszkolaka, którym może być na przykład książeczka edukacyjna lub karty do gry. Z pewnością niebanalny prezent tego typu sprawi o wiele więcej przyjemności niż kolejna paczka żelków czy kawałek czekoladki.

Autor: Redakcja magazyn ceneo