Data publikacji:

Jaki prezent dla szefa na urodziny wybrać?

Wręczanie upominku szefowi w okazji urodzin lub imienin jest miłym zwyczajem, jednak często budzi w pracownikach lęk przed tym, czy na pewno trafią w gust solenizanta. Kiedy rocznica jest okrągła, a kwota zebrana na ten cel pokaźna, wątpliwości pojawia się jeszcze więcej. Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się miły gest i okazanie sympatii oraz szacunku. Jak wybrać najlepszy prezent dla szefa na urodziny? Zobacz nasze propozycje, a na pewno uda ci się podjąć dobrą decyzję.

Prezent urodzinowy dla szefa – czy jest konieczny i jak go wybrać

W pracy spędzasz dużą część dnia, w związku z tym jest ważną częścią twojego życia. Nic dziwnego, że nawiązujesz więzi ze współpracownikami oraz szefem. Nawet jeśli nie są to stosunki osobiste, a relacja opiera się wyłącznie na wzajemnym szacunku, warto dbać o to, by była jak najlepsza.
Wręczanie upominków przy ważnych okazjach jest jednym ze sposobów na podtrzymywanie dobrych stosunków. Prezent dla szefa na urodziny, szczególnie jeśli rocznica jest okrągła, podkreśli to, że cenisz go jako przełożonego, który na co dzień dba o rozwój firmy. Jeśli zastanawiasz się, czy warto obdarowywać zwierzchnika, odpowiedź brzmi – tak.
Co kupić szefowi na urodziny? Zależy to od kilku rzeczy. Znaczenie ma to, czy urodziny są okrągłe i czy wasza relacja ma charakter czysto oficjalny. Najważniejsza jest jednak osobowość i gust solenizanta. Istnieją szefowie, którzy będą zaśmiewać się z zabawnych gadżetów, jednak niektórzy przychylnym okiem spojrzą jedynie na poważniejszy upominek z klasą.
Wybierając prezent dla szefa, oceń jego wiek, zainteresowania, poczucie humoru i typ osobowości. Ważna jest również kwota, jaką planujesz przeznaczyć na ten cel. Najlepsze są oczywiście podarunki składkowe, które oferują szeroki wachlarz możliwości.

Elegancki prezent na urodziny dla szefa

Prezent dla szefa na urodziny nigdy nie powinien być przesadnie poufały, nawet jeśli jesteście w bardzo dobrych relacjach. Wielu panów ceni eleganckie upominki.

Karafka – praktyczny prezent dla szefa na urodziny

Dobrej jakości stylowa karafka jest doskonałym pomysłem na podarunek dla mężczyzny. Wielu z nich doceni naczynie przeznaczone do mocniejszych trunków, szczególnie jeśli stworzysz zestaw, dzięki któremu będzie można je od razu uzupełnić ulubioną zawartością. Niektórzy sprzedawcy oferują również możliwość grawerowania na szkle. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, dobrze przemyśl, co chcesz, żeby znalazło się na karafce; postaraj się też, żeby napis był dyskretny.

Ponadczasowy prezent dla szefa na urodziny – pióro wieczne lub długopis

Podarunek, który jest wiecznie żywy i zawsze dobrze przyjmowany. Jeśli szukasz prezentu dla prezesa na urodziny, wybierz jedną ze stylowych propozycji producentów dobrej jakości artykułów piśmienniczych. Ekskluzywne pióro czy elegancki długopis będą służyły szefowi przez długie lata, podkreślając jego status i przypominając o miłym geście pracowników.

Klasyczny prezent dla szefa na urodziny – pasek, portfel, szalik lub rękawiczki

Podarowanie koszuli czy spodni jako prezentu dla szefa na 60. czy 50. urodziny nie byłoby dobrym pomysłem, co innego akcesoria i dodatki – one sprawdzą się niemal w każdej sytuacji. Daleko im do bardzo osobistego upominku, a jednak z całą pewnością dadzą wyraz sympatii pracowników.
Na co zwrócić uwagę, kupując akcesoria na prezent dla szefa na urodziny? Przede wszystkim liczy się jakość – wybieraj wyłącznie produkty z najwyższej półki, dzięki czemu będziesz mieć pewność co do sposobu wykonania i użytych materiałów. Portfele czy szaliki powinny być wytrzymałe i sprawiać ekskluzywne wrażenie. Zdecydowanie lepiej kupić jedną porządną rzecz, składając się wraz z innymi pracownikami, niż skupić się na ilości czy oszczędnościach.

Zabawny prezent dla szefa na 40., 50. lub 60. urodziny

Prezent dla szefa na imieniny lub urodziny musi być dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb. Jeśli przełożony kończy właśnie 40, 50 lub 60 lat, w niektórych sytuacjach można również pozwolić sobie na żartobliwy upominek dołączony do paczki. Warto jednak robić to wyłącznie pod warunkiem, że dobrze znane jest poczucie humoru solenizanta.
Co może być zabawnym prezentem dla szefa na urodziny? Kubek, koszulka czy skarpetki z zabawnymi nadrukami skutecznie rozluźnią atmosferę poważnej rocznicy okrągłych urodzin. Postaw na klasyki takie jak „Najlepszy szef” lub „Życie zaczyna się po 50.”, a jeżeli wydają ci się nudne, wykaż się kreatywnością, projektując własną grafikę czy hasło.
Nie zapominaj o pamiątkowej kartce z życzeniami, na której podpiszą się wszyscy pracownicy. Ona również może być elementem, który pozwoli na stworzenie nieco luźniejszego nastroju podczas okrągłych urodzin.

Prezent dla prezesa na urodziny – doświadczenia

Jaki wybrać prezent dla szefa na urodziny, jeśli jest typem minimalisty i nie lubi otaczać się ekskluzywnymi czy mało praktycznymi przedmiotami? Zdecyduj się na przeżycia i atrakcje – upominek, który ostatnimi laty cieszy się niezwykłą popularnością.
Pomysłów na niematerialny prezent jest bardzo dużo, wybór zależy od upodobań obdarowywanego. Co warto wziąć po uwagę?
  • Degustacja win lub whisky
  • Lot szybowcem lub paralotnią
  • SPA z masażem dla mężczyzn
  • Voucher do teatru czy opery
  • Kurs pilotażu
  • Lot w tunelu aerodynamicznym
Wybierając doświadczenia i bilety, koniecznie uwzględnij typ osobowości szefa. Nie każdy mężczyzna potrzebuje dodatkowej adrenaliny – wielu prezesów na co dzień żyje pod ogromną presją i marzy wyłącznie o spokoju i relaksie.
Prezent dla szefa na urodziny ma być dla niego źródłem przyjemności. Już sam fakt, że pracownicy ciepło o nim myślą i doceniają jego pracę, z pewnością będzie dla niego cenny. A jeżeli uda się trafić w dziesiątkę, radość będzie tym większa.
Zdjęcie: Pressmaster / Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym