Data modyfikacji:

Prezent na chrzest dla chłopca od dziadków – jaki prezent na chrzest dla chłopca od dziadków wręczyć?

Kiedy w życiu wnuka wydarza się ważny moment, dziadkowie chcą, aby został on w jego pamięci na całe życie. Pragną również przeżywać tę chwilę wspólnie. Chrzest jest jednym z takich wydarzeń. Jednak zazwyczaj dzieje się, kiedy dziecko jest jeszcze bardzo malutkie i nie jest w stanie tej chwili zapamiętać. Pomocny tutaj może okazać się prezent na chrzest dla chłopca od dziadków, który będzie stanowił pamiątkę uroczystości. Co kupić wnukowi? Sprawdź – w tym artykule przedstawiamy nasze propozycje na prezent dla małego Chrześcijanina.
prezent na chrzest dla chłopca od dziadków

Prezent na chrzest dla chłopca od dziadków – Pamiątka Chrztu Świętego

Upominki, do których po latach będzie można powracać, to różnego rodzaju kartki i albumy pamiątkowe. Oryginalnym prezentem będzie zakup ręcznie robionej kartki, na której wypiszemy życzenia. Inną propozycją jest pamiątkowy album. Znajdzie się w nim miejsce na wpisanie imion rodziców chrzestnych czy wklejenie pamiątkowego zdjęcia z dziadkami. Wśród dostępnych pamiątkowych albumów warto zwrócić uwagę na te stworzone specjalnie z myślą o chłopcach. Wszystkie kartki trzeba gdzieś pomieścić, dlatego dobrym prezentem będzie również drewniane pudełeczko z dedykacją lub napisem, np. „Pamiątki Chrztu Świętego”. Ponieważ jest to prezent dla chłopca, pudełeczko może mieć kształt skrzyneczki lub samochodu.

Najważniejsza książka małego Chrześcijanina – prezent na chrzciny dla chłopca od dziadków

Jeśli chrzest ma dla nas znaczenie religijne i zależy nam na tym, aby dziecko w przyszłości zgłębiło wiedzę w tym temacie, ważnym prezentem będzie Biblia. Biorąc pod uwagę wiek dziecka, możemy postawić na ilustrowaną Biblię dla dzieci lub komiks. Dobrym pomysłem będzie także zakup ozdobnego egzemplarza, z którego wnuk będzie mógł korzystać w dorosłym wieku. Innym ciekawym pomysłem jest także zakup tej pozycji w formie nagrania. Biblię audio zamówimy na płycie CD, a całość pakowana jest w ozdobnym opakowaniu. To ciekawa forma prezentu zarówno na chrzest, jak i komunię.

Prezent na chrzest dla chłopca od dziadków – biżuteria i dewocjonalia

Biżuteria to jeden z popularnych prezentów na wiele okazji. Będzie odpowiedni także w przypadku chrzcin. Jako prezent na chrzciny dla chłopca od dziadków sprawdzi się łańcuszek z krzyżykiem, medalik z Matką Boską czy wizerunkiem Anioła Stróża. W zależności od budżetu możemy postawić na złoty, pozłacany lub srebrny łańcuszek. Kiedy tylko dziecko będzie w odpowiednim wieku do noszenia biżuterii, medalik przypomni mu o dziadkach i uroczystości.

Prezentem, z którego chłopiec będzie mógł skorzystać w dalszej przyszłości, jest różaniec. Tego typu dewocjonalia można zamówić w ozdobnym pudełeczku z grawerem. Starannie wykonany różaniec posłuży chłopcu przez wiele lat. Na pudełeczku warto wygrawerować datę chrztu. Dla chłopca bardziej odpowiednie będą różańce w ciemnych kolorach. Sprawdzą się także różne odcienie niebieskiego.

Spersonalizowane pamiątki z grawerem

Często spotykanym upominkiem są różnego rodzaju pojemniki na pierwszy ząbek. Odpowiednie tutaj będą złote i srebrne grzechotki, smoczki czy łyżeczki. Pamiątki te posiadają otwory, w których można umieścić pierwszy kosmyk włosów czy ząbek. Dodatkowym atutem tych akcesoriów jest grawer, który pozwala na nadrukowanie daty chrztu czy imienia dziecka. Inna propozycja, jednak już bez otworów, to sztućce, np. z motywem zwierzątek. Zmieszczą się na nich krótkie życzenia.

Dłuższe życzenia umieścimy na różnego rodzaju obrazkach czy statuetkach. Popularną pamiątkę stanowią srebrne obrazy z Matką Boską lub podobizną Anioła Stróża. Oprócz życzeń na takim obrazku możemy wygrawerować również krótką modlitwę lub cytat. Podobnym pomysłem jest statuetka, np. w kształcie serduszka. Taki prezent można postawić w widocznym miejscu, skutecznie będzie on zatem przypominał o tym ważnym dniu.

Popularne pamiątki z grawerem to także pozytywki czy skarbonki. Pozytywka to piękny upominek, który zapewnia również efekty dźwiękowe. Pod opieką rodziców dziecko będzie mogło cieszyć się nią już teraz. Przyjemnie będzie się do niego wracało nawet w dorosłym życiu. Jeśli wybierzemy pozytywkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, nasz wnuk będzie mógł ją w przyszłości pokazać również swoim wnukom.

Prezent na chrzest dla chłopca od dziadków, którym dziecko będzie mogło cieszyć się już teraz

Tradycyjny katolicki chrzest odbywa się, kiedy dziecko jest jeszcze małe. Do skorzystania z większości prezentów musi jeszcze dorosnąć. Są jednak takie upominki, które możemy podarować dodatkowo, aby dziecko miało nieco radości znacznie szybciej. Jednym z takich prezentów jest maskotka z haftem. Można na niej wyhaftować życzenia lub napis: „Pamiątka Chrztu Świętego”. Uśmiechnięty miś ucieszy niejedno dziecko. Do tradycyjnego prezentu możemy też dołożyć zabawkę dostosowaną do wieku dziecka. Jeśli chcemy, aby w dalszym ciągu pozostała ona w tematyce chrztu, może ona mieć kształt np. aniołka. Innymi dodatkami, które przydadzą się rodzicom, będą ubranka.

Możemy postawić także na kolorowe książeczki opowiadające o Panu Bogu czy pozostające w tematyce religijnej. Będzie to dobra zachęta, aby spędzić z pociechą nieco czasu i w sposób dostosowany do wieku opowiedzieć jej nieco o ważnych dla nas wartościach. Ostateczny wybór prezentu możemy także skonsultować z rodzicami dziecka lub drugimi dziadkami. Dzięki temu unikniemy duplikatów. Dla wnuka każdy upominek będzie stanowił cenną pamiątkę i po latach przypomni mu o obecności dziadków w tym ważnym dla niego dniu. Wagę prezentu podkreśli jego spersonalizowanie i specjalna dedykacja, wykonana np. przy pomocy grawerowania. Warto dopisać inicjały dziadków, aby wnuk nie miał wątpliwości, od których członków rodziny pochodzi prezent.

Autor: Małgorzata Rokicka