Data publikacji:

Prezent na chrzest dla chłopca i dziewczynki od dziadków

 Chrzest Święty to pierwsze ważne religijne wydarzenie w życiu dziecka. Nic więc dziwnego, że jest podniosłym momentem, który wzrusza nie tylko rodziców, ale również dziadków. Z tej wyjątkowej okazji wielu z nich chce podarować wnukowi coś, co będzie nie tylko praktycznym prezentem, ale również doskonałą pamiątką. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy sporo możliwości wyboru idealnego podarunku. Sprawdźmy więc, jaki prezent na chrzciny od dziadków warto podarować.
chrzest

Prezenty na chrzest od dziadków - praktyczne czy pamiątkowe?

Jeśli mowa o prezentach na chrzest, możemy podzielić je na dwa główne rodzaje podarunków. Pierwszym z nich są prezenty praktyczne, które będą służyć dziecku i jego rodzicom. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju zabawkach dla najmłodszych, ale również o praktycznych, ułatwiających codzienność sprzętach, takich jak krzesełko do karmienia czy fotelik samochodowy. Tego typu przedmioty doskonale nadają się jako prezent na chrzest od dziadków szczególnie w przypadku, gdy rodzice malucha dysponują ograniczonym budżetem. Podarunek odciąży ich domowe finanse, a jednocześnie będzie w pełni wykorzystany przez malucha.

W sytuacji, w której rodzice dziecka radzą sobie dobrze, a maluch „ma wszystko”, warto pomyśleć o prezencie, który będzie miał pamiątkowe, symboliczne znaczenie. Chrzest to wyjątkowe wydarzenie, po którym warto zostawić namacalny ślad. Możliwości sprezentowania dziecku czegoś pamiątkowego jest naprawdę sporo - pamiątkowe skrzynki, biżuteria, sztućce z grawerem - to tylko niektóre z propozycji. Decydując się na prezent pamiątkowy, masz pewność, że dziecko - gdy będzie już starsze, nie tylko będzie wiedziało, że kochani dziadkowie towarzyszyli mu we wszystkich podniosłych chwilach, ale również będzie miało namacalny tego dowód.

Prezenty praktyczne - sprawdź nasze propozycje

Jeśli stawiasz na praktyczne prezenty na chrzest od dziadków, pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha. Stawiaj więc na produkty znanych i cenionych marek, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz posiadają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo. Pamiętaj, że wybór prezentu warto przedyskutować z rodzicami.

Tylko wtedy zyskasz pewność, że zakupiony przez ciebie przedmiot naprawdę przyda się im oraz dziecku. Wybór takich podarunków nie musi być trudny. Istnieje bowiem wiele przedmiotów ułatwiających codzienność z maluchem. Pierwszą z propozycji, którą warto wziąć pod uwagę, są jeździki. Niezastąpione w czasie nauki chodzenia, nie szkodzą stawom malucha, tak jak np. chodziki (obecnie nie zaleca się ich stosowania). Jednocześnie są zabawkami, które dadzą maluchowi wiele radości.
Możesz też zdecydować się na zakup krzesełka do karmienia. Wybierz takie, które posiada możliwość regulacji - wówczas posłuży dziecku przez dłuższy czas. Pamiętaj, że powinno być solidne, stabilne oraz wykonane z materiałów, które łatwo jest utrzymać w czystości.

Pamiątkowe upominki z okazji chrzcin - na co warto postawić?

Jeśli jednak zależy ci na tym, by pamiątka Chrztu Świętego od dziadków pozostała z maluchem na lata, postaw na przedmioty, które będą wyjątkowe. Obecnie wielu sprzedawców daje swoim klientom możliwość wykonania grawera, dodania zdjęcia oraz inne opcje personalizacji. Na co postawić? Ciekawą propozycją są z pewnością modne obecnie srebrne sztućce, na których wygrawerować można datę, imię dziecka czy okazję, z powodu której zostały wręczone. Taki podarunek sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek.

Kolejnym popularnym, a jednocześnie bardzo eleganckim prezentem są różnego rodzaju statuetki lub skałki wykonane z kryształu. Bardzo często mają zatopione w swoim środku wizerunki Matki Boskiej lub świętych, co sprawia, że są prezentem w oczywisty sposób związanym z ważnym religijnym wydarzeniem. Znajdziesz je na stronie Ceneo.pl, gdzie dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, wzorów i modeli.

Prezent na chrzest dla chłopca od dziadków

Część osób uważa, że prezent powinien być dopasowany nie tylko do okazji, ale również płci dziecka. Jeśli jesteś jedną z nich, z pewnością zastanawiasz się, jaki prezent na chrzest dla chłopca od dziadków będzie odpowiedni. Spieszymy z odpowiedzią. Doskonale sprawdzą się wszystkie pamiątkowe podarunki, które mają możliwość personalizacji, np. przez dodanie podpisu, zdjęcia oraz np. niebieskiego koloru dekoracji.

Część dziadków decyduje się na stworzenie wyjątkowego albumu na zdjęcia malucha. To podarunek, który może nie tylko dokumentować dotychczasowe życie dziecka, ale również towarzyszyć mu przez kolejne lata. Piękny, starannie wykończony album stanie się wzruszającą pamiątką i prawdziwą kroniką dorastania dziecka.
Jeśli zaś chcesz postawić na prezent, który po prostu sprawi radość dziecku, ciekawą propozycją dla chłopca jest z całą pewnością elektryczny samochodzik, który pozwoli spędzić mu wiele długich godzin na udanej zabawie na zewnątrz.

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Odpowiedzmy jeszcze na pytanie, co dziadkowie mogą oferować na chrzest dziewczynce. Jedną z najbardziej oczywistych a jednocześnie wciąż trafionych propozycji jest bez wątpienia biżuteria. Łańcuszek z medalikiem, delikatny krzyżyk lub piękne kolczyki są nie tylko wartościowe, ale również będą miały wartość sentymentalną.

W przypadku dziewczynek doskonale sprawdzą się również srebrne, grawerowane ramki na zdjęcia lub eleganckie skarbonki z odpowiednią dedykacją.

Podsumowując, prezent na chrzciny od dziadków powinien być albo praktyczny, albo też stanowić pamiątkę na lata, do której dziecko (gdy będzie już starsze i świadome) będzie mogło wrócić. Na szczęście, jak widzisz, wybór podarunków utrzymanych zarówno w jednym, jak i drugim stylu jest naprawdę szeroki. Z pewnością znajdziesz więc coś, co ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców.
Autorka: Kamila Łońska-Kępa