Data publikacji:

Jaki prezent dla rodziców na ślub wybrać?

Niektóre tradycje związane ze ślubem i weselem odchodzą powoli do lamusa. Nie dotyczy to jednak podziękowania dla rodziców, które dla wielu par jest bardzo istotne. W tak ważnym dniu każdy z nas chce okazać mamie i tacie swoją wdzięczność za ich wieloletnie poświęcenie, a często także za pomoc przy organizacji uroczystości i przyjęcia weselnego. Podziękowanie można wyrazić poprzez szczerą przemowę oraz za pomocą upominku. Jakie wybrać prezenty dla rodziców na ślub, żeby stały się piękną pamiątką na zawsze?
Jaki prezent dla rodziców na ślub wybrać

Podziękowanie – prezenty dla rodziców na ślub

W wielu rodzinach wciąż obecna jest najbardziej tradycyjna forma podziękowań dla rodziców, ale współcześnie coraz więcej par stawia na oryginalne pomysły. Niezwykle wzruszające są upominki niematerialne, które mogą być zaskakującą i długo wspominaną częścią wesela. Możliwości jest mnóstwo, duże wrażenie zrobi z pewnością dobrze dobrana piosenka odśpiewana przez kapelę lub wzruszająca prezentacja zdjęć i filmów rodzinnych, w których rodzice grają pierwsze skrzypce.

Niektórzy decydują się również na efektowne akcenty w postaci deszczu balonów lub konfetti, a w tych okolicznościach następuje wręczenie symbolicznych prezentów dla rodziców. Ślub dziecka jest tak ważnym wydarzeniem w ich życiu, że z pewnością będzie im miło, jeśli po powrocie do domu będą mogli spoglądać na związaną z nim pamiątkę. Dlatego właśnie warto połączyć różne formy podziękowań w zgrabną całość.

Symboliczne prezenty ślubne dla rodziców

Wiele par decyduje się na dekoracje, które będą przypominały ich rodzicom o ślubie, a jednocześnie pomogą wyrazić wdzięczność za trudy wychowania i wieloletnie wsparcie. Jakie pamiątki będą dobrymi prezentami dla rodziców na ślub? Mogą to być ozdobne statuetki, dyplomy do powieszenia na ścianie lub oprawione zdjęcie pary młodej.

Wspaniale mogą prezentować się specjalnie wykonane albumy, w których zostaną umieszczone rodzinne zdjęcia z dzieciństwa i wczesnej młodości aż do dnia ślubu. Do realizacji tego pomysłu warto wybrać piękny, efektowny album. Całość można również zaprojektować jako elegancko oprawioną fotoksiążkę.

Własnoręcznie wykonane prezenty ślubne dla rodziców

W idealnej sytuacji znajdują się osoby obdarzone różnymi talentami, ponieważ mogą przygotować prezent samodzielnie. Taki upominek będzie bezcenny. Nic nie może równać się z własnoręcznie namalowanym obrazem, zaśpiewaną lub zagraną na instrumencie w czasie wesela piosenką czy samodzielnie napisanym wierszem. Każda z tych rzeczy może stać się źródłem wielkiego wzruszenia dla rodziców. Nawet jeśli młodej parze brakuje specjalnych talentów, zawsze sprawdzi się wyciskająca łzy wzruszenia przemowa, w której szczerymi słowami wyrazicie wszystko, co gra w duszy.

Oryginalne prezenty dla rodziców na ślub

Najciekawsze upominki to zawsze te, które dobieramy do charakteru obdarowywanej osoby. Szukając oryginalnych prezentów dla rodziców na ślub, warto pomyśleć o tym jak lubią spędzać czas. Być może strzałem w dziesiątkę okaże się zorganizowanie im relaksującego wypadu do spa lub krótkiej wycieczki?

Świetnym pomysłem są również bilety do teatru lub zaproszenie do restauracji, gdzie wspólnie z wami będą mogli spędzić miło czas i powspominać wesele. Zorganizowanie okazji do wypoczynku może okazać się dla wielu osób prawdziwym wybawieniem. W ten sposób będziecie mieli szansę okazać swoją miłość i troskę o nich.

Kwiaty dla rodziców

Wśród miłośników tradycji nie brakuje również zwolenników wręczania rodzicom eleganckiego bukietu. Czy kwiaty są dobrym prezentem dla rodziców na ślub? Zdania w tej kwestii są podzielone. Młodzi ludzie coraz mniej cenią takie podarunki. Nie bez powodu na zaproszeniach ślubnych spotyka się prośby o wręczanie upominków bardziej dostosowanych do potrzeb. Zakup kwiatów coraz częściej postrzegany jest jako marnowanie pieniędzy, dlatego również w przypadku podziękowania dla rodziców bukiety zdecydowanie tracą dawną popularność.

Kwiaty mają jednak oczywiście swoje zalety, są eleganckie i ponadczasowe. To zawsze bezpieczny pomysł, nie ma w nim jednak zbyt wiele oryginalności. Niektórzy decydują się na zastąpienie ich ciekawą, efektowną rośliną doniczkową, na przykład drzewkiem bonsai, które ma symbolizować rodzinę i miłość. Można również pokusić się o wręczenie prawdziwego drzewa, upewniając się jednak, że rodzice będą mieli gdzie je umieścić.

Miły upominek dla rodziców – kosze prezentowe

W przeciwieństwie do kwiatów, kosze nie tracą popularności. Są równie neutralne, a jednocześnie praktycznie. Zazwyczaj dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tego, co lubią ich rodzice, dlatego bez problemu mogą wypełnić koszyk dokładnie tym, czego im potrzeba. Świetnie sprawdzają się zdrowe smakołyki, takie jak wysokiej jakości naturalne miody, syropy czy konfitury. Może się w nich również znaleźć ekologiczna kawa czy zestaw ciekawych herbat, słodycze, a także przekąski z różnych stron świata. Wszystko zależy od gustu obdarowywanych, chodzi przecież o to, by sprawić im jak najwięcej przyjemności. Można również kupić gotowe zestawy z łakociami.

Wśród propozycji na wypełnienie kosza podarunkowego pojawia się też często alkohol w formie nalewek, wina lub likierów. Czy są to dobre prezenty dla rodziców? Ślub bardzo często jest okazją do spożywania alkoholu, jednak czy warto dodatkowo zachęcać do jego picia? Zależy to przede wszystkim od stanu zdrowia rodziców, jednak lepszym pomysłem wydają się w tym przypadku zdrowe przekąski i napoje. Wręczając je w prezencie, realnie okazujemy troskę i miłość. Taki prezent na pewno zostanie doceniony i dobrze wykorzystany.

Zdjęcie: halfpoint/Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym