Data modyfikacji:

Prezent na 18. urodziny dla chłopaka – pomysły

Wejście w symboliczną dorosłość to wielkie wydarzenie w życiu młodego człowieka oraz całej jego rodziny. Jaki prezent na 18. urodziny dla chłopaka będzie najlepszy? Oto garść pomysłów.

18stka
Współcześnie – inaczej niż kiedyś – popularne jest wspólne świętowanie rodziny i znajomych podczas jednej imprezy. Nie zmieniła się jednak tradycja dotycząca obdarowywania 18-latków – prezent na tę okazję musi być wyjątkowy, niebanalny, najlepiej żeby był osobisty i spersonalizowany – dobrany do osobowości, zainteresowań i pasji 18-latka. Zebraliśmy pomysły na prezent na 18. dla chłopaka

Głośnik bezprzewodowy

W dzisiejszych czasach każdy w swoim telefonie ma ulubioną muzykę i dostęp do internetowych zasobów. Jednak nie każda komórka ma dobrej jakości głośnik, dlatego chyba wszyscy nastolatkowie ucieszą się z głośnika bezprzewodowego, który łączy się z urządzeniami elektronicznymi przez sieć Bluetooth. Polecane są szczególnie małe głośniczki, ale także te większe – i z szerszą skalą dźwięku – przydadzą się chłopakom, którzy np. tańczą lub trenują przy muzyce.

Prezent dla twórcy muzycznego

Jeśli nastolatek, którego chcesz obdarować, lubi muzykę i chce się nią zajmować profesjonalnie, możesz kupić mu mikser, na którym można tworzyć muzykę, wykorzystując różne ścieżki, zarówno z urządzeń elektronicznych, jak i analogowych, np. płyt CD lub nawet kaset magnetofonowych. Możesz też dobrać odpowiednie słuchawki lub kolumny. A może wiesz, że twój 18-latek chce nauczyć się grać na perkusji, gitarze lub ukulele? Instrument muzyczny oraz karnet na kilka lekcji nauki gry to doskonały, rozwijający prezent.

Nietypowy prezent na 18. urodziny dla chłopaka

Skok na spadochronie, lot helikopterem, skok ze skały na linie, karnet na siłownię, wejściówki na kurs tańca towarzyskiego – to wszystko prezenty absolutnie niematerialne, ale za to gwarantujące wiele nowych doznań, zapewniające niecodzienne doświadczenia i dające możliwość nabycia nowych umiejętności. Zwłaszcza ciekawe są wszelkie kursy, np. tańca. Dając je w prezencie, możesz też dołączyć np. strój do tańca – koszulkę, kamizelkę czy specjalne buty do flamenco lub po prostu sportowy strój treningowy.

Elegancki prezent na 18-stkę dla chłopaka: perfumy, garnitur, voucher na bilet lotniczy

Każdy 18-latek, nawet jeśli nosi szerokie spodnie i czapeczki z daszkiem, to chce modnie pachnieć. Wybierz więc markowe perfumy i obdaruj nimi 18-latka. Mogą to być delikatne zapachy Dolce&Gabbana o korzennej nutce lub mocniejsze i bardziej wyraziste, np. Armani Code.

Do eleganckich prezentów będą należały także wszystkie szykowne elementy garderoby, której nastolatki zazwyczaj jeszcze nie mają w swojej szafie – jedwabne koszule, garnitury, kapelusze, krawaty, kamizelki, a może nawet płaszcz. Oczywiście konfekcję warto dobierać na miarę, dlatego zamiast kupowania gotowego garnituru, bezpieczniej będzie wybrać kartę podarunkową do zrealizowania w konkretnej sieci sklepów. Postać karty może też mieć bilet lotniczy. Można oczywiście wykupić konkretny lot, ale o tym warto wcześniej z zainteresowanym porozmawiać.

Prezent na 18. urodziny dla chłopaka lubiącego podróżować

Dobrym pomysłem na prezent dla 18-latka jest książka podróżnicza. Może to być reportaż z wyprawy do miejsca, w które chce się młody człowiek wybrać, ale też przyjemność podróżnikowi sprawi zbiór pomysłów na ciekawe, krótsze wypady krajowe lub dłuższe wyprawy na cały świat, tzw. bucket list. Ważne jest, by książka w charakterze prezentu dla 18-latka była interesująca i użyteczna – pięknie wydane i ilustrowane albumy zostaw raczej na imprezę 50-latka.

Śmieszne prezenty na 18. urodziny dla chłopaka

Wśród podarunków osiemnastkowych popularna jest też grupa śmiesznych prezentów, w przerysowany sposób nawiązujących do dorosłości. Popularne są drewniane skrzyneczki z przezroczystą szybką, na której umieszcza się zabawne hasło, skarbonki z opisanym celem, na który zbierane będą pieniądze (np. Fundusz przyszłego milionera), buteleczki z alkoholem, a także gadżety z erotycznym zabarwieniem, np. poduszki w kształcie piersi. Zanim zdecydujesz się na taki prezent, zastanów się, czy na pewno będzie on zabawny dla osoby obdarowywanej.

Koperta z pieniędzmi

A jeśli wszystkie powyższe pomysły na prezenty wydają ci się banalne i niekoniecznie pasujące do 18-latka, którego chcesz obdarować, najlepszym rozwiązaniem będzie koperta z pieniędzmi. Możesz kupić kartkę urodzinową, do której zazwyczaj dołączona jest koperta, lub wykonać kopertę samodzielnie z kolorowego brystolu i ozdobić ją naklejkami lub motywami, które lubi solenizant.

Autorka: Agnieszka Jastrzębska