Data publikacji:

Profesjonalna frezarka do paznokci – jaką wybrać?

Jeśli jesteś stylistką paznokci, frezarka to sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w twoim salonie. Niepozorne urządzenie zapewni ci większą precyzję pracy oraz oszczędność czasu. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu frezarki oraz jakie profesjonalne modele zasługują na największą uwagę!
Profesjonalna frezarka do paznokci

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to manualne urządzenie w kształcie długopisu, wyposażone w zestaw wymiennych frezów. Wprawione w ruch frezy działają jak elektroniczne pilniki. Końcówki do frezarek mogą być wykonane z różnych materiałów (popularne wybory to np. frezy diamentowe i ceramiczne). Na rynku znajdziesz frezarki zasilane prądem lub bateriami, przy czym te drugie przeznaczone są głównie do użytku domowego.

Frezarka do paznokci – zastosowanie

Spektrum zastosowań frezarki do paznokci jest bardzo szerokie, dlatego powinna znaleźć się ona w wyposażeniu każdej stylistyki paznokci.
 • Za pomocą frezarki do paznokci zdejmiesz lakier hybrydowy, żelowy, a nawet akrylowy bez używania acetonu. To zdecydowanie delikatniejszy sposób na pozbycie się starej stylizacji, a także opracowanie płytki przed nałożeniem świeżego preparatu.
 • Frezarka pozwoli ci na idealne opracowanie skórek okołopaznokciowych, nie pozostawiając żadnych nieestetycznych zadziorów. Wystarczy dobór zestawu odpowiednich frezów (w kształcie kuleczek) oraz kapturków.
 • Szpiczaste frezy doskonale nadają się do usuwania starego lakieru i zanieczyszczeń z trudno dostępnych części paznokcia.
 • Do największych atutów profesjonalnych frezarek do paznokci zaliczamy:
 • oszczędność czasu – z użyciem frezarki zdejmiesz stylizację zdecydowanie szybciej, niż namaczając paznokcie w acetonie lub stosując zwykły pilniczek;
 • mniej inwazyjny zabieg – choć wiele kobiet obawa się stosowania frezarki, warto pamiętać, że jest ona dla paznokci mniej szkodliwa, niż regularne stosowanie acetonu. Stosując frezarkę we właściwy sposób, łatwiej zachować paznokcie w dobrej kondycji;
 • precyzja – wiele rodzajów frezów o rozmaitych kształtach pozwoli ci na bardzo staranne opracowanie paznokci przy minimalnym wysiłku.
 • Czym się kierować, wybierając profesjonalną frezarkę do paznokci?

  Jeśli udało nam się ciebie przekonać do zakupu profesjonalnej frezarki, sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Jaka frezarka do paznokci będzie dobrym wyborem?

  Liczba obrotów na minutę

  Najlepsze profesjonalne frezarki do paznokci zapewniają zwykle 30 000 obrotów na minutę. A im więcej obrotów, tym krótszy czas pracy. Oczywiście, urządzenie powinno umożliwiać zmniejszenie liczby obrotów, co okaże się przydatne podczas opracowywania skórek.

  Moc

  Na rynku znajdziesz frezarki do paznokci o różnych mocach. Najlepiej zdecydować się na taką, która pobiera 35–45 W. Istnieją również frezarki o znacznie większej mocy działania, nawet 75 W. Pamiętaj, że zbyt mała moc frezarki utrudni sprawne wykonywanie pracy.

  Regulacja kierunku pracy

  Regulacja kierunku obracania się frezów okaże się bardzo wygodna, zwłaszcza jeśli zdejmujesz sobie manicure samodzielnie.

  Dostępne frezy

  Niektóre frezarki dostępne są z kilkoma bazowymi frezami, z kolei pozostałe należy dokupić oddzielnie. Przed decyzją sprawdź, jakie są ceny pojedynczych frezów oraz czy możesz zastosować ich zamienniki. Pamiętaj, że używając frezarki do paznokci często, końcówki będą ulegać zużyciu. Warto więc sięgać po jak najlepsze frezy do paznokci.

  Profesjonalna frezarka do paznokci – polecane modele

  Sprawdź polecane profesjonalne frezarki do paznokci, cieszące się doskonałymi opiniami użytkowniczek Ceneo.pl. Poniżej znajdziesz propozycję urządzeń w przedziale cenowym od 145 zł do 770 zł.

  1. Marathon Champion 3, profesjonalna frezarka do paznokci

  To frezarka do paznokci przeznaczona do użytku profesjonalnego, działająca z wysoką mocą 45 W. Urządzenie oferuje wszystkie niezbędne funkcje, a więc regulację szybkości obrotów czy zmianę ich kierunku. Dużym udogodnieniem jest obecność pedału nożnego, pozwalającego sterować frezarką.

  2. Semilac, frezarka profesjonalna

  Ta frezarka do paznokci zapewni ci aż 35 000 obrotów na minutę! Urządzenie działa z mocą 65 W, pozostając ciche i nie generując nieprzyjemnych drgań.

  3. NeoNail Nail Drill, frezarka do paznokci

  Lekka i prosta w użyciu frezarka oferująca do 30 000 obrotów na minutę i moc 35 W. W zestawie znajdziesz 3 frezy oraz nośnik mandrel.

  4. Clavier, frezarka do paznokci

  Tania, lecz warta uwagi frezarka do paznokci działająca z wysoką mocą 65 W. Urządzenie oferuje aż 35 000 obrotów na minutę.

  Jaka frezarka do użytku domowego?

  Jeśli wykonujesz manicure w domu, frezarka do paznokci to świetne rozwiązanie również dla ciebie. Nie musisz decydować się na bardzo drogie, profesjonalne urządzenie. Sprzęt o nieco mniejszej mocy dobrze sprawdzi się w domowych warunkach. Uwagę warto poświęcić frezarce Semilac Mini Pen – bardzo poręcznej i wygodnej w stosowaniu, doskonale ocenianej przez domorosłe stylistki.

  Frezarka do paznokci – podsumowanie

  Frezarka do paznokci to urządzenie, które wyniesie twoje stylizacje na znacznie wyższy poziom i co ważne, pozwoli zaoszczędzić czas. Profesjonalna frezarka powinna cechować się przede wszystkim dużą liczbą obrotów na minutę oraz wysoką mocą. Pamiętaj jednak, że frezarki możesz z powodzeniem używać także w domu – wówczas możesz zdecydować się na tańsze urządzenie o nieco niższych parametrach.
  Zdjęcie: Envato Elements