Data modyfikacji:

Ranking najlepszych pampersów

Pieluchy jednorazowe to ogromna wygoda, odpowiedni poziom higieny i komfortu zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Obecnie na rynku jest tak wiele rodzajów produktów dla dzieci, że zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice ciągle zastanawiają się, jakie pampersy wybrać. Żeby nieco ułatwić tę trudną decyzję, od której zależy dobre samopoczucie dziecka, stworzyliśmy ranking pampersów. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem najlepszych pampersów dostępnych na rynku.
ranking pampersow

Jakie pampersy wybrać?

Pielucha ma za zadanie przede wszystkim dobrze wchłaniać wszystko, co się w niej znajdzie. Musi także być odpowiednio dopasowana do ciała, nie zmieniać swojego położenia w czasie snu lub ruchu i być odpowiednio szczelna. Powinna być także wygodna dla malucha. Pieluchy występują w różnych rozmiarach, wykonane są z odmiennych materiałów, a także przeznaczone są na poszczególne pory dnia. Jedne pieluchy wybieramy na noc, natomiast nieco inne na dzień.

Funkcje najlepszych pampersów

Dobra pielucha musi być stosunkowo cienka, a przy tym bardzo chłonna, oddychająca i lekka. Nieprzepuszczający powietrza materiał zagwarantuje bardzo szybkie powstanie odparzeń i zaczerwienień delikatnej skóry niemowlaka. Wybierając pieluchy, warto wziąć pod uwagę również ich cenę, ponieważ zużywa się ich bardzo dużo każdego dnia. Dobrym sygnałem jest także to, że pielucha jest wykonana w całości z biodegradowalnych materiałów. Wówczas pieluchy są bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale również dla skóry dziecka.

Jak dobrać rozmiar?

Pielucha ma być ściśle dopasowana do ciała, jednak nie może go uciskać ani opinać. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy rozmiar pieluchy jest odpowiedni, może być włożenie między nią a skórę malucha dwóch palców. Jeśli te się mieszczą, ale nie pozostaje nadmierny luz, można stwierdzić, że pielucha jest dobrze dobrana. Jeśli na pupie, w pachwinach lub na pleckach dziecka zauważymy jakiekolwiek otarcia czy wysypki, znaczy to, że czas zakupić większy rozmiar pieluch. Również przeciekanie może być sygnałem, że trzeba wybierać obszerniejsze pieluchy.

Rozmiary a waga dziecka

Dobór rozmiaru jednej marki pieluch nie oznacza, że dziecko będzie nosiło ten sam rozmiar u innego producenta. Duże znaczenie ma także większa elastyczność niektórych pieluch. Zazwyczaj jednak przyjmuje się oznaczenie, że rozmiar 0 wybieramy dla dzieci do 2 kg, rozmiar 1 do 6 kg, rozmiar 2 – 9 kg, natomiast rozmiar 3 jest przeznaczony dla dzieci od 9 kg. Proponowane przedziały wagi czasami mogą się jednak różnić, a już kilogram często robi dość dużą różnicę.

Najlepsze pampersy dla dzieci w różnym wieku

Niektórzy producenci zamiast rozmiarów podawanych według wagi dziecka, posługują się również jego przybliżonym wiekiem. Spotkamy się zatem również z informacją, że dana pielucha jest przeznaczona dla dziecka dopiero po porodzie, czyli newborn, odpowiadające rozmiarowi 0 lub 1. Znajdziemy także pieluchy mini, które odpowiadają dzieciom kilku lub kilkunastotygodniowym, midi i maxi, odpowiadające kolejno rozmiarom 3 i 4 lub junior dla kilkumiesięcznych dzieci. Oznaczenie junior w rozmiarówce związanej z wagą dziecka odpowiada rozmiarowi 5.

Ranking najlepszych pampersów

Pampers Premium Care

To pampersy polecane nie tylko przez większość rodziców, ale również polskie towarzystwo pediatryczne. Pieluchy są bardzo miękkie, elastyczne i szybko wchłaniają wilgoć. Zawierają także wycięcie na pępek i specjalny dodatek, który pomaga ocenić dorosłemu, kiedy ten powinien zmienić pieluszkę. Będzie to szczególnie przydatne dla świeżo upieczonych rodziców.

Bambiboo

Naturalne, bambusowe, biodegradowalne i ekologiczne pieluchy w dobrej cenie. Zmniejszają ryzyko podrażnień, są bardzo delikatne i przede wszystkim nie szeleszczą, co może być bardzo uciążliwe dla rodziców i dziecka podczas codziennego eksplorowania otoczenia. Doskonale odprowadzają wilgoć, dbają o skórę malucha i posiadają wskaźnik, który swoim zabarwieniem sugeruje zmianę pieluchy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Dada Extra Care

Dobrze radzą sobie z wilgocią, utrzymane są w uroczej, dziecięcej estetyce. Są także stosunkowo cienkie, bardzo elastyczne, więc gwarantują dobre dopasowanie i są bardzo miękkie, czyli są odpowiednio przyjemne dla skóry. Podobnie jak ich poprzednicy, wyposażone są w pasek informujący o potrzebie zmiany pieluchy. Zostały zaprojektowane w porozumieniu z Instytutem Matki i Dziecka.

Huggies Elite Soft

Są oddychające, super miękkie i cienkie. Wyposażone w rozciągliwy pasek pozwalają na idealne dopasowanie. Producent postarał się o to, by nie były perfumowane, dzięki czemu sprawdzą się nawet u dzieci z tendencją do alergii i wysypek. Mimo to bardzo dobrze wchłaniają zapachy i wilgoć. Specjalna warstwa chłonna pozwala na osiągnięcie suchej skóry dziecka już nawet w kilka sekund od zmoczenia.

Bella Baby Happy

Otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Mają elastyczne boki i wskaźnik informujący o poziomie wilgotności w pieluszce. Są bardzo łatwe w zakładaniu i nie powodują podrażnień ani odparzeń. Dobrze pochłaniają również zapachy, co jest szczególnie przyjemne w korzystaniu z nich na co dzień. Są bardzo polecane przez większość ich użytkowników.

Należy pamiętać jednak o tym, że pampers musi być dobrany odpowiednio przede wszystkim do konkretnego dziecka. Zachęcamy zatem również do samodzielnych poszukiwań idealnych pampersów dla niemowlaka.

Autorka: Patrycja Wojas