Data publikacji:

Ranking profesjonalnych wkrętarek

Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki to niezastąpione elektronarzędzia, które przydają się w rozmaitych pracach remontowych, budowlanych lub montażowych. W sklepach znajdziemy bogaty wybór modeli, ale często te najtańsze nie oferują parametrów i możliwości niezbędnych do wykonywania bardziej zaawansowanych zadań. Sięgamy wówczas po sprzęt dla zawodowców. Nasz ranking profesjonalnych wkrętarek może pomóc ci w wyborze tego najlepszego.

wkretarka

Po wkrętarki i wieratarko-wkrętarki sięgają zarówno niedzielni majsterkowicze, jak zawodowcy, dla których są one niezbędnym i codziennym narzędziem pracy. Urządzenia te służą do wkręcania i wwiercania śrub do różnego typu powierzchni, począwszy od ścian gipsowych, a skończywszy na betonie czy kamieniu. Pracują one zazwyczaj, korzystając z silnika elektrycznego zasilanego baterią akumulatorową. Ich konstrukcja jest zamknięta w wytrzymałej i kompaktowej obudowie z tworzywa sztucznego. Na rynku znajdziemy wiele modeli, ale nie wszystkie sprawdzą się w wykonywaniu bardziej zaawansowanych zadań. Dlatego też przedstawimy ranking profesjonalnych wkrętarek, który pozwoli podjąć decyzję o zakupie tego rodzaju sprzętu.

Czym charakteryzują się profesjonalne wkrętarki?

Przede wszystkim będą to urządzenia znacznie droższe, czasami w cenie nawet ponad dwukrotnie wyższej od uniwersalnych i standardowych wkrętarek. Za te pieniądze zyskamy jednak najczęściej wiele dodatkowych specjalistycznych funkcji oraz znacznie lepsze parametry pracy.

Profesjonalne wkrętarki charakteryzują się znacznie większą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponieważ korzystamy z nich w ekstremalnych warunkach są odporne na upadki z dużych wysokości, a także wszelkiego rodzaju zadrapania czy zachlapania. Producenci poprawiają tu też często ergonomię użytkowania, stosując np. dodatkowe zabezpieczenia antypoślizgowe zapobiegające wypadaniu narzędzia z rąk.

Kolejną różnicę dostrzeżemy w konstrukcji silnika. Wkrętarki dla profesjonalistów oferują większą moc, liczbę biegów, a także możliwość dokładniejszej regulacji obrotów, pozwalającą na bardziej precyzyjną pracę. Wzmocniony silnik jest też najczęściej bezszczotkowy, co zwiększa jego trwałość. Powinien on poradzić sobie bez problemu nawet z najtwardszymi powierzchniami, którym ulegną słabsze i tańsze modele.

Sprzęt tego typu korzysta również z pojemniejszych akumulatorów o przyśpieszonym czasie ładowania. Nie można też zapomnieć o załączonych akcesoriach, które rzadko znajdują się w modelach dla amatorów, wśród których wymienić można np. walizki z zestawami końcówek oraz socjalistycznych nasadek.

Ranking profesjonalnych wkrętarek

DeWALT DCD777S2T

Kompaktowa wiertarko-wkrętarka z udarem i silnikiem bezszczotkowym 18 V oraz wydajnymi akumulatorami w technologii XR Li-Ion 1.5 Ah. Posiada dwa zakresy z płynną regulacją prędkości oraz przełącznik kierunku obrotów dla maksymalnej kontroli pracy. Oferuje szesnaście wartości momentu obrotowego, co zapewnia optymalne wkręcanie i wiercenie w różnorodnych materiałach. Wbudowana lampka LED, z funkcją opóźnienia wyłączenia, zapewnia świetną widoczność oraz spełnia rolę latarki. Do zestawu dołączona jest walizka i zestaw wkrętów.

Bosch GSR 18V-50 Professional

Profesjonalna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 18 V z dwubiegowym silnikiem bezszczotkowym i precyzyjną kontrolą prędkości obrotowej (21 zakresów ustawień). Z narzędziem możemy wiercić w stali i innych metalach. Solidny uchwyt i kompaktowa, ergonomiczna konstrukcja (waga to tylko jeden kilogram) sprawia, że sprzęt sprawdzi się podczas najcięższych prac. Urządzenie ma wbudowaną latarkę LED oraz jest chronione przed przegrzaniem dzięki specjalnej obudowie odprowadzającej ciepło. W komplecie znajdziemy walizkę oraz ładowarkę.

Milwaukee M18 CBLPD-422C

Kompaktowa wiertarko-wkrętarka dla profesjonalistów. Jej długość wynosi zaledwie 16,5 cm, co umożliwia bezproblemową pracę w wąskich przestrzeniach. Sprzęt wyposażony jest w bezszczotkowy i dwubiegowy silnik z momentem obrotowym 60 Nm, mogącym wykonywać maksymalnie 1800 obr./min. Na obudowie znajdziemy wskaźnik poziomu naładowania litowo-jonowego akumulatora 18 V oraz lampkę LED. Dodatkowa zaleta to waga wynosząca 1,5 kg, a także specjalny uchwyt pozwalający przyczepić model do paska spodni.

DeWalt DCD791P2

Kompaktowa profesjonalna wkrętarka wyposażona jest w nowe akumulatory 5 Ah XR w technologii litowo-jonowej. Bezszczotkowy silnik dwubiegowy posiada piętnastostopniową regulację momentu obrotowego. Ergonomiczny, ogumowany uchwyt zwiększa komfort użytkownika. Wygodę zapewnia też stalowy zaczep do paska oraz magnetyczny chwyt bitów. W zestawie producent dołączył walizkę, dwa akumulatory oraz ładowarkę.

DeWalt DCF620D2K

Profesjonalna wkrętarka przeznaczona głownie do szybkiego montażu płyt kartonowo-gipsowych. Korzysta ona z wydajnego silnik bezszczotkowego i ma możliwość regulacji głębokości wkręcania i pracy ciągłej poprzez blokadę spustu. Gumowana rękojeść podnosi komfort pracy, podobnie jak uchwyt na pasek.

Autor: Michał Kułakowski