Data modyfikacji:

Kultowe okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Noszą je aktorzy, muzycy i znane nazwiska ze świata mody, i to nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mowa oczywiście o okularach przeciwsłonecznych Ray-Ban, które na zawsze zapisały się w historii stylu i stały się obowiązkowym dodatkiem do każdego looku. W czym tkwi ich sekret? Jakie modele są najpopularniejsze? Jak rozpoznać oryginalne Ray-Bany? Podpowiadamy!

W tym artykule dowiesz się, czym charakteryzują się te wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne, jaki filtr oferują, a także który z modeli kultowych Ray Banów będzie dla ciebie najlepszym wyborem. Na początek zacznijmy od krótkiej historii. 


Krótka historia okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban

Okulary Ray-Ban zadebiutowały na rynku już w 1936 r. jako odpowiedź na potrzeby pracowników amerykańskich sił powietrznych. Na życzenie generała MacCready'ego firma Bausch&Lomb zaprojektowała okulary, które skutecznie chroniły oczy pilotów przed intensywnymi promieniami słonecznymi, jednocześnie zapewniając idealnie ostry i wyraźny obraz. Tak właśnie powstały kultowe okulary Ray-Ban Aviator, znane również jako pilotki, które były początkiem sukcesu marki. Już rok później przedsiębiorstwo zarejestrowało nazwę Ray-Ban, aby 90 lat później stać się producentem najpopularniejszych okularów przeciwsłonecznych na świecie.

W ciągu kolejnych dekad okulary Ray-Ban trafiły nawet na kinowe ekrany – akcesoria wykorzystano w takich filmach jak Top Gun, Śniadanie u Tiffaniego czy Blues Brothers. Sama marka nie zwalniała tempa, wypuszczając na rynek kolejne modele, w tym między innymi Ray-Ban Wayfarer. W ofercie nie brakowało także okularów górskich i korekcyjnych, które pojawiły się w sprzedaży w latach 70. Co ciekawe, producent w 2004 r. nawiązał współpracę z zespołem Lucky Strike BAR Honda biorącym udział w wyścigu Formuły 1. Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban zostały także docenione przez Michaela Jacksona, Marilyn Monroe, Maddonę, a nawet Johna F. Kennedy'ego.

Kultowe modele okularów Ray-Ban damskich i męskich

Ray-Ban Aviator

Ray-Ban Aviator, czyli pierwsze okulary w ofercie marki, to połączenie nowoczesnego designu z klasyką. Zaokrąglone szkła, charakterystyczna, płaska góra i cienkie zauszniki to znakomita propozycja dla miłośników kultowych akcesoriów.

Ray-Ban Wayfarer

Ray-Ban Wayfarer to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli w ofercie marki. Charakterystyczne oprawy z ciemnymi, prostokątnymi szkłami to klasyk w świecie akcesoriów.

Ray-Ban Clubmaster 

Ray-Ban Clubmaster to propozycja, w której zrezygnowano z mocno widocznej oprawy, zastępując ją wyłącznie obramowaniem na górze szkieł, które pokryto dodatkowo powłoką polaryzacyjną.

Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-Ban

Decydujesz się na zakup okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban i boisz się, że zamówiony produkt okaże się tańszą imitacją? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, dzięki którym bez problemu rozpoznasz oryginał. Sprawdzenie, czy otrzymałeś akcesorium wyprodukowane przez markę Ray-Ban, zacznij od przyjrzenia się opakowaniu – powinno być wykonane z dość grubego i sztywnego materiału. Nie może zabraknąć także białej naklejki z informacją na temat modelu – rozmiaru czy kodu QR. Równie ważne jest etui, które zostaje dołączone do okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban. Nadrukowane logo powinno znajdować się po lewej stronie, mieć odrobinę połyskujący, złoty odcień. Sam zatrzask jest metalowy.

Otwierając etui, znajdziesz w nich woreczek foliowy ze ściereczką z mikrofibry przeznaczonej do czyszczenia okularów Ray-Ban. Wraz z oryginalnym produktem otrzymujesz również broszurę z informacjami na temat samej marki, sposobu usuwania zabrudzeń ze szkieł i oprawek oraz użytkowania. Wiele osób jest dość zaskoczona po wyciągnięciu akcesorium z etui – tylko jeden zausznik jest zabezpieczony folią, przez co obawiają się, że okulary przeciwsłoneczne były już wcześniej noszone. Oryginalne Ray-Bany właśnie tak są sprzedawane! Na samym modelu można zauważyć małe logo, kilkurzędowe zawiasy, metalowe pręty i oznaczenie produktu.