Data publikacji:

Jaki romantyczny prezent dla niego wybrać?

Kupno prezentu dla mężczyzny nie jest prostą sprawą. Tym bardziej jeśli ma być ofiarowany osobie bardzo bliskiej sercu. Chcąc sprawić niespodziankę ukochanemu i poruszyć go do głębi, trzeba się nieźle natrudzić. Całe szczęście, jest to możliwe. Poniższe propozycje na romantyczne prezenty dla niego będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
romantyczny prezent dla niego

Romantyczny mężczyzna? Oczywiście!

Popularny pogląd mówiący o tym, że to kobiety są bardziej romantyczne od mężczyzn, ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Romantyczność jest bowiem pewnym rodzajem wrażliwości, która przejawia się m.in. większą emocjonalnością, empatią i potrzebą bliskości drugiego człowieka. Te wszystkie cechy od wieków były przypisywane kobietom, jednak w równym stopniu dotyczą mężczyzn. Panowie, kiedy darzą kogoś głębokim uczuciem, są zdolni do wielu poświęceń i wyrzeczeń, co również można określić dowodem romantyzmu. Mając przy sobie takiego mężczyznę, na pewno warto go docenić, szczególnie jeśli zbliża się ku temu ważna okazja. Romantyczny prezent dla niego sprawdzi się zaś przy takich uroczystościach jak święta, Walentynki, urodziny czy rocznica związku.

Prezent romantyczny, czyli jaki?

Określenie „romantyczny prezent dla mężczyzny” jest dość ogólne i może się pod nim kryć właściwie wszystko. Mówiąc o tego typu upominku w stosunku do kobiety, najczęściej ma się na myśli bukiet czerwonych róż, biżuterię czy kolację przy świecach. Szukając takiego prezentu dla mężczyzny, warto pamiętać, że nie jest tu tak ważna materialna wartość danej rzeczy, ale to, jakie emocje się z nią wiążą. Jakie zatem cechy powinny posiadać romantyczne prezenty dla niego? Oto najważniejsze cechy:
 • dostosowane do upodobań i preferencji mężczyzny,
 • zgodne z jego potrzebami,
 • związane z ważnymi momentami i wspomnieniami,
 • atrakcyjne wizualnie,
 • funkcjonalne.

Połączenie ze sobą wszystkich powyższych kwestii może wydawać się dość trudne, a nawet niewykonalne. Bez obaw, jest to możliwe do wykonania, o czym przekonasz się niżej.

Upominki, które przywołają wspomnienia

Romantyczny prezent dla niego nie musi być wcale kosztowny. Dobrze jednak, żeby wiązał się z określonym wydarzeniem z przeszłości. W ten sposób łatwo można dowieźć o sile uczucia, którym darzy się drugą osobę. Przykłady?
 • Jeśli poprzedniej zimy ukochany narzekał na marznące dłonie, idealne będą solidne rękawiczki (wiele propozycji można znaleźć na Ceneo.pl), dla fana nowoczesnych gadżetów można zaś kupić specjalne rękawice do smartfona.
 • Mężczyzna, który wciąż gubi karty lub drobne pieniądze, na pewno doceni prezent w postaci markowego etui lub portfela (dobrym wyborem będą też zestawy prezentowe, np. z portfelem i paskiem).
 • Najprostszy sposób na wzruszający upominek to wspólne zdjęcie wydrukowane w dużym formacie oraz oprawione w piękną ramę.
 • Przygotowanie albumu ze zdjęciami, prezentującymi najpiękniejsze chwile (eleganckie albumy znajdziesz na Ceneo.pl). Album może być też tematyczny i zawierać np. fotografie z wakacji czy relację z ważnego wydarzenia.

Męska biżuteria - czy to dobry pomysł?

Ofiarowanie w prezencie biżuterii zazwyczaj sprawdza się w przypadku kobiet. Kolczyki, naszyjniki, pierścionki, bransoletki - wszystkie te kosztowności są gwarancją udanego prezentu. Co z panami? Romantyczny prezent dla niego również może stanowić biżuteria: pod warunkiem, że będzie dostosowana do gustu danej osoby oraz odzwierciedli jej codzienny styl ubioru. Jakiego rodzaju biżuterię można uznać za romantyczną i wartą podarowania bliskiej osobie?
 • Męski zegarek, czyli podstawowa biżuteria - idealny dla każdego mężczyzny.
 • Łańcuszek - subtelny, o drobnym splocie, jeśli dana osoba jest wierząca, może być z medalikiem.
 • Bransoletka męska - dla panów, którzy są nowocześni i nie boją się odważnych stylizacji.
 • Spinki do mankietów - sprawdzą się u eleganckich mężczyzn, którzy uwielbiają garnitury i koszule.

Idealnym miejscem do zakupu takich upominków będzie Ceneo.pl. Poza tym, że znajdziesz tu najlepsze oferty, to możesz jeszcze sprawdzić opinie innych osób oraz dowiedzieć się, czy dana rzecz sprawdziła się właśnie jako prezent.

Drobne gadżety i akcesoria - co wybrać?

Mężczyźni uwielbiają różnego rodzaju gadżety, a zwłaszcza te nowoczesne. Wiedząc, że ukochany fascynuje się współczesnymi nowinkami technologicznymi, warto kupić mu prezent nawiązujący do jego pasji. Taki upominek dowiedzie zaangażowania przy wyborze prezentu, ale będzie też po prostu użyteczny. Romantyczne prezenty dla niego w kategorii gadżety, to choćby:
 • smartwatch,
 • bezprzewodowe słuchawki na siłownię,
 • głośnik bezprzewodowy,
 • kubek samochodowy z funkcją podgrzewania,
 • powerbank,
 • noktowizor lub teleskop.

Ważne jest, aby dobrać rodzaj gadżetu do zainteresowań mężczyzny. Jeśli jest fanem sportu, idealny będzie smartwatch lub słuchawki. Pan, który marzy o wyprawie w stylu survivalowym, ucieszy się z kolei z noktowizora lub teleskopu. Oczywiście, wszystkie te akcesoria również można znaleźć na Ceneo.pl.

Romantyczny prezent dla mężczyzny - nie tylko materialny

Wręczenie wymarzonego upominku sprawi dużo radości i wzruszeń: zarówno dla osoby ofiarowującej daną rzecz, jak i otrzymującej. Nie można przy tym zapominać, że najlepsze prezenty najczęściej nie mają wartości materialnej. Zaplanowanie wspólnego wyjazdu, ugotowanie ulubionej potrawy czy też przygotowanie niespodzianki będą doskonałym uzupełnieniem prezentu. Pod uwagę warto więc wziąć:
 • romantyczną kolację na łonie natury, np. na łące,
 • seans filmowy z ulubionymi serialami lub filmami ukochanego,
 • spontaniczną wycieczkę do miejsca, które dana osoba bardzo chciała zobaczyć,
 • wieczorny masaż relaksacyjny aromatycznym olejkiem.

Taka forma spędzenia ważnego dnia, w połączeniu z prezentem, będzie prawdziwym spełnieniem marzeń mężczyzny. To najlepszy sposób na uszczęśliwienie drugiej osoby, a w końcu właśnie o to chodzi w podarowywaniu prezentów!

Autorka: Nina Klinicka