Data modyfikacji:

Ranking samochodów elektrycznych dla dzieci

Samochody elektryczne to idealne prezent dla każdego malucha, który zainteresowany jest autami. Tego typu pojazd pozwoli mu zakosztować wrażeń, jakie daje kierowanie prawdziwym autem i poznać świat z zupełnie nowej perspektywy, sprawiając przy tym ogromną frajdę. Przedstawimy ranking polecanych modeli samochodów elektrycznych dla dzieci.

samochody elektryczne dla dzieci
Wiele dzieci fascynuje się nieodmiennie różnego typu pojazdami i często podczas zabaw wyobraża sobie, że kieruje szybkim wyścigowym bolidem lub ogromną ciężarówką. Samochody elektryczne dla dzieci pozwalają w części spełnić ich marzenia o własnych czterech kółkach. Pojazdy tego typu są obecnie bardzo popularnym prezentem dla najmłodszych dzieci, nieodmiennie dostarczającym im wiele godzin rozrywki oraz satysfakcji.

Cechy samochodów elektrycznych dla dzieci

Na rynku znajdziemy wiele modeli samochodów elektrycznych. Średnio ich ceny zaczynają się w okolicy 400-500 złotych, ale za najdroższe modele zapłacimy nawet ponad półtora tysiąca złotych. Bez względu na cenę praktycznie wszystkie posiadają kilka podstawowych cech wspólnych. Wyposażone są w pompowane gumowe koła z traktorkami, ułatwiające jazdę po nierównym terenie, oraz amortyzatory. Wygodnie i miękkie siedzenia mają zazwyczaj także pasy bezpieczeństwa.

Wbudowana kierownica i pedały działają jak w prawdziwym aucie i pozwalają dziecku na swobodne wybieranie kierunku, a także szybkości jazdy, która nie przekracza jednak bezpiecznego poziomu ok. 3-6 km na godzinę. Czasami spotkamy się nawet ze skrzynią biegów dodatkowo regulującą maksymalną prędkość. Nie oznacza to jednak, że dziecko pozostawione jest same sobie, bowiem standardową funkcją jest możliwość zdalnego zatrzymania pojazdu przez rodzica lub zmiany kierunku jego poruszania się przy pomocy kontrolera lub pilota.

Dodatkowym wyposażeniem auta są najczęściej reflektory LED. Bardzo często pojazd ma również głośnik i potrafi odtwarzać muzykę w formacie MP3 z pendrive’a USB, karty pamięci lub urządzenia łączącego się z nim bezprzewodowo za pośrednictwem technologii Bluetooth. Co ciekawe, samochody elektryczne dla dzieci powstają również na licencjach prawdziwych pojazdów, dzięki temu ich karoseria przypomina autentyczne modele aut marek takich jak BMW czy Audi. Realizmu pojazdowi dodają też otwierane drzwi, silnik odpalany za pomocą kluczyka, lusterka, a także tablice rejestracyjne i przeszklona maska.

Większość aut elektrycznych dla dzieci na pełnym ładowaniu wystarczy na zabawę przez około 1-2 godziny. Uzupełnienie akumulatora zajmuje zazwyczaj do 8 godzin. Trzeba to więc wziąć pod uwagę i przygotować malucha na to, że jego wehikuł odmówi posłuszeństwa i będzie wymagać długiego „tankowania”.

Autka ważą zazwyczaj od kilkunastu do ponad 20 kilogramów, a ich maksymalne obciążenie to ok. 30 kilogramów. Pojazd przechowujemy w bezpiecznym i suchym miejscu, w większości przypadków producenci dostarczają także specjalny pokrowiec chroniący go przed kurzem.

Samochody elektryczne dla dzieci – ranking polecanych modeli

Toyz Audi Q7


Samochód elektryczny dla dzieci wykonany na podobieństwo popularnego luksusowego SUV-a Audi Q7. Do jego zaleta należy napęd na dwa tylne koła, otwierane drzwi, podświetlana deska rozdzielcza, realistyczne przednie reflektory, miękkie koła z amortyzatorami, prawdziwe radio, odtwarzacz MP3 i elektroniczny wskaźnik naładowania baterii.

BMW 507 Retro

Przyciągające wzrok auto elektryczne dla malucha, które naśladuje wygląd klasycznego sportowego BMW 507, produkowanego w drugiej połowie lat 50. ubiegłego stulecia. Autko obsługuje trzy prędkości jazdy, ma piankowe koła EVA z amortyzatorami, wbudowane reflektory LED oraz siedzenia z gustownej i wytrzymałej ekoskóry. Na wyposażeniu znajdziemy odtwarzacz MP3 z wejściem słuchawkowym, USB i czytnikiem kart pamięci SD.

Joko Auto Hl1638 

Autko elektryczne przypominające typowy samochód terenowy. Pojazd rozwija prędkość do 5 kilometrów na godzinę oraz posiada dwa bieg (wolny oraz szybki). Realizm zapewniają tu wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, otwierane drzwi oraz dodatkowe detale karoserii i wnętrza, takie jak deska rozdzielcza. Jazdę po nierównym terenie ułatwiają amortyzatory. Na wyposażeniu wehikułu znajduje się też radio FM oraz odtwarzacz MP3.

Super-Toys Lamborghini Veneno

Napędzane czterema silnikami elektryczne auto dla dziecka, które wzorowane jest na luksusowym Lamborghini Veneno. Plastikowa karoseria samochodu pokryta jest prawdziwym lakierem. Drzwi otwierane są do góry, tak jak w prawdziwym pojeździe. Na wyposażeniu znajdują się wszystkie standardowe udogodnienia, począwszy od multimedialnego odtwarzacza, po wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, reflektory LED oraz siedzenia wykonane z ekoskóry. Na uwagę zasługuje wbudowana funkcja bujania fotelem oraz usypiania dziecka.

Super-Toys Wózek Widłowy

Elektryczny pojazd dla małych miłośników maszyn, który wzbogacony jest w funkcjonalny podnośnik widłowy, obsługiwany przy pomocy pilota lub dźwigni w kokpicie. Sprzęt oferuje aż pięć prędkości jazdy, ma funkcję bujaka, odtwarzacz multimedialny z funkcją łączności Bluetooth, otwierany bagażnik oraz reflektory LED. W zestawie znajdziemy również paletę do podnoszenia widłami.

Toyz Mercedes Benz GLS63

Autko elektryczne dla dzieci wzorowane na Mercedesie GLS63. Jego karoseria wykonana została z dużą dbałością o detale, począwszy od otwieranych drzwi, reflektorów LED i podświetlanej desce rozdzielczej, a skończywszy na miękkich siedzeniach z ekoskóry. Na wyposażeniu znajdziemy cztery silniki (po jednym na każde koło) oraz automatyczną skrzynię biegów. Mały kierowca skorzysta także z radia FM lub odtwarzacza MP3 (wejście USB lub karta Micro SD).
Autor: Michał Kułakowski