Data publikacji:

Czy warto kupić słuchawki dokanałowe Samsung Galaxy Buds 2?  

Samsung Galaxy Buds 2 to dokanałowe słuchawki typu True Wireless. Sprawdzamy, jak druga generacja tego modelu wypada na tle konkurencji. W tej recenzji dowiesz się, czy warto kupić słuchawki Samsung Galaxy Buds 2!
Galaxy Buds 2 Pro

Jakość wykonania i wzornictwo

Samsung Galaxy Buds 2 to niezwykle kompaktowe słuchawki dokanałowe, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie dopasowywały się do ucha. Dzięki dość specyficznej konstrukcji można je dopasować do kształtu ucha niemal idealnie.
W porównaniu do Samsung Galaxy Buds Plus wymiary zostały zmniejszone o 14,6%, a waga zredukowana o 21%. W efekcie jedna słuchawka waży 6 gramów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Kompaktowy charakter dobrze wpływa na komfort, choć trzeba przyznać, że korzystanie z panelu dotykowego jest nieco trudniejsze.
Obudowa słuchawek bezprzewodowych została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IPX2. To oznacza, że są one odporne na pot, jednak trening w intensywnym deszczu może doprowadzić do uszkodzenia. W zestawie otrzymujemy miękkie nakładki dostępne w trzech różnych rozmiarach. Ponadto znajdziesz kabel ładujący USB typu C, a także dedykowane etui, które pełni rolę powerbanku. 

Jak wypada jakość dźwięku w Galaxy Buds 2?

Producent zastosował w nowych słuchawkach wbudowany głośnik niskotonowy oraz głośnik wysokotonowy. Jak takie połączenie wypada w codziennym użytkowaniu? Samsung Galaxy Buds 2 zostały dostrojone przez inżynierów marki AKG i to jest wyczuwalne podczas słuchania muzyki. Basy są wyraźnie podbite, przez co wiele osób będzie zadowolonych z tego jak brzmią ich ulubione utwory. 
Tony średnie i wysokie są bardzo wyraziste przez co można dokładnie usłyszeć wokal jak i poszczególne instrumenty. Tym samym na tle konkurentów słuchawki bezprzewodowe Samsunga wypadają bardzo dobrze i będą one dobrym wyborem nawet dla tych nieco bardziej wymagających użytkowników.  
galaxy buds 2

W Galaxy Buds 2 znajdziemy funkcję aktywnej redukcji hałasów

Aktywna redukcja hałasów w słuchawkach True Wireless stała się już standardem. Trzeba przyznać, że na tym polu nie jest idealnie i droższy model Galaxy Buds 2 Pro radzi sobie zdecydowanie lepiej. Ale zacznijmy od specyfikacji. Słuchawki mają wbudowane trzy mikrofony odpowiedzialne za wyłapywanie i redukowanie szumów otoczenia. Według producenta są one w stanie eliminować do 98% hałasów otoczenia. W rzeczywistości nie jest aż tak dobrze.
Rozmowy osób znajdujących się w pobliżu rzeczywiście są wyciszane i w ten sposób słuchanie utworów nie jest w żaden sposób zakłócone. Problem zaczyna się w momencie, gdy wyjdziemy na ruchliwą ulicę. Nawet przy włączonym ANC może zdarzyć się, że usłyszymy nadjeżdżający tramwaj czy samochód.
W tej półce cenowej nie oczekujemy jednak cudów i ogólnie aktywna redukcja hałasów wypada nieźle. Bardzo dobrze Samsung Galaxy Buds 2 wypadają pod względem eliminacji szumów z rozmów telefonicznych. Dźwięk jest czysty i zdecydowanie bardziej wyraźny niezależnie od warunków w jakich przyjdzie nam prowadzić rozmowy.  

Funkcje dostępne w słuchawkach

Jedną z najważniejszych funkcji w Samsung Galaxy Buds 2 jest dotykowy panel znajdujący się na obudowie każdej słuchawki. Przytrzymując go, możemy włączyć bądź wyłączyć aktywną redukcję szumów. Dzięki panelowi dotykowemu możemy przełączyć się szybko z ANC na tryb otoczenia, który dopuszcza dźwięki otoczenia i dobrze sprawdza się chociażby w czasie treningów, gdzie użytkownik chce mieć kontakt z rzeczywistością.  
Samsung Galaxy Buds 2 dobrze integrują się z pozostałymi urządzeniami z rodziny Galaxy. Na komputerach PC mamy aplikację Buds Manager, która pozwala na zarządzanie obsługą dotykową, aktywną redukcją hałasów, ustawieniami equalizera czy aktualizacjami oprogramowania.
Na zegarku Galaxy Watch możemy ustawić poziom słyszalności dźwięków czy sprawdzić poziom naładowania baterii. Po połączeniu z tabletem i smartfonem Galaxy możemy płynnie przełączać się pomiędzy urządzeniami bez konieczności ponownego parowania. Samsung wprowadził także funkcję testowania dopasowania słuchawek do ucha. To bardzo przydatne, ale niestety jest to opcja zarezerwowana dla dedykowanej aplikacji na telefony z Androidem.  

Praca na baterii

Czas pracy na baterii przynajmniej na papierze wydaje się nie odbiegać od tego, co oferuje konkurencja. Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 mają wbudowany akumulatory o łącznej pojemności 122 mAh. To powinno przełożyć się na 5 godzin odtwarzania muzyki z włączonym ANC oraz 7,5 godziny bez włączonego ANC. Oczywiście, do dyspozycji mamy etui ładujące, które  ten czas potrafi wydłużyć do 20 godzin z ANC i 29 godzin bez ANC.
Te dane znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, co jest bardzo dobrą wiadomością. Oczywiście wszystko zależy od sposobu korzystania, ale z pracy na baterii nikt nie powinien być rozczarowany.  
Samsung umieścił czujnik zbliżeniowy w słuchawkach, który natychmiast zatrzymuje odtwarzanie w momencie wyjęcia słuchawki z ucha. W ten sposób można zaoszczędzić sporo energii. Kilka słów należy także powiedzieć o możliwości ładowania etui ładującego za pomocą standardu Qi. Wystarczy umieścić obudowę na bezprzewodowej ładowarce, aby rozpocząć dostarczanie energii. Największym minusem Galaxy Buds 2 jest brak wsparcia dla szybkiego ładowania, ale w tak atrakcyjnej cenie jest to coś, na co można przymrużyć oko.   

Ile kosztują słuchawki Samsung Galaxy Buds 2?

Cena Samsung Galaxy Buds 2 nie jest wygórowana. W sklepach można kupić je za około 499 złotych, choć warto polować na promocje, bo wtedy cena spada nawet do 400 złotych. W porównaniu do Samsung Galaxy Buds 2 Pro jest to cena niższa nawet o 300 złotych! Stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany.  

Czy warto kupić słuchawki Samsung Galaxy Buds 2?

Samsung Galaxy Buds 2 to jedne z lepszych słuchawek do 500 złotych. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra jakość dźwięku, a w szczególności mocniejsze basy. Ponadto mamy dobry czas pracy na baterii, a także konstrukcję, która dobrze leży w uchu. Szkoda, że ten model nie jest w pełni odporny na wodę. Aktywna redukcja hałasów także mogłaby być lepsza i tak naprawdę to dwa największe zarzuty względem tego modelu.  
Na pewno Samsung Galaxy Buds 2 dla posiadaczy innych urządzeń tego producenta są doskonałym wyborem. Integracja ze sprzętami mobilnymi jest znakomita i obsługa słuchawek to prawdziwa przyjemność. Posiadacze innych telefonów z Androidem również nie powinni poczuć się rozczarowani. W przypadku iPhone’ów nie mamy tak rozbudowanej aplikacji, dlatego lepiej pomyśleć o dedykowanych AirPodsach.
Jeśli zależy Ci na dobrej aktywnej redukcji hałasów, to ten model może okazać się małym rozczarowaniem i wtedy lepiej uwagę zwrócić na wersję Pro. Podsumowując, Samsung Galaxy Buds 2 to bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe dla osób, które są świadomi ich plusów, jak i minusów. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.