Data modyfikacji:

Tanie słuchawki bezprzewodowe: ranking

Tanie słuchawki bezprzewodowe kuszą przede wszystkim brakiem zbędnych przewodów, a także bardzo atrakcyjną ceną. Za niewielkie pieniądze możesz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem w dowolnym miejscu. Sprawdź nasz poradnik i zestawienie najlepszych słuchawek bezprzewodowych.

tanie słuchawki bezprzewodowe

Tanie słuchawki bezprzewodowe - na co zwracać uwagę? 

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, w pierwszej kolejności określ swój budżet. Na rynku znajdziesz wiele modeli zarówno tych droższych, jak i nieco tańszych. W naszym artykule za górną granicę cenową przyjęliśmy kwotę 200 złotych. Za takie pieniądze bez problemu kupisz solidne słuchawki pozbawione przewodów. Oprócz ceny warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka parametrów. 

Rodzaj słuchawek 

Słuchawki bezprzewodowe nauszne czy słuchawki bezprzewodowe douszne? Przed takim dylematem staje wiele osób. Słuchawki nauszne oferują znacznie lepszą jakość dźwięku, a to za sprawą znacznie większych przetworników. To przekłada się również na intensywniejszy bas. Minusem nausznych modeli są ich wymiary, co może przeszkadzać podczas uprawiania sportu.  

Słuchawki nauszne, nazywane potocznie pchełkami, zmieszczą się w kieszeni spodni. Modele całkowicie pozbawione przewodów są na tyle małe, że są praktycznie niewyczuwalne w uszach. Jakość dźwięku nie zadowoli prawdziwych melomanów, ale dla zwykłego użytkownika powinna być wystarczająca. 

Parametry 

Kupując tanie słuchawki bezprzewodowe, warto zwrócić uwagę na to, jakie pasmo przenoszenia oferują. Zakres częstotliwości wynoszący 20-20000 Hz lub wyższy można uznać za bardzo dobry. Człowiek jest w stanie usłyszeć dźwięki dokładnie w takim zakresie, dlatego wyższe wartości nie wpłyną aż tak bardzo na jakość dźwięku. 

Czas pracy na akumulatorze 

Słuchawki bezprzewodowe z niższej półki cenowej powinny pracować co najmniej kilka godzin na jednym ładowaniu. Dobre modele zazwyczaj wytrzymują od 5 do 7 godzin. Dla niektórych osób ten parametr jest nawet ważniejszy, niż jakość dźwięku. Warto spojrzeć, jaki czas pracy podaje producent. 

Dodatkowe funkcje 

Dodatkowe funkcje sprawiają, że korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych jest przyjemniejsze. Tanie modele powinny być wyposażone w pilota, który pozwoli na sterowanie muzyką. Przydatna jest również technologia redukcji szumów. To wpływa na jeszcze lepsze wrażenia podczas korzystania ze słuchawek. 

Przeczytaj także: Słuchawki dla aktywnych 

Polecane modele tanich słuchawek bezprzewodowych 

Xiaomi Redmi AirDots

W pełni bezprzewodowe słuchawki kosztują około 100 złotych. Technologia redukcji szumów idealnie odcina dźwięk od tego, co dzieje się wokół użytkownika. Wbudowana bateria wystarczy na cztery godziny pracy, jednak po włożeniu słuchawek do etui czas ten może wydłużyć się do 12 godzin. 

JBL Tune 500 BT

Jedne z najpopularniejszych słuchawek nausznych dostępnych na Ceneo.pl. Przetworniki o średnicy 32 mm przekładają się na czysty dźwięk z wyraźnym basem. Bateria w słuchawkach działa 16 godzin, co jest doskonałym wynikiem. JBL Tune 500 BT są dostępne w czterech kolorach. 

Huawei AM61 Sports BT

Budżetowe słuchawki sportowe mają specjalne zauszniki, które zapobiegają ich wypadaniu. Wbudowany pilot ułatwia przełączanie utworów i regulowanie głośności. Cała konstrukcja jest odporna na działanie wody i potu. Na baterii słuchawki bezprzewodowe wytrzymają 11 godzin. 

Philips SHB3075BK

Wysokiej jakości dźwięk wyróżnia słuchawki Philipsa na tle innych. Mocny bas to zasługa technologii BASS+. Tajemnicą są dostrojone przetworniki i otwory basowe, emitujące niskie częstotliwości. Wbudowany mikrofon i bateria na 12 godzin pracy to dodatkowe atuty tego modelu. Polecamy te słuchawki każdemu miłośnikowi dobrego brzmienia. 

Sony WH-CH500B

Kompaktowe słuchawki nauszne Sony grają nieźle. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAh przekłada się na 20 godzin słuchania muzyki. W tak atrakcyjnej cenie to znakomity wynik. Połączenie z telefonem jest bardzo łatwe, a to za sprawą wbudowanego modułu NFC. Słuchawki bezprzewodowe są dostępne w trzech kolorach.