Data modyfikacji:

Jaki odkurzacz automatyczny na Black Friday wybrać?

Utrzymanie czystości w domu na wysokim poziomie wymaga systematyczności i ciągłego sprzątania. Jednak czasem ciężko jest znaleźć czas na regularne odkurzanie i czyszczenie całego domu. Odkurzacze automatyczne są zatem idealnym wyborem dla tych, którzy chcą zawsze cieszyć się nieskazitelną czystością i nie tracić czasu na ciągłe sprzątanie. Codzienne odkurzanie pozwala na regularne usuwanie sierści, kurzu i innych zabrudzeń z większości domowych powierzchni. Na takiego domowego pomocnika warto zapolować podczas nadchodzącego Black Friday 2024. Zobacz, jakie odkurzacze warto sprawdzić podczas Czarnego Piątku.
odkurzacz black friday

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza automatycznego podczas Black Friday?

Black Friday 2024 to znakomita okazja na kupienie sprzętu AGD do domu. Odkurzacz automatyczny powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Spośród popularnych modeli najlepiej wybrać taki, który będzie najlepiej przystosowany do rodzaju powierzchni i warunków w domu. Istotne jest przede wszystkim dokładne sprawdzenie funkcji oferowanych przez producenta i dopasowanie ich do swoich preferencji. Czasem popularne modele mogą być dostosowane do pracy tylko na płaskich powierzchniach, bez progów lub schodów.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na żywotność baterii czy wydajność urządzenia. Ważny jest także czas pracy robota, w nowoczesnych modelach, o bardziej pojemnych akumulatorach, czas odkurzania może wynosić nawet do półtorej godziny.

Wybierając dla siebie najlepszy model odkurzacza automatycznego, należy dokładnie przyjrzeć się trybowi pracy i funkcjom nawigacji. Decydując się na robota sprzątającego, chcemy mieć pewność, że urządzenie dotrze w trudne zakamarki, a powierzchnia zostanie posprzątana bardzo dokładnie. Dlatego bardziej zaawansowane modele potrafią dokładnie nauczyć się układu mieszkania i na tej podstawie poruszać się po pomieszczeniu. To pozwala na optymalizację odkurzania i zwiększa bezpieczeństwo urządzenia poprzez zmniejszone ryzyko upadku z wysokości czy zaklinowania się w ciasnym zakamarku.

Odkurzacze automatyczne iRobot. Jakich modeli szukać podczas Black Friday?

iRobot Roomba i5+ wyróżnia się inteligentną nawigacją liniową, możliwością zdalnego sterowania poprzez łączność Wi-Fi oraz funkcją mapowania. Niezwykle nowatorskim rozwiązaniem jest w tym przypadku stacja Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu. Dodatkowo urządzenie posiada możliwość personalizacji sugestii sprzątania. Jest to także model niewielki i poręczny, przez co staje się jeszcze bardziej funkcjonalny.

Ten i podobne modele będą idealnym wyborem dla posiadaczy zwierząt. Przebywające w domu czworonogi zostawiają wiele sierści na podłogach i dywanach, co wymaga regularnego i dokładnego czyszczenia podłogi. Odkurzacze automatyczne sprawdzą się przy tym świetnie i pozwolą zaoszczędzić sporo czasu.

Wypróbuj nasze 5 trików, które ułatwią zakupy online na Black Friday

Odkurzacze automatyczne Xiaomi

Najnowszymi bestsellerami wśród odkurzaczy automatycznych z opcją nawigacji stają się odkurzacze automatyczne marki Xiaomi, wśród których dostępne są modele z funkcją skanowania pomieszczeń i planowania trasy sprzątania, co pozwala dotrzeć do najtrudniejszych zakamarków pomieszczeń. Dopasowana do urządzenia aplikacja daje możliwość poszerzenia możliwości sterowania robotem, pozwala na przykład na zdalną zmianę trybu pracy lub ustawienie godzin pracy odkurzacza.

W ofercie marki dostępne są również modele łączące funkcję odkurzania z funkcją mycia, dzięki zbiornikom 2 w 1, co daje jeszcze szerszy zakres możliwości korzystania z pracy robota sprzątającego.

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny odkurzacz automatyczny podczas Blach Friday?

Najważniejsza kwestia w przypadku wszystkich urządzeń wspomagających wykonywanie codziennych obowiązków domowych to oszczędność czasu. Dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie życia bez pralki czy zmywarki. Odkurzacze automatyczne również z czasem stają się coraz bardziej popularne i sprawiają, że odkurzanie znika z listy domowych zadań.

Jest to niezwykle wygodne szczególnie wtedy, kiedy robotem można sterować zdalnie za pomocą aplikacji. Wtedy można dowolnie kontrolować pracę urządzenia nawet podczas nieobecności w domu. Ciągle ulepszane modele odkurzaczy automatycznych są stosunkowo proste w obsłudze, a ustawianie ich trybu pracy nie wymaga dużych umiejętności technologicznych.

Nowoczesne odkurzacze automatyczne są o wiele delikatniejsze i nie rysują podłóg, tak jak to się zdarza w przypadku tradycyjnych urządzeń. Niepodważalną zaletą jest również ich cichy tryb pracy. W porównaniu do bardzo głośnych odkurzaczy klasycznych hałas jest dobrze stłumiony i jednolity, co dobrze sprawdza się chociażby w przypadku rodzin posiadających małe dzieci. Co więcej, sprzęt jest zazwyczaj mały, poręczny i niezwykle funkcjonalny, przez co nie generuje dodatkowych problemów z jego przechowywaniem.

Regularne odkurzanie pomieszczeń to idealne rozwiązanie dla alergików. Kurz i zanieczyszczenie mieszkania mogą mieć bardzo zły wpływ na ich zdrowie i samopoczucie, a robot daje gwarancję systematycznego czyszczenia podłogi nawet z drobnych pyłków, sierści zwierząt i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Chociaż ceny nowoczesnych modeli z najnowszymi funkcjami nie należą do najniższych, warto zwrócić uwagę na zalety zainwestowania w takie urządzenie i przyjrzeć się ofertom promocyjnym podczas Black Friday. Duże obniżki cen pozwalają na okazyjny zakup urządzenia, które może okazać się niezwykle przydatne w wykonywaniu codziennych obowiązków i znacznie ułatwić funkcjonowanie wszystkim domownikom.

Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!