Data publikacji:

Samsung Galaxy Watch 5 Pro vs Huawei Watch 3 Pro

Przez wiele lat Samsung pozostawał najczęściej wybieranym przez konsumentów producentem urządzeń mobilnych w Europie. Choć koreańskie smartfony, tablety i smartwatche cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem klientów, muszą one konkurują one coraz mocniej z propozycjami chiński firm, takich jak Huawei. W artykule spróbujemy określić zwycięzcę w pojedynku dwóch zegarków z wyższej półki, przeznaczonych dla wymagających, poznajmy zatem wyniki starcia Samsung Galaxy Watch 5 Pro vs Huawei Watch 3 Pro.
samsung galaxy watch 5 pro

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Porównanie Samsung Galaxy Watch 5 Pro vs Huawei Watch 3 Pro zacznijmy od propozycji marki Samsung. Samsung Galaxy Watch 5 Pro to flagowy zegarek koreańskiej firmy, który zadebiutował w sklepach pod koniec 2022 roku. Sprzęt jest propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, oczekujących pełnego zestawu najnowocześniejszych funkcji i najlepszej jakości wykonania.
Zegarek zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających różnego rodzaju sporty, zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod dachem np. na basenach. Jest też idealnym towarzyszem dla fanów kolarstwa oraz pieszych wycieczek lub survivalu. Dzięki okrągłej klasycznej tarczy 45 mm jest też idealnym dodatkiem do codziennego stroju.
Smartwatch posiada komplet zaawansowanych sensorów biometrycznych, potrafiących zmierzyć ciśnienie, poziom natlenienia i tętno krwi, jak również jakość snu i wypoczynku lub stopień wysiłku fizycznego organizmu. Zegarek oferuje oczywiście zaawansowane oprogramowanie wykorzystujące zebrane dane do przygotowania harmonogramu treningowego oraz planów pozwalających wyeliminować niechciane zachowania wpływające na zdrowie.
Wyświetlacz o przekątnej 1,36 cala pracuje w rozdzielczości 450 na 450 pikseli. Obudowa smartwatcha wykonana została z tytanu. Paski zegarka zrobione są z tworzywa i w zależności od nastroju i preferencji możemy szybko wymienić je na inne modele dostępne w sprzedaży.
Zobacz także porównanie Apple Watch 8 vs Samsung Galaxy Watch 5
Wspominając o zaletach Samsung Galaxy Watch 5 Pro nie można zapomnieć o module LTE eSIM (możemy wykonywać rozmowy telefoniczne i otrzymać dostęp do in trentu bez smartfona), GPS połączonym z aplikacjami nawigacyjnymi, a także świetnej płyo- oraz wodoodporności. Największym atutem dla wielu osób jest z pewnością bateria, pozwalająca na 80 godzin nieprzerwanej pracy dla typowego użytku, a także do ok. 20 godzin przy włączonym GPS.

Huawei Watch 3 Pro

Lpeszy będzie Huawei Watch 3 Pro czy Samsung Galaxy Watch 5 Pro? Zobaczmy, jak prezentuje się zegarek Huawei. Watch 3 Pro zadebiutował w sprzedaży w 2022 roku. Model odznacza się bardzo eleganckim designem i dostępny jest w wersji ze skórzanym lub metalowym paskiem.
Obudowa wykonana została z tytanu, a wyświetlacza AMOLED ma przekątną 1,43 cala. Urządzenie wyposażone zostało w zestaw czujników biometrycznych zbliżonych do tego z Samsunga Watch Pro 5 (zmierzymy między innymi temperaturę, jakość snu, natlenienie krwi i tętno), zebrane dane możemy przeglądać w aplikacjach zdrowotnych i treningowych.
huawei watch 3 pro
Zegarek ma również moduł GPS oraz pozwala na wykonywanie rozmów telefonicznych i korzystanie z internetu, bez połączenia ze smartfonem, a także czujniki upadków, mogący informować bliskich i odpowiednie służby o niefortunnym zdarzeniu losowym.
Do atutu Huawei Watch 3 Pro należy z pewnością pojemna bateria, która według producenta pozwala na pracę do 120 godzin, przy normalnym użytkowaniu, korzystając z trybu oszczędzania energii czas ten wydłuża się do 21 dni. Energię w urządzeniu uzupełnimy również w sposób bezprzewodowy.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro czy Huawei Watch 3 Pro, który smartwatch będzie lepszy?

Oba smartwatche są do siebie dość mocno zbliżone. Po model Samsunga sięgną z pewnością osoby bardziej zainteresowane mocniej śledzeniem swojej aktywności fizycznej i stanu zdrowia, tańszy o kilkaset złotych Huawei jest z kolei dobrym i dość eleganckim uniwersalnym zegarkiem do codziennego użytku.