Data publikacji:

NeoNail czy Semilac?

Wśród fanek nienagannego manicure’u największą popularnością cieszą się dwie marki – Semilac oraz NeoNail. Jednak na produkty której marki warto się zdecydować? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie: Semilac czy NeoNail. Zapraszamy do lektury!
NeoNail czy Semilac?

NeoNail vs Semilac – co różni te marki?

Semilac i NeoNail to bez wątpienia dwie najpopularniejsze firmy w Polsce, które produkują lakiery hybrydowe oraz zestawy do malowania i pielęgnowania paznokci. Oferta obu marek jest równie szeroka – znajdziesz w nich trwałe lakiery o szerokiej gamie kolorystycznej, akcesoria do pielęgnacji dłoni i stóp oraz wiele innych. Na pierwszy rzut oka marki różni niewiele, ale w tym artykule prezentujemy zalety korzystania z oferty Semilac oraz NeoNail. Jeśli nie wiesz, co lepsze – Semilac czy NeoNail – koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Lampa NeoNail czy Semilac – którą wybrać?

Wykonując manicure hybrydowy, bardzo ważna jest dobrej jakości lampa LED. Dlaczego? Lampa odpowiada za ostateczny efekt i trwałość manicure’u. Dodatkowo powinna być wygodna w użyciu i niewielka, tak aby można było z nią bez problemu podróżować. Ale na jaki produkt się zdecydować – lampa Semilac czy NeoNail?
Jaka lampa do hybryd będzie dobrym wyborem? Wśród użytkowniczek marki NeoNail największą popularnością cieszy się Lampa LED 36 W/48 LCD Display. I nic dziwnego – to najbardziej zaawansowany technologicznie model tej firmy. Co go wyróżnia? Lampa daje możliwość wyboru aż 5 trybów pracy: 10, 30, 60, 99 sekund. Tryb Low Heat Mode pozwala na powolne nagrzewanie lampy. Ta funkcja na pewno będzie pomocna, jeśli będziesz mieć trudność z utwardzeniem lakieru. Dodatkowo możesz skorzystać z trybu Double Power – pozwala na zwiększenie mocy jednego z wybranych trybów. By go użyć, przytrzymaj przycisk 99 s nieco dłużej. Wtedy lampa będzie działać z podwójną siłą.
Oprócz tego lampa została wyposażona w kilka naprawdę przydatnych funkcji. Jedną z nich jest czujnik podczerwieni włączany poprzez sensor ruchu. Wystarczy, że tylko włożysz rękę do lampy, a ta uruchomi się automatycznie. Jeśli decydujesz się na tę opcję, maksymalny czas pracy urządzenia wynosi 120 sekund. Pozwoli ci to utrwalić nawet najbardziej wymagający lakier do paznokci.
Kolejnym ułatwieniem jest wyświetlacz cyfrowy. Wyświetlacz pokazuje czas pozostały do końca utrwalania lakieru hybrydowego. Prawda, że proste?
Z kolej użytkowniczki marki Semilac chwalą sobie lampę UV/LED z serii Diamond. To profesjonalna lampa, którą możesz wykorzystać również w salonie kosmetycznym. Lampa od marki Semilac idealnie sprawdzi się podczas utwardzania żeli, akrylożeli oraz lakierów hybrydowych. Lampa została wyposażona w 4 tryby czasu utwardzania: 10 sekund, 30 sekund, 60 sekund oraz 90 sekund. Oprócz tego do dyspozycji masz dwa dodatkowe tryby: Low Heat Mode oraz Double Power. Pierwszy pozwala na stopniowe zwiększenie mocy, dzięki czemu ryzyko pieczenia i marszczenia się lakieru jest naprawdę niewielkie. Z kolei tryb Double Power pozwala na samodzielne zwiększenia mocy światła.
To jednak nie wszystko. Lampa posiada unikalną technologię Dual Led, które łączy dwa rodzaje światła – 365 nm oraz 405 nm. Oznacza to, że za każdym razem lampa niezawodnie utwardzi wszystkie produkty, a ty możesz cieszyć się pięknym manicure’em oraz pedicure’em. O wygodę użytkowania dba czujnik ruchu z automatycznym wyłącznikiem oraz cyfrowy wyświetlacz pokazujący pozostały czas naświetlania.

Baza NeoNail czy Semilac – jaką wybrać?

Po wyborze lampy nadszedł kolejny trudny wybór – baza Semilac czy NeoNail? W tej kategorii producenci prześcigają się, by zaoferować jak najlepszy i najbardziej trwały produkt. Przyjrzyjmy się im dokładnie.

Baza Semilac

Wśród użytkowniczek marki Semilac dużą popularnością cieszy się baza Mineral Strong. To produkt przeznaczony dla posiadaczek delikatnych, rozdwajających się i łamliwych paznokci, które potrzebują dodatkowego utwardzenia. Gęsta konsystencja produktu gwarantuje wytrzymały manicure na długich i krótkich paznokciach. Ta baza to również świetny wybór dla przedłużania i nadbudowania płytki. Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania na długotrwały, pięknie wyglądający manicure, sięgnij po tę propozycję od marki Semilac.

Baza NeoNail

Z kolei użytkowniczki marki NeoNail zachwalają Bazę 6 w 1, która od kilku lat jest bestsellerem marki. Baza ta otrzymała nawet nagrodę Beauty Forum Awards 2019. I nic dziwnego, ponieważ Baza 6 w 1 dba nie tylko o piękny efekt manicure’u, ale także o kondycję paznokci. Korzystając z bazy 6 w 1, wyrównasz płytkę paznokcia i przedłużysz ją nawet do 10 mm!

Semilac vs NeoNail – jaki zestaw na początek?

Zestaw NeoNail czy Semilac – zastanawiasz się, który będzie dla ciebie najlepszy na początek? W ofertach obu marek znajdziesz różne typy zestawów – dla początkujących z małą ilością lakierów, a także bardziej rozbudowane. Sprawdźmy, co się w nich kryje.
W zestawie NeoNail znajdziesz wszystko, co będzie ci potrzebne do wykonania pierwszego manicure’u. Są to 3 dowolne lakiery hybrydowe, baza i top 2 w 1, lampa LED, odtłuszczacz do paznokci, aceton do usunięcia stylizacji z paznokci, polerka, pilnik, drewniane patyczki, a także wacik z waty celulozowej.
Jeśli zależy ci na szybkim efekcie i prostych rozwiązaniach, polecamy zestaw Semilac One Step Hybrid. To lakier hybrydowy, który nie wymaga użycia bazy i topu, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknymi paznokciami w zaledwie kilka chwil. W zestawie znajdziesz również konieczne akcesoria i preparaty, które pozwolą ci przygotować wymarzony manicure.
Zdjęcie: Giorgio Trovat / Envato Elements
Autor: Patrycja Hendzel