Data publikacji:

Jaka lampa do hybryd? Ranking TOP 10

Większość kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez wykonanego manicure hybrydowego. Coraz częściej rezygnujemy z usług profesjonalisty na rzecz samodzielnego wykonania stylizacji w domu. Oprócz umiejętności manualnych konieczny jest również odpowiedni sprzęt, aby manicure był wykonany w dobry i bezpieczny sposób. Kluczowa jest odpowiednia lampa do utwardzania. Nie wiesz, jaką lampę do hybryd wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych lamp do hybryd! Na pewno znajdziesz sprzęt odpowiedni dla siebie.
lampa do hybryd

Lampa do hybryd – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Lampa do hybryd to urządzenie, które pozwala na utwardzanie lakierów hybrydowych, czyli połączenia lakieru żelowego i tradycyjnego lakieru do paznokci. Na rynku można znaleźć trzy rodzaje lamp do manicure'u hybrydowego: lampę UV, lampę LED oraz lampę UV/LED.
Lampy UV są bardzo rzadko wykorzystywane, ponieważ czas utwardzania jest zdecydowanie dłuższy. Lampy LED pracują z wykorzystaniem światła diodowego. Ich żywotność to nawet kilka lat (w zależności od częstotliwości użytkowania). W naszym artykule skupimy się głównie na lampach LED lub UV/LED. Aby wybrać odpowiednią lampę do hybryd, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:
 • Moc lampy – im wyższa moc, tym szybsze utwardzanie lakieru.
 • Liczba diod LED – im więcej diod, tym równomierniejsze i skuteczniejsze utwardzanie lakieru.
 • Czas utwardzania – ważne jest, aby czas utwardzania był dopasowany do rodzaju lakieru hybrydowego, który chcemy użyć.
 • Rozmiar lampy – lampy do hybryd dostępne są w różnych rozmiarach. Ważne aby wybrać taką, która pomieści nasze dłonie oraz będzie łatwa w przechowywaniu.
 • Funkcje dodatkowe – niektóre lampy mają dodatkowe funkcje, takie jak czujniki ruchu, automatyczne wyłączanie czy tryb niskiej emisji ciepła.
 • Marka i jakość wykonania – warto wybierać produkty renomowanych marek, wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewni nam długi czas użytkowania i skuteczność w utwardzaniu lakierów hybrydowych.
 • Wszystkie te parametry mają znaczenie dla wydajności lampy do hybryd i powinny być brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

  TOP 10 lamp do hybryd

  Wiemy już, jakie parametry są kluczowe do wyboru odpowiedniej i dobrej lampy do hybryd. Zapraszamy teraz do zapoznania się z naszym rankingiem TOP 10 lamp do hybryd:

  1. Nails Company Lampa do paznokci hybryd UV LED 65 W

  Lampa idealna zarówno do użytku profesjonalnego, jak i do wykonania manicure'u w domowym zaciszu. Odpowiednia do manicure'u i pedicure'u. Urządzenie posiada cztery tryby pracy: 10, 30, 60 i 99 sekund. Wymiary produktu to 21 cm × 21,5 cm × 9 cm. Lampa posiada 36 diod LED. Ma wbudowany sensor ruchu. 
  Wybór dobrej lampy do hybryd jest bardzo ważny, ponieważ odpowiednio dobrana lampa wpływa na trwałość i wygląd manicure'u hybrydowego. 

  2. Sun X11 MAX Lampa UV/LED

  Urządzenie posiada 66 diod LED równomiernie rozmieszczonych na powierzchni wewnętrznej o maksymalnej mocy 220 W. Ma wygodną rączkę, która ułatwia przenoszenie urządzenia. Wyposażona jest w wyświetlacz LCD.
  Wymiary urządzenia to 22 cm × 21 cm × 10,5 cm. Technologia Dual LED sprawia, że lampa niezawodnie, szybko i równomiernie utwardza wszystkie lakiery hybrydowe i żele. Lampa emituje białe światło o długościach fal 365 nm i 405 nm.

  3. Savineo Lampa do paznokci Lumi C4 UV LED 256 W

  Mocna lampa nowej generacji o mocy 256 W. Posiada aż 57 diod w technologii Dual LED, o podwójnym zakresie fal 365 nm i 405 nm. Posiada sensor ruchu, dzięki któremu urządzenie uruchamia się automatycznie po włożeniu dłoni lub stopy do środka lampy i świeci nieprzerwanie do 120 sekund, oraz tryby czasowe 10, 30, 60 i 99 sekund. Wymiary urządzenia to 22,3 cm × 18,5 cm × 9 cm, co pozwala zmieścić swobodnie dwie dłonie. 

  4. Elisium profesjonalna lampa UV LED 48 W

  Energooszczędna lampa do manicure'u hybrydowego. Posiada 36 wbudowanych diod LED o łącznej mocy 48 W. Jest wyposażona w funkcję Smart Sensor, która zachowuje w pamięci ostatnio wybrany czas. Jest to produkt polskiej marki zachowany w srebrnej kolorystyce. Doskonała zarówno dla profesjonalistów, jak i do użytku domowego.

  5. Sunone Home2 lampa UV/LED 80 W 

  Profesjonalna i mocna lampa należąca do rodziny lamp polskiej firmy Sunone. Wymiary to 22,2 cm × 20,5 cm × 10,2 cm. Lampa posiada elektroniczny wyświetlacz. Produkt ma wbudowane 36 diod LED o maksymalnej mocy 80 W. Posiada innowacyjny tryb Low Heat Mode (99 sekund), którego zadanie polega na stopniowym zwiększaniu mocy lampy przez 99 sekund, dzięki czemu utwardzanie przebiega bezboleśnie.

  6. LTC Lampa UV do hybryd 6 W podróżna

  Doskonały wybór, jeżeli wyjeżdżamy na dłuższe wakacje i chcemy cieszyć się nienagannym manicure'em przez cały pobyt. Lampa zajmuje mało miejsca i jest lekka. Można podłączyć ją nawet do powerbanka. Posiada moc 6 W, więc będzie odpowiednia jedynie do okazjonalnego stosowania w podróży. Warto jednak zwrócić uwagę na ten gadżet.

  7. Lampa do paznokci Q7 LED/UV 48 W

  Budżetowa lampa do utwardzania paznokci. Jej wymiary to 15 cm × 19 cm × 8,5 cm. Będzie dobrym wyborem dla początkujących osób, które chcą wykonać manicure hybrydowy w domowym zaciszu. Posiada trzy tryby pracy (5, 30 i 60 sekund). Technologia UV/LED sprawia, że utwardzanie przebiega równomiernie i bezproblemowo.

  8. NeoNail lampa Led 24/48 W Double Power Manicure Ped

  Lampa głównie do użytku domowego. Wyposażona jest w wysokiej jakości 21 diod LED. Lampa ma moc 21 W, lecz utwardza produkt w takim czasie, jak inne lampy o mocy 48 W. Ma trzy tryby pracy: 30, 60 i 99 sekund. Lampa posiada dwa inteligentne systemy: zapamiętywania ustawienia mocy i Low Heat Mode, który jest odpowiedzialny za stopniowe nagrzewanie się lampy.

  9. Semilac lampa UV/LED 48/24 W 

  Niewielkich rozmiarów lampa (15 cm × 19 cm × 8,5 cm). Posiada technologię dual LED, która łączy w sobie dwa rodzaje światła UV i LED o zakresie fal 365 nm i 405 nm. Produkt jest energooszczędny i idealny do użytku domowego. Dzięki temu urządzeniu możemy wykonać dowolną stylizację za pomocą produktów światłoutwardzalnych. 

  10. Sunone Sun1 lampa UV/LED 24/48 W

  Doskonała do użytku domowego dla początkujących użytkowniczek. Posiada ergonomiczny kształt, funkcję timera i sensora ruchu, które usprawniają cały zabieg utwardzania wszelkich preparatów światłoutwardzalnych.
  Wymiary to 22 cm × 15,7 cm × 9 cm. Będzie odpowiednia również do wykonania pedicure'u, ponieważ dolny panel przymocowany jest za pomocą magnesów. Lampa jest energooszczędna. Posiada 30 równomiernie rozmieszczonych diod LED o maksymalnej mocy 48 W, którą można zmniejszyć do 24 W.
  Zdjęcie: Envato Elements