Data modyfikacji:

Jaka lampa do hybryd? Poradnik wyboru lampy do paznokci

Manicure hybrydowy stał się aktualnie jednym z najpopularniejszych rodzajów manicure. Pokochałyśmy go przede wszystkim za trwałość, ale także za głębię koloru, połysk płytki i efekt, który jest identyczny jak ten dopiero co po wyjściu z profesjonalnego salonu kosmetycznego. Jaka lampa do hybryd będzie najlepsza? Zobacz, jak wybrać dobrą lampę do paznokci hybrydowych.

lampa do hybryd

Jaka lampa do hybryd?

Na jakość wykonania paznokci hybrydowych wpływa to, jakie lakiery hybrydowe stosujesz oraz jakiej lampy używasz. Dwa podstawowe rodzaje lamp do hybryd to lampy UV oraz lampy LED. Zobacz wady i zalety obu rozwiązań, aby łatwiej podjąć decyzję, jaka lampa do paznokci będzie dla ciebie najlepsza.

Lampa UV do hybryd: wady i zalety

Lampa UV do hybryd to ta z najbardziej klasycznych wersji lamp do utwardzania. Jedną z jej głównych zalet jest przede wszystkim to, że oprócz lakierów hybrydowych utwardza także wszelkiego rodzaju żele, np. te do przedłużania płytki paznokcia. Dzięki temu lampa UV będzie idealna zarówno do korzystania w domu, jak i do profesjonalnych salonów kosmetycznych.

Warto przy tym pamiętać, że lampa UV potrzebuje żarówek. I tutaj pojawia się niestety pierwsza z wad – żarówki w lampie UV należy wymieniać średnio co 3-6 miesięcy. Masz lampę UV, a po pół roku żarówki nadal świecą idealnie? Nie sugeruj się tym – i tak powinnaś je wymienić. Często na pierwszy rzut oka nie widać tego, że żarówki są już przestarzałe, a ich słaba jakość odbije się później na twoim manicure.

Ponadto nawet jeśli przepali się jedna żarówka, to i tak musisz wymienić cały komplet. Co się dzieje, jeśli nie wymieniasz żarówek? Lakier słabo się utwardza. Na dłuższą metę coś takiego może prowadzić do silnych reakcji alergicznych na płytce.

Jaka moc lampy do hybrydy będzie najlepsza? Skup się raczej na modelach o mocy przynajmniej 36W. Co jeszcze powinnaś wiedzieć o lampach UV? Przede wszystkim to, że utwardzają produkty przeważnie w kilka minut. Jeśli więc często wykonujesz manicure hybrydowy, to może stać się to nieco nużące.

Lampa do hybryd LED

To obecnie jedne z najpopularniejszych na rynku lamp do manicure hybrydowego. W Internecie znajdziesz ich naprawdę wiele rozmiarów, wzorów, kolorów, a nawet kształtów. W lampie LED nie musisz wymieniać żarówek. Ma ona wbudowane diody LED, które są niewymienne i potrafią działać bez przerwy nawet kilka lat. Brak żarówek sprawia, że tego typu lampa jest idealna w podróży – nie ryzykujesz jej stłuczenia, więc możesz zabrać ją niemal wszędzie.

Ponadto lampa LED jest energooszczędna. Za co jeszcze chwalą ją użytkownicy? Za krótki czas utwardzania. Jedną warstwę lakieru hybrydowego, bazy lub topu potrafi utwardzić nawet w kilkadziesiąt sekund – wszystko zależy od tego, jaka będzie moc lampy do hybryd. Unikaj jednak lamp z małą ilością watów, np. 9. Najlepsze lampy do hybryd to te zaczynające się od 24W.

Czy lampa LED ma jakieś wady? Niestety tak. Utwardza jedynie lakiery hybrydowe, topy, bazy i specjalnie do niej przeznaczone żele LED. Najzwyklejsze żele służące do przedłużania płytki paznokcia nie sprawdzą się do utwardzenia w takiej lampie. Musisz kupić specjalnie do tego przeznaczony produkt.

Jaka lampa do hybryd: LED czy UV?

Wybór odpowiedniej lampy nie należy do prostego zadania, ale jesteśmy pewni, że powyższe przybliżenie specyfiki każdej z nich nieco ci to ułatwiło. Nadal masz mętlik w głowie?

Jeśli manicure hybrydowy wykonujesz w swoim domowym zaciszu wyłącznie dla siebie i to w dodatku nie częściej niż 4 razy w miesiącu, to postaw na lampę LED. Jest bardziej poręczna oraz nie ma żarówek, które tak łatwo się tłuką i trzeba co jakiś czas je wymieniać.

Wykonujesz manicure swoim klientkom lub sama przedłużasz sobie paznokcie? Postaw na lampę UV. Sprawdzi się także lampa mieszana czyli taka, która ma zarówno diody LED, jak i żarówkę UV. Podobna lampa jest idealna do profesjonalnych salonów kosmetycznych. Możesz zaoferować swoim klientkom szybkie wykonanie manicure hybrydowego, jak i przedłużenie paznokci metodą żelową.

Przydatne funkcje najlepszych lamp do hybryd

Lampa LED lub UV oprócz podstawowej funkcji utwardzania lakierów hybrydowych i żeli posiada również szereg innych udogodnień, dzięki którym wykonanie perfekcyjnego manicure stanie się jeszcze prostsze. Jedną z takich funkcji jest timer. Timer odmierza czas za ciebie. Wystarczy, że ustawisz odpowiednią liczbę sekund czy minut. Gotowe! W czasie utwardzania możesz spokojnie popijać kawę. Koniec z nerwowym spoglądaniem na zegarek.

Kolejną z przydatnych funkcji lamp do utwardzania hybryd jest sensor ruchu. Dzięki niemu lampa sama się włączy i wyłączy. Ty nie musisz wciskać przycisków, ryzykując jednocześnie zniszczeniem świeżo położonej warstwy lakieru. Ponadto czujnik ruchu sprawia, że lampa staje się o wiele bardziej wydajna i jeszcze bardziej energooszczędna.

Najlepsze lampy do hybryd na Ceneo.pl

Ceny za lampy LED i UV mieszczą się w przedziałach od 40 do kilkuset złotych. Na Ceneo.pl znajdziesz szeroki wybór lamp z różnego rodzaju funkcjami, które przydają się zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w twoim domowym zaciszu.

Co więcej, z Ceneo nie przepłacisz. Porównasz ceny tej samej lampy w wielu różnych sklepach i szybko zrobisz zakupy. Przed zakupem lampy nie zapomnij zajrzeć do zakładki opinie – sprawdź, co inni użytkownicy piszą o wybranej przez ciebie lampie.

A ty, na jaki manicure stawiasz na co dzień: na hybrydowy czy klasyczny? Jeśli właśnie stoisz przed dylematem, jaka lampa do hybryd będzie najlepsza, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem – dzięki niemu uda ci się wybrać lampę idealną dla siebie i swoich potrzeb.