Data modyfikacji:

Skaner, czyli dobrze znane rozwiązanie do digitalizacji zasobów

Proces digitalizacji w firmach znacznie przyspieszył przy rosnącej popularności pracy zdalnej i hybrydowej, w której kluczowe znaczenie ma sprawny obieg dokumentów i materiałów. Pracownicy powinni mieć dostęp do zasobów organizacji z dowolnej lokalizacji, aby móc zapewnić ciągłość prowadzonym procesom. Jednak w dobie przeorganizowania modelu współpracy, w którym zatrudnieni coraz częściej będą pracowali z siedziby firmy, ważne staje się zadbanie o odpowiednie wyposażenie technologiczne, pozwalające zapewnić komfortową i wydajną pracę wszystkim pracownikom.
skaner brother

Skanery Brother odpowiedzią na rosnące potrzeby firm po powrocie z pracy zdalnej

Należy zauważyć, że nadal większość organizacji ma w biurze rozwiązania, które pozwalają na drukowanie i kopiowanie oraz posiadają funkcję faksu czy też skaner. Te urządzenia wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają wykonywanie wielu różnorodnych zadań na jednym rzucie. Jednak nie w każdym biurze sprawdzą się tego typu rozwiązania.
Dobrym wyjściem z sytuacji będzie wdrożenie kompaktowych urządzeń dedykowanych konkretnym funkcjom. Wprowadzając nabiurkowe rozwiązania do drukowania, kopiowania i skanowania, organizacja zapewnia większą dostępność użytkowania pracownikom. Gdy w biurze jest jedno wielofunkcyjne urządzenie, może pojawić się problem kolejek – jedna osoba chciałaby odebrać wydruk, druga skopiować kilka stron, a trzecia zeskanować plik dokumentów. To zjawisko ma negatywny wpływ na płynność pracy zatrudnionych oraz w konsekwencji prowadzi do marnowania jednego z ważniejszych zasobów organizacji – czasu pracy personelu.
skaner brother
W dobie powszechnego powrotu do biur warto zastanowić się nad zaletami posiadania stacjonarnego urządzenia przeznaczonego do skanowania. Dedykowane rozwiązanie wykazuje większą żywotność rolek, co pozwala znacznie zmniejszyć przestroje w pracy oraz związane jest z niższymi kosztami eksploatacyjnymi.

Skanery Brother z serii ADS4. Idealne wsparcie szybkości i bezpieczeństwa obiegu dokumentów

Dodatkowo kompaktowe wysokowydajne urządzenia do skanowania biurkowego, takie jak skanery Brother z serii ADS4 (ADS-4100, ADS-4300N, ADS-4500W, ADS-4700W, ADS-4900W), pozwalają na przetwarzanie wsadu mieszanych arkuszy, dzięki czemu pracownicy mogą umieścić w pojemniku kartki w różnym rozmiarze, co pozwala zaoszczędzić czas spędzony przy urządzeniu. Kompaktowe skanery z tej serii pozwalają użytkownikom na dokładne, wysokonakładowe skanowanie oraz zaawansowane przetwarzanie materiałów.

Oprócz tego posiadają one szereg opcji optymalizacji dokumentów i inteligentnego obiegu plików – dzięki czemu współpraca pracowników, bez względu na ich lokalizację, jest łatwiejsza. Urządzenia zostały wyposażone w funkcję ochrony sklejonych arkuszy (przez wykorzystanie czujnika ultradźwiękowego), a sami użytkownicy mogą lepiej zadbać o przetwarzane dokumenty.
Należy zauważyć, że te nowo wprowadzone do portfolio Brother skanery biurkowe zostały stworzone z myślą o prostocie użytkowania. Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w interfejsy USB 3.0 i host USB, przez co zapewniają możliwość bezpiecznego skanowania dokumentów bez konieczności włączania komputera. Modele z tej serii posiadają oprogramowanie ScanEssentials, które pozwala na łatwe skanowanie oraz bezpieczne zapisywanie dokumentów bez większego wysiłku – co znacznie zwiększa poziom cyberochrony. Dodatkowo funkcja metadanych umożliwia odczytywanie kodów kreskowych lub określonych ciągów tekstu, co ułatwia segregowanie dokumentów i nadawanie im nazw.
Organizacje, które chcą umożliwić prawdziwie elastyczną i bezpieczną pracę członkom zespołu bez względu na ich lokalizację – tak, aby mogli osiągnąć wysoką wydajność podczas wykonywania obowiązków służbowych – powinny zadbać o wyposażenie ich w dedykowane rozwiązania technologiczne. Szczególnie że koszt pracownika jest coraz wyższy, dlatego tak istotne staje się zapewnienie możliwości usprawnienia pracy przy każdej możliwej okazji, by zaoszczędzić czas pracowników na pracach typowo administracyjnych, aby mogli spożytkować go w bardziej pożyteczny sposób.
Autor: Artykuł sponsorowany