Data publikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin?

Słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, ponieważ nie wymagają tak częstego ładowania. Na jakie parametry, poza czasem pracy, należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy!

słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin

Nauszne czy douszne. Jakie słuchawki z czasem pracy +10 godzin wybrać?

Jakie będą najlepsze słuchawki bezprzewodowe? Jeszcze do niedawna na rynku królowały słuchawki przewodowe, które nie wymagały dodatkowego zasilania. Rozwój technologii sprawił, że producenci wprowadzili słuchawki bezprzewodowe, które są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Niestety, ale takie udogodnienie ma swoją drugą stroną w postaci ograniczonego czasu pracy. Stąd długość pracy na jednym ładowaniu stała sie coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin możemy podzielić na nauszne i douszne. Konstrukcje nauszne charakteryzują się o wiele większymi rozmiarami, przez co producenci są w stanie zastosować pojemniejszy akumulator. Dobre modele są w stanie pracować na jednym cyklu nawet 20-30 godzin.

Słuchawki bezprzewodowe douszne lub dokanałowe charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Niestety minusem jest o wiele mniejszy akumulator, dlatego w najlepszych modelach możemy liczyć na maksymalnie 10-15 godzin pracy. W wersjach nieco bardziej budżetowych słuchawki zwykle działają około 5 godzin.

Dobrym kompromisem są słuchawki typu true wireless, które mają dedykowane etui, pełniące funkcję powerbanka. Chowając słuchawki bezprzewodowe do niego można wydłużyć ich pracę nawet do 24 godzin. Całkowity brak przewodów i wysoka jakość dźwięku to kolejne zalety, które przekonują do ich zakupu.

Jeżeli twoim priorytetem są słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin, to zdecydowanie lepiej wybrać model nauszny. Słuchawki douszne sprawdzą się u osób, które cenią sobie kompaktowe rozmiary, a także aktywnie uprawiają sport. Będą świetnym wyborem jako słuchawki bezprzewodowe do biegania

Jakie elementy mają wpływ na zużycie baterii? 

Na zużycie baterii wpływ może mieć kilka czynników. Czas pracy skracają rozmowy telefoniczne, dlatego producenci zwykle podają działanie słuchawek bezprzewodowych z podziałem na rozmowy telefoniczne i słuchanie muzyki.

Częściej po ładowarkę będziemy sięgać w przypadku, gdy słuchawki mają włączoną aktywną redukcję hałasów. Ta funkcja wpływa na odcięcie hałasów otoczenia, co pozwala skupić się na odtwarzanych utworach. Przy wyłączonej aktywnej redukcji hałasów czas pracy na baterii może się wydłużyć nawet o 2-3 godziny, w zależności od danego modelu.

Ile kosztują słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin?

Za słuchawki bezprzewodowe nauszne z dobrym czasem pracy na baterii trzeba zapłacić od 150 złotych. Nawet modele z niższej półki radzą sobie całkiem nieźle. W przypadku słuchawek bezprzewodowych dousznych trzeba liczyć się z kosztem przynajmniej 300 złotych. Za słuchawki typu True Wireless z etui ładującym zapłacimy od 500 do nawet 1500 złotych.

Oczywiście wysoka cena nie jest uwarunkowana jedynie baterią. W droższych modelach producenci stosują wyższej klasy przetworniki, a także system aktywnej redukcji hałasu, co wpływa na zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.

Polecane słuchawki bezprzewodowe z czasem pracy +10 godzin 

Philips TAKH402PK: dobre słuchawki nauszne w przystępnej cenie

Specyfikacja: 

 • bateria: do 20 godzin pracy 
 • pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz 
 • dynamika: 95 dB 
 • lekka konstrukcja
 • przetworniki 32 mm 

Apple Beats Studio 3: wysoka jakość dźwięku i świetna bateria 

Specyfikacja: 

 • bateria: do 22 godzin pracy 
 • funkcja Pure ANC 
 • procesor Apple W1 
 • tryb szybkiego ładowania 
 • waga 260 g 

Sony Wi-C310: budżetowe słuchawki z pojemną baterią 

Specyfikacja: 

 • bateria: do 15 godzin pracy 
 • szybkie ładowanie 
 • panel do sterowania muzyką 
 • złącze USB-C
 • pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz

Autor: Bartłomiej Mazurek