Data publikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 150 zł?

Czy można kupić dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe? Jak najbardziej tak! Przedstawimy ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych w cenie do 150 złotych. Zobacz, jak wybrać idealny dla siebie model i na jakie parametry zwrócić uwagę.
słuchawki bezprzewodowe do 150 zł
Coraz chętniej sięgamy po bezprzewodowe słuchawki Bluetooth. Ich wielką zaletą jest wygoda wynikająca z braku plątających się kabli. Modele douszne cieszą się popularnością wśród miłośników sportu i tych, którzy często podróżują. Z kolei słuchawki bezprzewodowe nauszne wybierają gracze, a także fani muzyki. Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe? Dzisiaj przyglądamy się budżetowym modelom do 150 zł.

Słuchawki bezprzewodowe do 150 zł – na co zwracamy uwagę podczas zakupu?

Jeżeli nie zależy nam na zaawansowanych funkcjach i premiowym wykończeniu, a także nie jesteśmy przesadnie wybredni, co do barwy i jakości odtwarzanego dźwięku, w sklepach znajdziemy bez problemu idealny dla siebie model za bardzo rozsądną kwotę. Warto jednak podczas zakupów przyjrzeć się kilkoma podstawowymi cechami sprzętu, bowiem nawet w przedziale cenowym do 150 zł, pomiędzy niektórymi modelami mogą zachodzić duże rozbieżności, pod względem jakości wykonania i jakości dźwięku.
Przed wybraniem każdej pary słuchawek należy zastanowić się, gdzie i jak będziemy z nich korzystać. Osoby korzystające ze słuchawek w środkach transportu publicznego, a także podczas uprawiania sportu lub spacerów, z pewnością postawią na lekkie słuchawki douszne i dokanałowe. Ich budowa utrudnia wypadanie urządzenia z ucha, nawet podczas wykonywania najbardziej intensywnych ćwiczeń. Za 150 złotych dostaniemy też słuchawki zaprojektowane z myślą o aktywnych osobach, odznaczające się odpornością na pot i wodę.
Ze względu na niewielkie rozmiary z słuchawki douszne łatwością schowamy je do kieszeni kurtki lub plecaka/torebki. Minusem urządzeń tego typu jest ich stosunkowo niższa moc dźwięku, która nie zadowoli fanów silniejszego brzmienia i basów. W cenie do 150 złotych nie odczujemy jednak w tej kwestii aż tak mocnej różnicy pomiędzy kompaktowym sprzętem, a dużymi modelami nausznymi.
Obecnie coraz częściej w cenie do 150 złotych znajdziemy także modele typu true wireless, których obie słuchawki nie są połączone w żaden sposób kablem i ładuje się je indywidualnie w specjalnym etui. Zaznaczmy jednak, że w porównaniu do droższych modeli w tej samej klasie urządzeń, odznaczają się one większymi rozmiarami i ciężarem, co może być uciążliwe przy dłuższym użytkowaniu.
Osoby planujące używać słuchawek bezprzewodowych głównie w domu np. do słuchania muzyki lub oglądania telewizji wolą zazwyczaj postawić na słuchawki nauszne. Świetnie spisują się w tej roli, ponieważ uwalniają nas od plączących się kabli. Sprzęt będzie dobrze współpracował także z komputerami. Jeżeli jesteśmy jednak właścicielami komputera stacjonarnego, połączenie bezprzewodowe wymagać będzie dokupienia specjalnej przejściówki Bluetooth wpinanej do portu USB.
Warto zaznaczyć, że większość modeli bezprzewodowych słuchawek dousznych nausznych do 150 złotych będzie wyposażona przynajmniej w jeden mikrofon, który najczęściej przydaje się podczas wykonywania rozmów telefonicznych lub połączeń za pośrednictwem komunikatorów. Mikrofony mogą różnić się w dość znaczący sposób jakością rejestrowanego dźwięku, co jest słyszalne nawet w modelach mających podobną cenę. Zazwyczaj warto więc postawić na produkty znanych marek.
Wybierając słuchawki bezprzewodowe do 150 złotych zwracamy też oczywiście uwagę na czas działania baterii. Ze względu na wielkość, słuchawki nauszne królują w tej kwestii. W sklepach znajdziemy modele działające nieprzerwanie nawet przez kilkanaście godzin. Sprzęt douszny oferuje średnio do 4 do 6 godzin pracy na pełny ładowaniu akumulatorów.

Polecane słuchawki bezprzewodowe do 150 złotych

Jaki model słuchawek do 150 zł wybrać? Przygotowałem dla ciebie ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych, dousznych i dokonałowych.

JBL Tune 500BT

Wielokrotnie nagradzane i świetnie oceniane przez użytkowników nauszne słuchawki bezprzewodowe, które są liderem wśród podobnych urządzeń w cenie do około 150 złotych. Urządzenie dostępne jest w wielu różnych kolorach, posiada regulowaną opaskę oraz składane nauszniki.
Konstruktorzy postawili na dostarczenie użytkownikom jak najlepszych basów, co z pewnością docenią fani głębokich dźwięków. Zaletą modelu jest też wbudowany mikrofon.

Huawei AM61 Sport BT

Popularny model dokanałowych słuchawek Bluetooth Huaweia, który dostępny jest w atrakcyjnej cenie około 120 złotych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to produkt przeznaczony dla osób aktywnie spędzających wolny czas i uprawiających sport.
O to, by słuchawki nie spadały nawet podczas najbardziej zamaszystych ruchów, dbają gumowe zauszniki. Producent wyposażył urządzenie w baterię o pojemności 137 mAh, która pozwala na odtwarzanie muzyki lub prowadzenie rozmów przez 11 godzin.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2S

Bezprzewodowe słuchawki typu true wireless od lubianej w naszym kraju firmy Xiaomi, za które zapłacimy zaledwie około 100 złotych. Pojedyncza słuchawka waży zaledwie 4 gramy. Sprzęt działa w oparciu o technologię Bluetooth 5.0, zapewniającą połączenie do odległości 10 metrów.

Czas pracy na pełnym ładowaniu wynosi 4 godziny. Producent wyposażył model w dodatkowy przycisk, pozwalający uzyskać dostęp do asystenta Google lub Siri. Etui ładujemy za pośrednictwem kabla micro USB.

Philips TAUH202BK/00

Najtańsze nauszne bezprzewodowe słuchawki Philipsa, które przeznaczone są dla osób nie dysponujących zbyt pokaźnym budżetem, kupimy je bowiem już za nieco ponad 120 złotych. Model charakteryzuje się lekką, plastikową konstrukcją, a także składane na płasko nauszniki, ułatwiające przechowywanie i transport.
32-milimetrowe neodymowe przetworniki akustyczne zapewniają zadowalający dźwięk i wyraźnie słyszalne basy. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 15 godzin.

Sony WI-C200

Dobre bezprzewodowe dokanałowe słuchawki Sony, które kupimy w cenie do 100 złotych. Mamy tu do czynienia z prostą konstrukcją, która nie porwie miłośników mocnego grania, ale sprawdzi się świetnie w codziennych podróżach komunikacją miejską, na spacerze lub w pracy.
Dodatkową zaletą urządzenia są magnetyczne wkładki w słuchawkach, które zapobiegają plątaniu się przewodów oraz ułatwiają przechowywanie i przenoszenie. Maksymalny czas pracy wynosi 15 godzin.
Zdjęcie: Envato Elements