Data modyfikacji:

Polecane słuchawki bezprzewodowe dokanałowe. Ranking

Szukasz słuchawek, które sprawdzą się w domu, pracy, podróży czy podczas treningu? Do wyboru masz kilka różnych rodzajów, a wśród nich słuchawki bezprzewodowe dokanałowe. Przygotowaliśmy ranking polecanych modeli i krótki poradnik, w którym znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego sprzętu do słuchania muzyki.

polecane słuchawki bezprzewodowe dokanałowe

Słuchawki bezprzewodowe dokanałowe – czym się wyróżniają?

Słuchawki dokanałowe są inaczej nazywane pchełkami. Taką nazwę zawdzięczają swojemu rozmiarowi – tego typu modele są naprawdę małe i często praktycznie niewidoczne pod włosami. Aby móc z nich korzystać, należy włożyć je bezpośrednio do kanału usznego. W tej kategorii znajdziesz głównie słuchawki zamknięte, dzięki czemu nie tylko dobrze trzymają się w uszach, ale także świetnie wyciszają dźwięki otoczenia.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że słuchawki bezprzewodowe dokanałowe z naszego rankingu nie mają kabla, który mógłby się plątać i utrudniać komfortowe słuchanie muzyki. Takie modele mogą połączyć się z telefonem, komputerem, a nawet telewizorem za pomocą Bluetooth. Nie bez powodu bezprzewodowe słuchawki są chętnie wykorzystywane między innymi przez sportowców, ponieważ pod względem wygody użytkowania biją swoje przewodowe odpowiedniki na głowę. Znakomicie sprawdzają się jako słuchawki na siłownię lub do biegania.

Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe dokanałowe z rankingu?

Szukając dobrych bezprzewodowych słuchawek dokanałowych, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszy z nich to wyrażana w decybelach dynamika, czyli głośność, jaką osiąga dany model. Im jest ona wyższa, tym głośniej możesz słuchać muzyki. Na rynku znajdziesz modele, które mogą pochwalić się wartością nawet na poziomie powyżej 100 dB.

Dobrym pomysłem jest także dobranie słuchawek do ich przeznaczenia. Wśród dokanałowych modeli bezprzewodowych znajdziesz propozycje do telefonów, sportowe, telewizyjne, a nawet uniwersalne. Te ostatnie działają dobrze z każdym urządzeniem – od smartfona, przez komputer, aż po telewizor.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to większość polecanych słuchawek bezprzewodowych dokanałowych określa się mianem zamkniętych. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz na rynku innych wariantów. W ofertach popularnych producentów czekają również modele otwarte, które zapewniają dobrą wentylację, jednak przepuszczają dźwięk.

Podczas zakupu możesz także zwrócić uwagę na słuchawki z dodatkowymi funkcjami. Mowa przede wszystkim o regulacji głośności, mikrofonie czy przyciskach sterowania. Na rynku znajdziesz też modele wyposażone w aktywną redukcję szumów czy z dodatkową ochroną przed potem i deszczem.

Przeczytaj także: Najlepsze słuchawki dokanałowe. Ranking polecanych modeli

Jakie słuchawki bezprzewodowe dokanałowe wybrać? Ranking polecanych modeli

Nie wiesz, jakie słuchawki bezprzewodowe dokanałowe wybrać? W naszym rankingu znajdziesz popularne modele, które łączą w sobie funkcjonalność z komfortem użytkowania. Odkryj, które produkty sprawdzą się podczas słuchania muzyki i nie tylko!

1. Philips UpBeat TAUT102BK

Najpopularniejsze słuchawki bezprzewodowe dokanałowe w naszym rankingu, które możesz zafundować sobie w kolorze uniwersalnej czerni. Polecany sprzęt ma lekką konstrukcję i zapewnia nawet do 12 godzin odtwarzania ulubionej muzyki.

Co więcej, producent wyposażył słuchawki w 6-milimetrowe> neodymowe przetworniki akustyczne>, przycisk wielofunkcyjny i inteligentne parowanie. A to wszystko w połączeniu z trzema rozmiarami nasadek, które gwarantują idealne dopasowanie do ucha.

2. Huawei Freebuds 4i

Te słuchawki dokanałowe Bluetooth z rankingu pozwalają na 10 godzin użytkowania. Zostały wyposażone w aktywną redukcję szumu gwarantującą świetny dźwiek. Dodatkowym udogodnieniem jest opcja szybkiego ładowania. Dzięki niej w zaledwie 10 minut naładujesz słuchawki na 4 godziny pracy.

Na uwagę zasługuje także nowoczesny desing modelu. Na jakość słuchanej muzyki czy rozmów telefonicznych wpływają 10-milimetrowe przetworniki dynamiczne, które gwarantują jeszcze mocniejsze basy. Obsługa słuchawek jest niezwykle wygodna. Huawei Freebuds reaguje bowiem na gesty.

3. Bose SoundSport Free

Debiutanckie słuchawki bezprzewodowe dokanałowe w kolekcji marki, które zostały stworzone specjalnie z myślą o treningu. Na liście zalet polecanego modelu znalazły się ulepszone obwody, wzmocniona antena Bluetooth czy czysty dźwięk.

Nie bez znaczenia jest także specjalna konstrukcja słuchawek, która dzięki stożkowej końcówce idealnie dopasowuje się do ucha, a jej profil gwarantuje brak problemów z wypadaniem. Dopełnieniem tak funkcjonalnego sprzętu jest odporność na deszcz i pot oraz zoptymalizowany pod względem głośności korektor.

4. JBL T110BT

Kolejna propozycja wyposażona w elastyczny pałąk, dzięki któremu nie zgubisz słuchawek i będziesz mógł je wygodnie przenosić, zawieszając je na szyi. Polecany sprzęt jest wyposażony w technologię Bluetooth 4.0, dzięki której pozwala obniżyć zużycie energii, pojemną baterię i szybkie ładowanie.

W przypadku słuchawek JBL należy koniecznie wspomnieć o niesamowitym i czystym brzmieniu, za które odpowiadają między innymi przetworniki. Dzięki nim akustyka jest zrównoważona, a dźwięk czysty i dynamiczny. Model ma także wbudowany mikrofon.

Autorka: Katarzyna Wendzonka