Data publikacji:

Jakie słuchawki Logitech dla gracza? Wybieramy słuchawki gamingowe

Wielu graczy nie wyobraża sobie zabawy z grami bez dobrego zestawu słuchawkowego, pozwala on bowiem nie tylko na większą immersję, dając czasem przewagę w grze dzięki dobremu dźwiękowi przestrzennemu, ale zapewnia spokój innym domownikom. Na rynku gamingowych headsetów panuje sporo konkurencja i konsumenci mogą wybierać spośród produktów w różnych segmentach cenowych, przygotowanych przez wiele popularnych marek. Jedną z nich jest amerykański Logitech, przyjrzyjmy się zatem oferowanym przez producenta słuchawkom dla graczy. 
słuchawki logitech
Firma Logitech działa na rynku od ponad 40 lat. Od samego początku specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju akcesoriów komputerowych, najbardziej znana jest dzięki swoim klawiaturom, myszkom a także kamerkom internetowym. Logitech wprowadzał wielokrotnie na rynek unikalne rozwiązania technologiczne i innowacje.
Spółka np. jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek komercyjną wersję myszki komputerowej (Logitech P4), eksperymentowała bardzo wcześnie z komunikacją bezprzewodową pomiędzy swoimi urządzeniami a PC, była też pionierem w produkcji kamerek cyfrowych. Sprzęt marki jest do dziś świetnie rozpoznawalny, cieszy się też sporą renomą i zaufaniem wśród przeciętnych konsumentów. 
Warto dodać, że spółka od długiego czasu produkuje również urządzenia zaprojektowane z myślą o fanach elektronicznej rozrywki – poza gamepadami są to również typowe gamingowe klawiatury, myszki oraz słuchawki. Te ostatnie to w zdecydowanej większości klasyczne headsety wyposażone w mikrofon, które świetnie sprawdzają się w trakcie rozgrywek multiplayer. W katalogu Logitecha znajdziemy też jednak kompaktowe i uniwersalne słuchawki bezprzewodowe, z których skorzystamy także podczas zabawy na telefonie lub tablecie.

Słuchawki dla gracza Logitech – polecane modele

Jakie modele marki Logitech warto kupić? Zobacz wybrane przez mnie propozycje.

Logitech G733 – solidne słuchawki bezprzewodowe dla gracza

Bezprzewodowe nauszne słuchawki gamingowe marki Logitech z maksymalnym czasem pracy wynoszącym 29 godzin, a także zasięgiem o długości 20 metrów. Urządzenie obsługuje dźwięk przestrzenny w formacie 7.1, zgodnym z technologią DTS Headphone:X 2.0. Logitech G733 może pochwalić się mocnym i czystym brzmieniem, jest też wyposażony w odczepiany mikrofon z zaawansowanymi filtrami głosowymi.
W komplecie z urządzeniem otrzymujemy odbiornik podłączany do portu USB, który przyda się właścicielom komputerów stacjonarnych pozbawionych możliwości skorzystania z Bluetooth. Uwagę warto zwrócić też na design konstrukcji z wygodnymi muszlami z miękkiej gąbki, elastyczną opaską z materiału, a także podświetlaną obudową korzystającą z kolorowych diod LED. Oświetleniem zarządzamy z poziomu dołączonego oprogramowania. Waga całkowita słuchawek to 278 g. 

Logitech G435 – bezprzewodowe słuchawki w atrakcyjnej cenie

Prosty i lekki (165 g) headset gamingowy przeznaczony dla bardziej oszczędnych fanów gier. Model przystosowany jest do pracy w trybie bezprzewodowym i po pełnym naładowaniu posłuży nam przez 18 godzin. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom świetnie dopasowuje się do głowy młodszych użytkowników, będzie więc świetnym prezentem dla dziecka. 
Headset ma minimalistyczny design, a jego mikrofon wbudowany jest bezpośrednio w muszlę słuchawki, nie przeszkadza więc podczas zwykłych rozmów. Sprzęt łączy się z komputem oraz najnowszymi konsolami (PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch) za pomocą odbiornika USB lub Bluetooth. Kupując Logitech G435, możemy wybrać spośród trzech różnych wersji kolorystycznych modelu.

Logitech G PRO X – elegancki headset dla graczy

Nauszne słuchawki przewodowe przygotowane z myślą o graczach. Urządzenie wyposażone jest w bardzo duże przetworniki o średnicy 50 mm, zapewniające mocne i czyste brzmienie, które jest kompatybilne z najnowszymi standardami dźwięku przestrzennego 7.1 i DTS Headphone:X 2.0. Mikrofon zainstalowany jest na elastycznym pałąku, a jego użytkownik może skorzystać z opcji filtrowania szumów oraz funkcji poprawiającej jakość rejestrowanego głosu. 
Logitech G PRO X odznacza się bardzo klasycznym i eleganckim designem, bowiem w całości wykonany z czarnego tworzywa model pozbawiony jest krzykliwego podświetlenia LED i innych gamingowych detali charakterystycznych dla sprzętu konkurencji. Słuchawki podłączamy za pomocą standardowego kabla mini jack 3,5 mm, dołączony przewód ma długość 2 metrów. Waga całkowita modelu to 320 g. W zestawie otrzymujemy również futerał.

Logitech G535 – lekki bezprzewodowy headset ze średniej półki

Bezprzewodowy headset dla graczy ze średniej półki cenowej. Sprzęt wyróżnia się składaną konstrukcją ułatwiającą jego przechowywanie i transport. Obudowa wykonana została w całości z czarnego tworzywa, częściowo z połyskliwym wykończeniem. Jedynym kolorystycznym akcentem jest elastyczne opaska z materiału, przylegająca bezpośrednio do głowy użytkownika. Nauszniki wykonana zostały z w miękkiej gąbki zapamiętującej kształt ucha.
Producent zamontował we wnętrzu muszli przetworniki 40 mm, oferujące wsparcie dla dźwięku przestrzennego. Model komunikuje się przy pomocy odbiornika USB lub standardowego połączenia Bluetooth, jest więc kompatybilny ze wszystkim komputerami PC oraz konsolami PlayStation. Podstawowymi funkcjami możemy sterować dzięki zamontowanemu na obudowie przyciskowi i rolce do regulacji głośności. Waga urządzenia to 236 g.

Logitech G FITS – douszne słuchawki gamingowe dla wymagających

Propozycja dla graczy, którzy nie przepadają za dużymi zestawami słuchawkowymi. Mamy tu do czynienia z bezprzewodowymi słuchawkami TWS, zaprojektowanymi z myślą o fanach elektronicznej rozrywki. Sprzęt bardzo łatwo dopasowuje się do kształtu ucha i nie będzie wypadał nawet podczas długi sesji z grami. Producent pozwala na kompleksową zmianę ustawień parametrów dźwięku w dedykowanej aplikacji mobilnej. 
Każda słuchawka ma dwa mikrofony, które współpracują z sobą, by zapewnić jak najczystszą rejestrację głosu. Do zestawu dołączone jest etui ładujące. Maksymalny czas pracy wynosi od 10 do 12 godzin przy korzystaniu z Bluetooth albo 7–8 godzin z odbiornikiem USB Logitech Lightspeed. 

Logitech G Astro A30 – wysokiej klasy headset do PC i konsol

Headset dla graczy przeznaczony dla wymagających użytkowników, który jest kompatybilny z komputerami PC oraz najnowszymi konsolami. Urządzenie działa w trybie przewodowym (standardowy przewód audio 3,5 mm) i bezprzewodowym (odbiornik USB lub Bluetooth). Użytkownik może skorzystać z odczepianego mikrofonu na pałąku lub z mikrofonu umieszczonego w obudowie nausznika. Słuchawki są w pełni zgodne z systemem dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.
Sprzęt jest dostępny w trzech kolorach, a jego bateria pozwala na 27 godzin nieprzerwanej pracy. Muszle oraz opaska są podbite sztuczną skórą, a cała konstrukcja modelu wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego tworzywa. W zestawie otrzymujemy również solidny futerał, w którym przechowujemy słuchawki i kable.
Zdjęcie: Envato Elements