Data modyfikacji:

Smart AGD – drobne sprzęty, które dają radę!

Smart AGD to grupa inteligentnych urządzeń, która została zaprojektowana, aby ułatwić użytkownikowi wykonywanie codziennych obowiązków. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest Smart AGD, a także jak wybrać dobre urządzenie dla siebie.
smart agd

Jak wybrać smart AGD do twojego domu?

Na początku warto wyjaśnić czym w ogóle jest inteligentne AGD. To zbiór urządzeń, które w porównaniu do tych standardowych działają w oparciu o automatykę ułatwiającą wykonywanie poszczególnych zadań. W ogromnym skrócie, sprzęt Smart Home wyręcza nas w dokonywaniu skomplikowanych ustawień np. dobieraniu optymalnych parametrów odkurzania, czy automatycznego wyłączania o określonej godzinie.
Warto dodać, że wiele urządzeń tego typu może być sterowana zdalnie. Wystarczy do tego dedykowana aplikacja i aktywne połączenie z internetem. To jeden z największych argumentów przekonywujących do zakupu sprzętu Smart AGD. Ale pamiętajmy, że pod nazwą Smart nie zawsze musi się kryć zdalne sterowanie. W niektórych urządzeniach takich jak żelazka taka funkcja nie miałaby zbyt dużego znaczenia.
Pamiętaj, aby przy wyborze sprzętu AGD kierować się funkcjami inteligentnymi, ale przede wszystkim spójrz na specyfikację. Trudno tutaj wskazać, jakie parametry trzeba mieć na uwadze, bo to jest ściśle uzależnione od konkretnego sprzętu. Jednak podczas zakupów warto spojrzeć na parametry, jakość wykonania, współpracę z innymi inteligentnymi urządzeniami środowiska Smart Home, czy cenę. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki specyfikacji dostępnej na Ceneo.pl.

Najlepsze inteligentne czajniki

Grupa sprzętów wchodzących w skład Smart AGD jest ogromna, dlatego w tym artykule skupimy się na kilku z nich. Inteligentny czajnik to pierwsza grupa małych urządzeń AGD, które oferują znacznie więcej niż standardowe modele. Przede wszystkim, oprócz samego gotowania wody mamy możliwość podgrzewania do wyznaczonej temperatury, a także funkcje podtrzymywania ciepła przez określony czas.
Co najważniejsze, to czajniki Smart mogą być kontrolowane przy użyciu smartfona. Dzięki temu wodę możesz przygotować jeszcze przed przyjściem do domu. Ładny wygląd i nowoczesne funkcje sprawiają, że coraz więcej osób sięga po tego typu urządzenia. Czajnik Xiaomi na tym polu wiedzie prym, choć w sklepach znajdziemy ciekawe modele również od innych producentów.

Zaawansowane funkcje smart żelazek

Zaawansowane funkcje smart żelazek sprawiają, że są one coraz chętniej wybierane. I choć w sprzedaży nie ma jeszcze żelazka, które wyprasuje za nas ubranie, to inteligentne funkcje pozwalają na lepsze zarządzanie parametrami takimi jak dobór temperatur czy wyrzut pary. Urządzenie analizuje nasze ruchy i dzięki temu jest w stanie dokonać odpowiednich zmian. Nie musisz już martwić się, że przypalisz jakieś ubrania. Ochrona tkanin to jedna z ważniejszych dostępnych funkcji.

Roboty sprzątające – przyszłość domowego sprzątania

Omawiając sprzęty Smart AGD nie można zapomnieć o robotach sprzątających. Te niewielkie urządzenia są w stanie samodzielnie posprzątać mieszkanie i działać według ustalonego harmonogramu. Robot tworzy wirtualną mapę pomieszczenia i jest w stanie omijać przeszkody. Jeszcze lepiej prezentują się modele, które mają funkcję mycia na mokro. Dzięki temu podłoga będzie idealnie czysta już po pierwszym cyklu. Już robot sprzątający do 1000 zł może oferować szereg ciekawych funkcji.

Polecane sprzęty Smart AGD

Robot sprzątający Xiaomi Vacuum S10

Robot sprzątający do 1000 na baterii może działać 130 minut, a jego technologia nawigacji laserowej doskonale sprawdza się do pracy w pomieszczeniach z dużą ilością przeszkód. Silnik generuje moc 4000 Pa, dlatego pozbycie się trudnych zabrudzeń nie stanowi najmniejszego problemu.
Warto dodać, że to urządzenie ma wbudowany zbiornik na wodę, dlatego jest w stanie pracować również na mokro. Dobrze zachowany stosunek jakości do ceny i inteligentne funkcje czynią tego robota sprzątającego jednym z ciekawszych.

Inteligentny czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle Pro

Ten inteligentny czajnik o pojemności 1,5 l ma 5 poziomów grzania i może być sterowany za pomocą telefonu. Oprócz wyboru pożądanej temperatury możemy zdecydować o jakiej porze woda zostanie przygotowana. Na rączce umieszczono niewielki wyświetlacz, a sam czajnik prezentuje się świetnie! Warto dodać, że jak na ilość funkcji jego cena jest bardzo atrakcyjna.

Ekspres do kawy Mellita Barista TS Smart

Doskonały ekspres do kawy jest przykładem tego jak może wyglądać urządzenie Smart AGD. Ten model działa z aplikacją Melitta Connect i z jej poziomu możemy wybrać rodzaj kawy, jej wielkość, czy grubość zmielonych ziaren. Urządzenie ma również świetny system mleczny pozwalający na przygotowanie pysznego Latte czy Cappuccino. To propozycja dla prawdziwych kawoszy, którzy chcą wykorzystać inteligentne funkcje.

Smart AGD – FAQ

Czym różnią się smart żelazka od tradycyjnych?
Żelazka typu smart charakteryzują się automatycznymi funkcjami, które ułatwiają prasowanie. Wystarczy wybrać odpowiedni program i można rozpocząć prasowanie. Tego typu urządzenia charakteryzują się również szybszym nagrzewaniem, a także niższym zużyciem energii. Inteligentne żelazko jest w stanie wykryć sposób poruszania i dostosować do tego wyrzut pary, co przekłada się na efektywniejsze prasowanie.

Jakie funkcje oferują nowoczesne roboty sprzątające?
Nowoczesne roboty sprzątające mogą zajmować się odkurzaniem oraz mopowaniem pod naszą nieobecność. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem smartfona, a sam użytkownik może ustalić harmonogram jego pracy. W sklepach znajdziemy coraz więcej robotów sprzątających dostępnych w przystępnych cenach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smart AGD?
Przy wyborze smart AGD w pierwszej kolejności należy spojrzeć na specyfikację urządzenia. Dobrym pomysłem jest porównanie parametrów różnych sprzętów i wybranie tego, który w podobnej cenie ma do zaoferowania najwięcej. Nie zawsze należy kierować się wyłącznie inteligentnymi funkcjami. Są one pomocne, ale najważniejsze, żeby sprzęt był wydajny i ułatwiał pracę.

Czy smart AGD jest energooszczędne?
Tak, wszystkie sprzęty Smart AGD działają w taki sposób, aby zagwarantować jak najniższe zużycie energii. Wiele z nich korzysta ze sztucznej inteligencji, która pozwala na lepsze zarządzanie pochłanianą energią.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.