Data modyfikacji:

Jak działa inteligentny czajnik i dlaczego warto go wybrać?

Jeżeli lubisz technologiczne nowinki i nieobce ci są ciekawe funkcje codziennych urządzeń, z pewnością zainteresują cię nowość, jaką jest inteligentny czajnik, który został wyposażony w szereg funkcji, takich jak: Bluetooth, system termiczny, automatyczne wyłączanie się opcji grzania czy podtrzymywanie ciepła. Poza tym przy wyborze urządzenia zwróć uwagę na parametry istotne przy tradycyjnych modelach, czyli moc, pojemność i rodzaj grzałki.

inteligentny czajnik

Jak wybrać czajnik do domu?

Jaki czajnik elektryczny wybrać? Jeżeli myślałeś, że kupno nowego czajnika będzie prostą sprawą, to bardzo się myliłeś. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, z których każde ma swoje wady i zalety. Aby w pełni móc rozkoszować się poranną kawą, potrzebujesz dobrego jakościowo i wytrzymałego sprzętu.

Nikt z nas nie lubi osadzającego się kamienia, a stare rury nie poprawiają tej trudnej sytuacji. Jeśli i ty masz podobne problemy, od swojego czajnika musisz wymagać naprawdę sporo. Mycie takiego urządzenia potrafi być bardzo uciążliwe. Kto z nas lubi to robić? Z pewnością nie jest to najprzyjemniejsza czynność. Za to picie świeżo zaparzonej zielonej herbaty to już inna kwestia.

Poprawnie zaparzone napoje uwalniają pełnię swojego aromatu. Taki proces wymaga odpowiedniej temperatury wody. Zwykłe czajniki nie pozwalają na dokładne jej ustawienie, a przecież nikt nie będzie czekał z termometrem, aż woda na kawę wystygnie. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami inteligentnego czajnika. Wiele z takich produktów posiada ciekawe funkcje, które doskonale sprawdzą się podczas prostych, codziennych czynności i znacznie je usprawnią.

Przed wyborem konkretnego modelu czajnika warto zwrócić uwagę na kilka jego elementów. Zanim kupisz konkretne urządzenie, zastanów się, co je wyróżnia i czy spełni wszystkie twoje oczekiwania. Czajnik, inteligentny czy nie, to sprzęt, którego zwykle nie możesz samodzielnie przetestować, dlatego przeczytaj opinie innych użytkowników i zwróć szczególną uwagę na jego parametry.

Nowoczesne możliwości, które idą za inteligentnym czajnikiem, mogą być kuszące, ale czy sprawdzą się w trakcie codziennego szykowania się do pracy? Jaki sprzęt wybrać, aby być w pełni usatysfakcjonowanym smakiem swojej porannej kawy?

Moc i rodzaj grzałki mają znaczenie

Aby w twoim czajniku czas gotowania wody był jeszcze krótszy, w nowocześniejszych modelach producenci często stosują nowe rodzaje grzałek. Nie musisz się obawiać, taki zabieg nie jest krótką drogą do coraz większych rachunków za prąd. Wręcz przeciwnie, obecnie czajniki są naprawdę energooszczędne. Wbrew panującemu wśród ludzi mitowi, że najbardziej ekologiczne jest zagotowanie wody w garnku, na kuchence gazowej, teraz to czajniki mają przewagę. Na rynku znajdziesz modele, których moc może wynosić od 600 W do aż 3100 W.

A grzałki? Nowoczesne czajniki stosują lepsze rozwiązania. Grzałki płytowe to naprawdę komfortowe rozwiązanie. Znajdują się w środku obudowy, nie widać ich, nie przeszkadzają w dbaniu o higienę i są niewyczuwalne. Ważna informacja dla osób, które mają problem z kamieniem w wodzie, na nowych grzałkach nie osadza się on w taki sposób, jak można było to zaobserwować przy starszych modelach. Dodatkowo zmniejsza się minimalna ilość wody, którą trzeba wlać, aby bezpiecznie włączyć urządzenie. Teraz jest to tylko 100 mililitrów!

Przeczytaj także: Czajnik elektryczny z regulacją temperatury: ranking

Inteligentny czajnik, czyli zabezpieczający system termiczny w urządzeniu i nowa pojemność

W czym pomogą zabezpieczenia systemu termicznego w czajniku? Z pewnością zabezpieczają grzałkę przed nadmiernym przegrzaniem. To zapewni jej dłuższą trwałość, co przekłada się na czas działania czajnika w nienagannym stanie, bez usterek. Stosuje się to w praktycznie wszystkich nowych urządzeniach, dlatego zdecyduj się na ciekawy model, który posiada taką funkcję.

Zwróć jednak uwagę na automatyczne wyłączanie się opcji grzania. Takiej możliwości nie ma każdy czajnik, a to z pewnością przydaje się podczas codziennego użytkowania sprzętu.

Kolejną ważną kwestią jest pojemność. Jeżeli w twojej kuchni nie ma zbyt dużo miejsca, nie warto zapychać blatów dużym czajnikiem. To spore marnotrawstwo przestrzeni, którą możesz wykorzystać w inny sposób.

Co zrobić, żeby wybrać właściwe gabaryty? Po prostu sprawdź pojemność starszego modelu. Jeżeli nie był on dla ciebie wystarczający, wybierz odrobinę większy. Najczęściej jednak warto iść w przeciwnym kierunku i zakupić model mniejszy, nawet o 1 litr. Niecodziennie gotujesz przecież cały czajnik wody, najczęściej potrzebne są około jeden, dwa kubki. Za duży model będzie tylko przeszkadzał, dlatego zastanów się przed zamówieniem konkretnego urządzenia.

Czajnik elektryczny Bluetooth, czyli nowoczesny sprzęt w twoim domu

Czajnik na Bluetooth XIAOMI Smart Kettle to prawdziwa rewolucja w świecie kuchennego sprzętu. Czy sprawdzi się również u ciebie? Jeżeli pierwsze, na co zwracasz uwagę, to nowoczesny design, to urządzenie z pewnością przypadnie ci do gustu. Wykonany ze stali nierdzewnej, jest dostępny w kolorach czarnym i białym. Ma dużą, przyjemną rączkę i srebrne detale, które doskonale pasują do wielu kuchennych wnętrz.

Ten czajnik elektryczny przez Bluetooth pozwala na zdalne połączenie z telefonem komórkowym. Dzięki temu w prosty sposób możesz nim sterować z ekranu swojego smartfona!

Dodatkowe funkcje inteligentnego czajnika na Bluetooth

Jeżeli w tym czajniku zagotujesz wodę przed wyjściem do pracy, po powrocie z niej będzie ona nadal gorąca. Ten czajnik z Bluetooth utrzymuje ciepło nawet przez 12 godzin po zagotowaniu. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie dla zabieganych osób, które zapominają o zrobionej kawie.

Jeśli lubisz świeżo zaparzoną zieloną herbatę o doskonałym aromacie, ucieszy cię fakt, że ten czajnik Bluetooth pozwala na wybór idealnej temperatury wody, z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza – i to wszystko, pobierając tylko 0,53 kWh mocy. Dzięki dobrej izolacji, ciepło nie ucieka z urządzenia. Stal nierdzewna użyta do jego wytworzenia to 304 POSCO GB 4806.

Jeżeli w twoim otoczeniu przebywają dzieci, to zwróć uwagę na informację, że czajnik jest bezpieczny dla wszystkich osób, a metal, z którego został wykonany, jest używany także w przemyśle medycznym. Co to oznacza? Brak nieprzyjemnej rdzy, brzydkiego zapachu i kamienia. Jaka jest cena urządzenia tego typu? Wbrew pozorom nie jest ono drogie. Znajdziesz je od 150 do 200 złotych.

Autor: Marcin Krawczyk