Data publikacji:

Jaki smartband do iPhone? Jak sparować?

Smartband do iPhone’a to najlepszy wybór dla osób, które chcą mieć dostęp do podstawowych informacji o swojej aktywności. W naszym poradniku powiemy Ci, jak sparować smartbanda oraz jakie modele są warte uwagi!
smartband do iphone

Dla kogo smartband do iPhone’a jest dobrym wyborem?

Smartband inaczej nazywany opaską sportową jest najlepszą alternatywą dla osób, które nie chcą mieć klasycznego smartwatcha. Głównie jest to spowodowane jego sporymi rozmiarami. Do tego opaska sportowa jest tańsza niż zegarek. Oferuje wprawdzie mniej funkcji, ale dla początkujących użytkowników taka opcja będzie w zupełności wystarczająca. Zobacz, jaki smartband wybrać do telefonu Apple.

Czy każdy smartband będzie działać z iPhone’em?

Zdecydowana większość smartbandów jest zaprojektowana w taki sposób, aby działać zarówno z Androidem, jak i systemem iOS. Do połączenia konieczny jest moduł Bluetooth i tutaj telefony Apple nie mają żadnych ograniczeń.
Najwięksi producenci smartbandów dodatkowo mają swoje dedykowane aplikacje, które bez problemu znajdziemy w AppStore. To bardzo istotne, ponieważ apki znacznie zwiększają funkcjonalność inteligentnych opasek i powodują, że są one jeszcze bardziej funkcjonalne, a użytkownik ma wgląd w dane o aktywności fizycznej.

Jak sparować smartbanda z iPhone’em?

Proces parowania iPhone’a ze smartbandem jest niezwykle prosty. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że Bluetooth jest włączony. Następnie na opasce przechodzimy do ustawień i włączamy Bluetooth. W niektórych modelach może być konieczność kliknięcia opcji, aby urządzenie było wykrywalne.
Następnie na iPhonie uruchamiamy Ustawienia - Bluetooth i z listy wybieramy opaskę. Po ściągnięciu dedykowanej aplikacji uruchamiamy ją i tam powinien pokazać się model smartbanda, który posiadamy. W tym miejscu możesz podejrzeć swoją aktywność, ale również zmieniać motywy i włączać, bądź wyłączać funkcje.

Na te funkcje musisz zwrócić uwagę podczas zakupu smartbanda?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość wyświetlacza. W przypadku smartbandów przekątna ekranu waha się od 0,96 cala do 1,47 cala. Im większy panel, tym więcej treści będziesz mógł zobaczyć. Większą opaskę warto wybrać w momencie, gdy chcesz podejrzeć powiadomienia o wiadomościach tekstowych lub przychodzących połączeniach.
Kluczowe w opaskach sportowych są funkcje odpowiedzialne za monitorowanie aktywności fizycznej. Obowiązkowym elementem wyposażenia jest czujnik pomiaru tętna. Dodatkowo, urządzenie może monitorować stres, a także poziom natlenienia krwi.
Ponadto istotne są funkcje sportowe. Chodzi głównie o pokazywanie danych istotnych dla użytkownika. W porównaniu do smartwatchy liczba funkcji jest ograniczona, dlatego tutaj musisz zgodzić się na pewne kompromisy. Jednak smartband będzie w stanie rozpoznać najpopularniejsze aktywności takie jak bieganie, jazda na rowerze, czy pływanie.
Dane dotyczące prędkości, a także przebytego dystansu w smartbandach mogą nie być w 100% dokładne. Jeśli zależy Ci na wiarygodnych wynikach, to musisz wybrać model z wbudowanym odbiornikiem GPS. Takie opaski są trochę droższe, ale dla wymagających użytkowników nie powinno być to przeszkodą.
Kluczowym elementem każdego smartbanda jest jego bateria. Ze względu na rozmiary producenci są ograniczeni do stosowania niewielkich akumulatorów, jednak większość modeli na jednym cyklu ładowania wytrzymuje co najmniej 7 dni. Najlepsze opaski sportowe mogą działać do 14 dni, co jest doskonałym wynikiem!

Polecane smartbandy do iPhone’ów

Fitbit Charge 6

Dla posiadaczy iPhone’ów smartbandy Fitbit są doskonałym wyborem. Szósta generacja modelu Charge 6 ma wszystko, czego może oczekiwąć wymagający użytkownik. Przede wszystkim mamy kompaktową w pełni odporną na wodę obudowę.
Wbudowany moduł GPS gwarantuje wiarygodne dane, natomiast bateria wytrzyma do 7 dni na jednym cyklu. Ponadto w zestawie otrzymujemy 6 miesięcy dostępu do FitBit Premium, czyli platformy treningowej, która zawiera gotowe plany oraz mnóstwo porad.

Xiaomi Mi Band 8 

Xiaomi MI Band 8 to jedna z najpopularniejszych opasek sportowych również wśród posiadaczy iPhone’ów. W stosunkowo niskiej cenie otrzymujemy sporą liczbę funkcji oraz nowy jeszcze lepszy wygląd. Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,62 cala zapewnia świetną jakość oraz sporą ilość miejsca na najważniejsze informacje. Zróżnicowane profile sportowe oraz bateria wytrzymująca kilka dni użytkowania to kolejne plusy tego modelu.

Huawei Band 8

Huawei Band 8 to ciekawa alternatywa dla wcześniej omawianych opasek. Smartband jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,47 cala, który został wykonany w technologii AMOLED. 
Nowe mocowanie opaski pozwala na jej błyskawiczną wymianę, dlatego możesz zmieniać wygląd urządzenia w zależności od swoich potrzeb. Zaawansowany pomiar tętna, a także monitorowanie snu świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Bateria może pracować nawet 14 dni, co na tle konkurentów jest doskonałym wynikiem!

Garmin Vivosmart 5

Bardzo dobra opaska sportowa jest dedykowana przede wszystkim dla osób aktywnych. Garmin wykorzystał rozwiązania ze swoich zegarków, dlatego mamy do dyspozycji znakomity czujnik tętna, a także zaawansowane funkcje takie jak pomiar snu czy stresu.
Urządzenie sprawdza także oddech użytkownika, a także jego nawodnienie. Oczywiście znajdziemy tutaj wbudowane profile treningowe dla popularnych dyscyplin. Smartband nie ma modułu GPS, ale łączy się z telefonem i wykorzystuje jego możliwości do określenia lokalizacji i zapewnienia wiarygodnych danych.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.