Data publikacji:

Czym jest i jak działa Bosch Home Connect?

Bosch Home Connect to ciekawe rozwiązanie inteligentnego domu, które znacznie ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Wyjaśniamy, czym jest ta technologia oraz w jakich urządzeniach będziemy mogli ją znaleźć.
bosch home connect

Czym jest technologia Bosch Home Connect?

Bosch Home Connect to dedykowana aplikacja na iOS i Androida, która pozwala na sterowanie urządzeniami niemieckiego producenta. Będąc poza domem będziesz miał możliwość zdalnej obsługi oraz diagnostyki urządzeń. Sprzęt AGD ma wbudowany moduł WiFi, który łączy się z punktem dostępowym. Do obsługi aplikacji potrzebujesz tylko dostępu do internetu i to wystarczy, aby przejąć kontrolę nad inteligentnym domem.
Warto dodać, że Bosch Home Connect współpracuje z IFTTT, czyli platformą do łączenia z innymi aplikacjami, urządzeniami oraz usługami. To nie wszystko, ponieważ mamy również możliwość współpracy z zegarkami FitBit czy produktami z serii Amazon Echo. Wsparcie dla Loxone pozwala monitorować czy wszystkie urządzenia są wyłączone, a także w przypadku korzystania ile zużywają energii. Producent cały czas rozwija swoją aplikację, dlatego nie mamy wątpliwości, że lista partnerów będzie się powiększać.

Zalety inteligentnych funkcji Bosch

Bosch Home Connect przede wszystkim umożliwia zdalne sterowanie. To oznacza pełną kontrolę nad urządzeniami bez żadnych dodatkowych kosztów. Zintegrowane rozwiązania są w pełni darmowe i stale rozwijane przez producenta. Warto wspomnieć, że Bosch Home Connect działa bardzo płynnie i błędy w aplikacji zdarzają się bardzo rzadko.
Oprócz funkcji sterowania mamy także możliwość wykonania zdalnej diagnostyki w momencie awarii. Za pomocą telefonu umówisz również ewentualną naprawę. Łącząc kilka urządzeń z Bosch Home Connect stworzysz swój własny inteligentny dom, którym będziesz mógł zarządzać z dowolnego miejsca.

Jakie urządzenia wspierają Bosch Home Connect?

Bosch Home Connect ma wsparcie dla całkiem sporej liczby produktów. W pralkach i suszarkach wystarczy wybrać kolor, materiał i stopień zabrudzenia ubrań, a urządzenie automatycznie dobierze parametry i rozpocznie cykl w momencie, który zaplanujesz.
W chłodziarkach masz możliwość organizowania żywności według wskazówek, a także rozpoznanie produktów, co pozwoli na kontrolę tego co znajduje się wewnątrz niej. Na bazie dostępnych produktów proponowane są przepisy, a także dostajesz powiadomienia jeżeli jakiś produkt zaczyna się kończyć.
Nowoczesne okapy Smart i płyty grzewcze Bosch także działają z Home Connect. Użytkownik ma możliwość zsynchronizowania okapu i płyty grzewczej, a także zarządzanie nimi według własnych preferencji. W piekarnikach z kolei można wybrać przepis, a parametry pieczenia zostaną ustawione automatycznie. W zmywarkach natomiast otrzymamy powiadomienie o kończących się tabletkach, a także zaplanujemy jej uruchomienie.
Funkcja Easy Start rekomenduje programy zmywania na podstawie informacji o zabrudzeniu, rodzaju i ilości naczyń. Za pomocą aplikacji włączysz także tryb wyciszenia, który na konkretny okres czasu redukuje hałas, aby domownicy mogli w spokoju wykonywać swoje czynności. Zestaw produktów z Home Connect dopełniają ekspresy, którymi można sterować, a także tworzyć własne listy ulubionych kaw.
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.