Data modyfikacji:

Smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem – ranking

Szukasz smartfona z dobrym aparatem, ale nie chcesz przeznaczać na nowy sprzęt fortuny? Na rynku znajdziesz wiele niedrogich modeli, które robią naprawdę dobre zdjęcia. Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze? Sprawdź nasz poradnik i ranking smartfonów do 1000 zł z dobrym aparatem.

Smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem – najlepsze modele

Szukasz dobrego i niedrogiego smartfona fotograficznego? Zobacz najlepszy smartfon z dobrym aparatem do 1000 zł.

 1. Xiaomi Redmi Note 7
 2. Samsung Galaxy A40
 3. Huawei Mate 20 Lite
 4. Xiaomi Mi A2 Lite
 5. Motorola Moto G7
 6. Xiaomi Mi8 Lite

Jaki smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem wybrać?

W dzisiejszych czasach każdy może zostać fotografem amatorem. Nawet najtańsze smartfony wyposażone są w obiektyw, który pozwala robić niezłe zdjęcia oraz kręcić filmy. Choć te droższe modele mają z reguły lepsze kamery, na rynku można znaleźć również tanie produkty, które robią naprawdę świetnie zdjęcia. Jak wybrać smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem? Poniżej znajdziesz nasze wskazówki.

Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość matrycy, a także jasność obiektywu, inaczej zwaną przysłoną. Najlepsze są smartfony wyposażone w dwa obiektywy, z których jeden ma mniejszą, drugi zaś większą przysłonę. Taki telefon będzie robił dobre zdjęcia zarówno w dzień, jak w i nocy. Kolejnym istotnym, lecz wcale nie najważniejszym parametrem jest liczba megapikseli. Już 13 Mpix pozwala zrobić bardzo dobre zdjęcia, o ile aparat ma przyzwoite parametry. Zwróć także uwagę na obecność różnych trybów, HDR, sztucznej inteligencji wspomagającej fotografowanie czy też sprawnego autofocusa. Warto zainwestować w smartfon z podwójnym aparatem. Takie rozwiązanie upodabnia telefon do lustrzanki, dzięki czemu zdjęcia wychodzą jeszcze lepsze. Jak działa smartfon do 1000 zł z podwójnym aparatem? Aparat robi w jednym czasie dwa zdjęcia różnymi obiektywami, które łączy później w jedną fotografię świetnej jakości.

Najlepszy smartfon do 1000 zł z dobrym aparatem – ranking

Szukasz taniego smartfona z dobrym aparatem? Sprawdź nasz ranking najlepszych smartfonów do 1000 zł. Znajdziesz w nim najpopularniejsze telefony, które jednocześnie posiadają dość dużą liczbę megapikseli oraz podwójny obiektyw. To najlepsze smartfony fotograficzne w korzystnej cenie.

6. Xiaomi Mi8 Lite – dobre parametry i świetny aparat do selfie

Ranking smartfonów do 1000 zł z dobrym aparatem otwiera Xiaomi Mi8 Lite. Wyposażony jest w dwa tylne obiektywy – 12 i 5 Mpix. Pierwszy wykorzystuje matrycę Sony, drugi zaś – Samsunga. Autofocus Dual Pixel pozwala uniknąć nieostrych, rozmazanych fotografii. Najciekawszy jednak jest aparat przedni o matrycy 24 Mpix, który połączony jest z innowacyjnym algorytmem sztucznej inteligencji. Dzięki temu smartfonem Mi8 lite zrobisz perfekcyjne selfie nawet przy słabym świetle czy autoportret z rozmytym tłem oraz poprawisz mankamenty urody.

Dane techniczne:

 • obiektywy tylne: 12 + 5 Mpix
 • obiektyw przedni: 24 Mpix
 • przysłona aparatu tylnego: ƒ/1,9 (12 MP); ƒ/2,0 (5 MP)
 • przysłona aparatu przedniego: ƒ/2,0

5. Motorola Moto G7 – niezły aparat wyposażony w sztuczną inteligencję

Kolejnym modelem w rankingu smartfonów z dobrym aparatem do 1000 zł jest Motorola Moto G7. Telefon wyposażony jest w dwa tylne aparaty o matrycach 12 i 5 Mpix oraz jeden przedni – 8 Mpix. Ma tryb HDR oraz artystyczny efekt rozmycia, a także pozwala tworzyć niepowtarzalne kinografiki. Fotografowanie wspomagane jest przez sztuczną inteligencję. Doskonały panoramiczny wyświetlacz Full HD+ sprawia, że zdjęcia wyglądają naprawdę pięknie.

Dane techniczne:

 • obiektywy tylne: 12 + 5 Mpix
 • obiektyw przedni: 8 Mpix
 • przysłona aparatu tylnego: ƒ/1,8 (12 Mpix); ƒ /2,2 (5 Mpix)
 • przysłona aparatu przedniego: ƒ /2,2

4. Xiaomi Mi A2 Lite – smartfon do 1000 zł z potrójnym aparatem

Xiaomi Mi A2 Lite to niedrogi smartfon, który mimo niskiej ceny potrafi robić naprawdę dobre zdjęcia. Tylny aparat 12 + 5 Mpix fotografuje ze wsparciem algorytmów sztucznej inteligencji, a także trybów autofocus PDAF, portretowego oraz głębokości. Natomiast przedni aparat wyposażony jest w tryb Beautify 4.0, dzięki któremu zrobisz sobie idealne selfie, a także wyretuszujesz mankamenty urody. Pojemna bateria pozwala na kilkanaście godzin rozmów, a ekran Full HD+ jest praktycznie pozbawiony ramek.

Dane techniczne:

 • obiektywy tylne: 12 + 5 Mpix
 • obiektyw przedni: 5 Mpix
 • przysłona aparatu tylnego: ƒ/2,2 (12 Mpix)
 • przysłona aparatu przedniego: ƒ /2,0

3. Huawei Mate 20 Lite – świetny poczwórny aparat wykorzystujący sztuczną inteligencję

W naszym rankingu najlepszych smartfonów do 1000 zł z dobrym aparatem nie mogło zabraknąć produktu marki Huawei. Mate 20 Lite wyposażony jest w aż 4 aparaty, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Sugeruje ona najlepsze oświetlenie i nasycenie, rozpoznając tła i obiekty, dzięki czemu wykonasz piękne zdjęcia z minimalnym wysiłkiem. Dodatkowe obiektywy gromadzą dane z głębi pola, a także tworzą profesjonalny efekt bokeh.

Dane techniczne:

 • obiektywy tylne: 20 + 2 Mpix
 • obiektyw przedni: 24 + 2 Mpix
 • przysłona aparatu tylnego: ƒ/1,8
 • przysłona aparatu przedniego: ƒ /2,0

2. Samsung Galaxy A40 – potrójny aparat z 19 trybami i 123-stopniowym polem widzenia

Drugie miejsce w rankingu smartfonów z dobrym aparatem do 1000 zł zajmuje Samsung Galaxy A40. Jest wyposażony w dwa tylne obiektywy 16 + 5 Mpix. Drugi z nich ma 123-stopniowe pole widzenia, dzięki czemu jeszcze lepiej odwzorowuje fotografowaną rzeczywistość. Doskonały przedni aparat 25 Mpix pozwala wykonać idealne selfie. Ponadto smartfon wyposażony jest w świetny wyświetlacz oraz 19 trybów fotografii. Dzięki temu robienie zdjęć jest proste jak nigdy dotąd.

Dane techniczne:

 • obiektywy tylne: 16 + 5 Mpix
 • obiektyw przedni: 25 Mpix
 • przysłona aparatu tylnego: ƒ/1,7 (16 Mpix); ƒ/2,2 (5 Mpix)
 • przysłona aparatu przedniego: ƒ /2,0

1. Xiaomi Redmi Note 7 – doskonały smartfon z potrójnym aparatem i 48 megapikselami

Zwycięzcą rankingu smartfonów do 1000 zł z dobrym aparatem zostaje Xiaomi Redmi Note 7. Telefon może pochwalić się najwyższą w tej półce cenowej liczbą megapikseli – tylny aparat ma ich aż 48. Do tego dochodzi matryca pomocnicza 5 Mpix oraz sztuczna inteligencja, która umożliwia upiększanie zdjęć oraz dobranie idealnych ustawień do fotografowanego kadru. Oprócz tego smartfon wyposażony jest w przedni aparat 13 Mpix. Wszystkie obiektywy działają w trybie HDR. Tylny obiektyw ma także czujnik głębi, autofokus oraz tryb panoramiczny. Xiaomi Redmi Note to dobry i niedrogi smartfon, którego aparat spokojnie dorównuje wielu droższym modelom.

Dane techniczne:

 • obiektywy tylne: 48 + 5 Mpix
 • obiektyw przedni: 13 Mpix
 • przysłona aparatu tylnego: ƒ/1,8 (48 MP); ƒ/2,4 (5 MP)
 • przysłona aparatu przedniego: ƒ /2,0

Autorka: Olga Wacholc