Data modyfikacji:

Jaki smartwatch dla 9-latka? 

Smartwatch dla 9-latka będzie świetnym gadżetem, natomiast dla rodziców to z kolei narzędzie do zapewnienia swojej pociesze dodatkowej ochrony. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także jakie inteligentne zegarki cieszą się aktualnie największą popularnością. 
smartwatch dla 9-latka

Czy warto kupić smartwatch dla chłopca lub dziewczynki 9 lat? 

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Inteligentne zegarki mają ogromną liczbę funkcji, dlatego dzieci są nimi tak zainteresowane. Jest to fajny gadżet, którym można pochwalić się wśród rówieśników, jednak Wibracje, powiadomienia, a nawet proste aplikacje mogą rozpraszać dziecko w szkole i sprawić więcej kłopotu niż pożytku. Oczywiście istnieje takie ryzyko, ale odpowiednia nauka korzystania z takiego urządzenia może temu zapobiec. 
Smartwatcha dla 9-latka warto kupić nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W sklepach znajdziesz modele, które są wyposażone w moduł GPS, a nawet kartę SIM. Dzięki temu maluch nie będzie potrzebował telefonu, aby móc się z Tobą skontaktować. Dzięki funkcji lokalizacji w dowolnym momencie podejrzysz, gdzie Twoja pociecha znajduje się w danym momencie. To sprawia, że smartwatch jest potrzebną inwestycją. Jaki wybrać smartwatch dla dziecka? Ranking poniżej pomoże w podjeciu decyzji.

Na co zwracać uwagę przy wyborze smartwatcha dla 9-latka? 

Jak wybrać idealny smartwatch dla 9-latka? Zanim dokonasz zakupu, spójrz dokładnie na specyfikację i funkcje, jakie oferuje dany model. W pierwszej kolejności odrzuć klasyczne inteligentne zegarki przeznaczone dla dorosłych. Wiele funkcji nie będzie jeszcze dla dziecka przydatnych, a delikatna obudowa może szybko ulec uszkodzeniu.
Dlatego wybieraj takie zegarki, które są wykonane z solidnych materiałów, a najlepiej dodatkowo wzmocnione przed uszkodzeniami. Przypadkowe uderzenia czy nawet upadki zdarzają się bardzo często i taki smartwatch musi wytrzymać rozmaite sytuacje. Dobry zegarek będzie miał certyfikat IP67 lub IP68, który jest gwarancją ochrony przed wodą i kurzem. 
Niezwykle ważny w każdym smartwatchu jest wyświetlacz. Optymalna wielkość wynosi od 1,2 cala do 1,4 cala. Większe wersje nie będą leżały na nadgarstku zbyt komfortowo i po pewnym czasie dziecko może zniechęcić się do noszenia. Aby obsługa była łatwa, obok wyświetlacza powinien znaleźć się przycisk funkcyjny do szybkiego przełączania pomiędzy poszczególnymi funkcjami. W niektórych modelach stosuje się dodatkowo przycisk SOS, z którego można skorzystać w nagłej sytuacji. Po jego naciśnięciu rodzic zostanie natychmiast powiadomiony o możliwym problemie. 
Kolejne dwa elementy są kluczowe przy wyborze dobrego smartwatcha. Pierwszym jest moduł GPS, który będzie miał za zadanie określanie lokalizacji. Drugi element to slot na kartę SIM, który pozwoli na przypisanie numeru telefonu i tym samym na możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, a także ich odbierania. Zwykle takie zegarki są trochę droższe od standardowych, ale ta funkcja jest na tyle przydatna, że warto dołożyć te kilkadziesiąt złotych. 
Smartwatch dla 9-latka musi także działać długo na jednym cyklu ładowania. Absolutnym minimum jest jeden dzień pracy, jednak większość modeli bez ładowarki potrafi wytrzymać nawet kilka dni. Zasada jest prosta – im większa pojemność wyrażona w miliamerogodzinach, tym prawdopodobnie dłużej zegarek będzie działał. 
smartwatch dla 9-latki
Myśląc o bezpieczeństwie, nie zapominajmy o funkcjach, które zachęcą dziecko do korzystania z inteligentnego zegarka. Monitorowanie aktywności, liczenie kroków czy przebytego dystansu – te proste funkcje motywują dzieci do wychodzenia na świeże powietrze i bicia własnych rekordów. W dobrym smartwatchu znajdziemy także możliwość monitorowania snu, ale również latarkę czy proste gry. Smartwatche dla dzieci mają także wbudowany kalkulator, budzik, a nawet prosty aparat fotograficzny. Takie drobnostki na pewno ucieszą 9-latka. 

Polecane smartwatche dla 9-latków 

Garett Kids Twin 

To jeden z chętniej wybieranych smartwatchy dla 9-latków. W tym modelu producent postawił na funkcjonalność i ładny wygląd. Wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 1,4 cala charakteryzuje się dobrą jakością, dlatego poruszanie się po interfejsie i odczytywanie powiadomień nie będzie stanowiło problemu. Moduł GPS został wzbogacony o funkcję geo ogrodzenia, które polega na wyznaczeniu obszaru, po którym młody użytkownik może się poruszać. Po przekroczeniu strefy rodzic zostanie natychmiast o tym powiadomiony.
Garett Kids Twin ma możliwość zastosowania karty SIM do obsługi łączności 4G LTE. W ten sposób będziesz w stanie zawsze komunikować się ze swoją pociechą za pomocą zegarka z funkcją rozmowy. Całość dopełniają dodatkowe funkcje takie jak krokomierz, monitorowanie snu, kalkulator, budzik, stoper czy gry edukacyjne. 

Forever Kids Watch Me 2 

Marka Forever na rynku smartwatchy jest bardzo dobrze znana. Nowy zegarek ma wszystko, czego potrzebuje zarówno rodzic, jak i dziecko. Wzmocniona obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IP67. Wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala ma rozdzielczość 128 × 128 px, co przekłada się na ostry obraz. Zegarek obsługuje karty SIM 2G, co pozwala na nawiązywanie połączeń z wybranymi kontaktami.
Lokalizator GPS działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a lokalizację dziecka możemy podejrzeć w aplikacji na telefonie. Stylowy i funkcjonalny zegarek w rozsądnej cenie – tak możemy określić model Forever Kids Watch Me 2. 

Denmen Kids 

Jeśli szukasz budżetowego zegarka z funkcją lokalizacji, to ten model może być ciekawą propozycją. Do określenia położenia dziecka urządzenie wykorzystuje sieć komórkową. Nie jest ona tak dokładna jak GPS, ale pozwoli Ci się zorientować, w jakim rejonie znajduje się dziecko. Długi czas pracy gwarantuje akumulator o pojemności 450 mAh. 

Garett Kids Focus 

Jeszcze jedna propozycja od firmy Garett, tym razem w nieco bogatszej wersji. Ten zegarek posłuży przez dłuższy czas, a to za sprawą wysokiej jakości materiałów. Kopertę zabezpieczono przed wodą zgodnie z certyfikatem IP67. Sam zegarek ma dwie najważniejsze funkcje, czyli lokalizację GPS oraz możliwość skorzystania z karty SIM do rozmowy.
Dziecko ma tutaj trochę więcej możliwości personalizacji zgodnie z własnymi preferencjami. Świetny wygląd i ogromna liczba funkcji, to coś, co wyróżnia ten model na tle konkurencji. 

Vector Smart Kids 

Vector Smart Kids ma niebanalny wygląd, który na pewno przypadnie do gustu dzieciom. Wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala ma 40 dedykowanych motywów tarcz! Obudowa ma certyfikat wodoszczelności IP68, a ekran jest zabezpieczony szkłem hesalitowym charakteryzującym się zwiększoną odpornością na zarysowania.
Mocną stroną tego modelu jest bateria, która wystarcza nawet na 14 dni. Vector Smart Kids powstał wyłącznie z myślą o rozrywce malucha, dlatego nie znajdziemy tu funkcji lokalizacji oraz wykonywania połączeń. 

Garmin VivoFit JR 

Ten popularny zegarek dziecięcy musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Ten model powstał po to, aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej poprzez zabawę. Zegarek jest dostępny w różnych wersjach takich jak chociażby Marvel czy Star Wars.
Realizowanie wyzwań odblokowuje kolejne przygody do odkrywania. Ponadto mamy funkcję powiadomień o konieczności wykonania obowiązków. Według producenta bateria w tym modelu wystarcza na rok działania, co jest absolutnym rekordem! 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.