Data modyfikacji:

Śmieszny prezent na 40. urodziny – 10 propozycji, które nie zrujnują ci portfela

40. urodziny to taki moment w życiu, w którym można już wrzucić na luz. Człowiek dojrzewa, patrzy na wiele spraw pod innym kątem i nie próbuje już udawać bardziej dorosłego, niż jest w rzeczywistości. Z tej przyczyny wybraliśmy 10 śmiesznych prezentów na 40. urodziny, które można potraktować z przymrużeniem oka. Te drobnostki potrafią wywołać mnóstwo uśmiechu!

prezent urodzinowy

Śmieszny prezent na 40. urodziny – co kupić?

Dawaliśmy już propozycje na śmieszny prezent na 50. urodziny. Dzisiaj pora na kolejną okrągłą rocznicę. Szukasz śmiesznego prezentu na urodziny dla faceta, koleżanki czy szefa? Zobacz 10 pomysłów na śmieszny prezent na 40. urodziny.

  1. Śmieszne skarpetki
  2. Obciachowy sweter
  3. Ukryty trunek
  4. Nieoczywisty niezbędnik
  5. Żart „okołoczłonkowy”
  6. Śmieszny T-shirt
  7. Kubek preseza
  8. Statuetka
  9. Kuchenny fartuch
  10. Gra towarzyska dla dorosłych

1. Śmieszne skarpetki

Skarpetki to jeden z najbardziej oczywistych i nudnych prezentów, ale nie wtedy, gdy wybierzesz te odpowiednie. Śmieszne skarpetki na prezent to coś zupełnie innego. W Internecie znajdziesz wiele wzorów, które doskonale pasują do charakteru i upodobań obdarowanego. Miłośnikowi piwa kup skarpetki ze złocistymi kuflami, a pasjonatowi wędkarstwa – skarpetki z wędkarzem łowiącym na łódce. Najodważniejsi nie tylko przyjmą prezent z uśmiechem, ale i od razu przywdzieją zabawne skarpetki.

2. Obciachowy sweter

Pamiętasz sweter Gruchy z filmu „Chłopaki nie płaczą”? Historii tego swetra i tak nigdy nie zrozumiesz, ale możesz powtórzyć jego komediowy sukces. Wybór śmiesznego, nieco obciachowego swetra, będzie doskonałym żartem, pozbawionym niepotrzebnej drwiny. Jaki śmieszny sweter wybrać? Pole do popisu jest bardzo duże. Królują motywy świąteczne i kwiatowe, geometryczne wzory lub nieudolne podobizny zwierząt. Czym mniejsza wartość artystyczna swetra, tym lepszy dowcip. To doskonały pomysł na śmieszny prezent na urodziny dla koleżanki czy kolegi.

3. Ukryty trunek

Alkohol ukryty w gaśnicy, globusie czy książce? To brzmi, jak doskonały pomysł na śmieszny prezent na 40. urodziny. Choć dużo śmiechu będzie już w trakcie wręczenia prezentu, jeszcze większą furorę ukryty trunek zrobi przy innej okazji. Innym pomysłem na ciekawy podarunek są naczynia do nalewania alkoholu przypominające np. dystrybutor paliwa lub beczkę. Każdy z nich może być idealnym motywem przewodnim suto zakrapianej imprezy.

4. Nieoczywisty niezbędnik

„W razie potrzeby zbij szybkę” to zdanie pojawia się na zaskakująco wielu śmiesznych prezentach na 40. urodziny. W większości przypadków jest przepustką do alkoholu, prezerwatywy lub damskich zabawek erotycznych. Żart polega na tym, że prezent przypomina rzeczywisty przedmiot kojarzący się z bezpieczeństwem, np. koło ratunkowe, apteczkę, skrzynkę z szybką do zbicia czy gaśnicę.

5. Żart „okołoczłonkowy”

Uwaga, pora na coś wyjątkowo ciężkostrawnego. Z kronikarskiego obowiązku musimy przypomnieć o prezentach, które jeszcze kilkanaście lat temu robiły ogromną furorę. Chodzi o różnego rodzaju zabawki w mniej lub bardziej dosłowny sposób nawiązujący do drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych mężczyzn oraz kobiet. Erotyczne gadżety, miarki męskości, zabawne prezerwatywy – wiadomo, o co chodzi. Tego rodzaju śmieszny prezent na 40. urodziny wymaga specyficznego humoru, dlatego wręcz go tylko komuś, z kim znacie się jak łyse konie.

6. Śmieszny T-shirt

Śmieszne T-shirty na prezenty na 40. urodziny to już klasyka. Zabawne piktogramy i nieoczywiste sentencje to najpopularniejszy motyw na koszulkach. Wybór śmiesznych T-shirtów jest tak duży, że z pewnością znajdziesz coś fajnego. Unikaj jednak nawiązań do polityki czy sprośnych żartów. W końcu chodzi o to, by obdarowana osoba nie wstydziła się założyć koszulki. W sklepach internetowych możesz nie tylko wybrać spośród wielu grafik i tekstów, ale też stworzyć autorską koszulkę. Wystarczy pomysł, a o realizację nie musisz się martwić.

7. Kubek prezesa

Jeżeli poszukujesz śmiesznego prezentu na 40. urodziny, który nie zrujnuje twojej kieszeni, wybierz kubek z nadrukiem. Króluje kubek „prezesa”, „największego przystojniaka” lub „mistrza picia piwa”, ale warto poszukać czegoś bardziej oryginalnego. Doskonałym pomysłem na śmieszny prezent jest stworzenie własnej grafiki, która pojawi się dopiero po wlaniu do kubka gorącego napoju. Odrobina suspensu nigdy nie zaszkodzi.

8. Statuetka

Połączenie patosu i przyziemności zawsze daje komiczny efekt. Uroczyste wręczenie złotej statuetki za niekoniecznie chlubne osiągnięcie wypełnia tę definicję. Statuetka na 40. urodziny zawiera żartobliwą dedykację, dostosowaną do przeżyć, zawodu lub charakteru solenizanta. Kicz statuetki jest zabiegiem zamierzonym, a nawet koniecznym.

9. Kuchenny fartuch

Jak śmieszny prezent dla miłośników gotowania, to koniecznie fartuch. Ten przedstawiający doskonale wyrzeźbioną sylwetkę wciąż bawi najbardziej. Równie trafne mogą być fartuchy ze śmiesznymi napisami lub grafikami, podobnie jak ma to miejsce w przypadku T-shirtów. Alternatywą dla kuchennego fartucha jest np. czapka kucharska lub rękawica.

10. Gra towarzyska dla dorosłych

Gry planszowe kojarzą się z dziećmi, jednak nie te, o których zaraz wspomnimy. Gry dla dorosłych mogą zawierać czarny lub dwuznaczny humor, dlatego lepiej trzymać je z dala od ciekawskich maluchów. Ciekawe gry dla dorosłych to m.in.: Gry małżeńskie, 5 sekund bez cenzury, Loża szyderców, Kochanie zrób mi dobrze czy Stupromilowy las alkoholowy. Trzeba przyznać, że nazwy nie pozostawiają wątpliwości co do charakteru gry. Ten śmieszny prezent na 40. urodziny możecie wykorzystać już podczas imprezy urodzinowej.

Śmieszny prezent na 40. urodziny wcale nie musi być drogi, praktyczny ani trwały. W wielu przypadkach najlepszym prezentem jest drobnostka, która sprawi wiele radości tu i teraz. To idealne podkreślenie długiej i szczęśliwej znajomości. Śmieszny prezent na 40. urodziny może odrobinę żenować, ale wśród dobrych znajomych jest to jedynie okazją do sympatycznych docinek i żartów.

Autor: Szymon Sonik

Autor: Szymon Sonik