Data modyfikacji:

Sole i kule do kąpieli: jak wybrać i jak używać?

Kąpiel z dodatkiem pachnącej soli lub kuli do kąpieli to idealny sposób na relaks po męczącym dniu. Dobry kosmetyk nie tylko odpręża, ale i pielęgnuje skórę. Jakie wyróżniamy sole do kąpieli? Jak używać kul do kąpieli? Przeczytaj artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania.
sole do kąpieli
Nawet jeśli nie masz sauny w domu, możesz zafundować sobie relaks na wysokim poziomie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Sól i kule do kąpieli – przepis na domowe spa!

Kochasz relaksować się w wannie po ciężkim dniu w pracy? Aby jeszcze bardziej odprężyć umysł oraz ciało, dodaj do wody sól lub kulę do kąpieli! Dobry kosmetyk potrafi zdziałać cuda. Nie tylko pielęgnuje skórę i działa upiększająco, lecz także gwarantuje wspaniałe doznania zmysłowe.

Wystarczy, że wybierzesz kulę lub sól do kąpieli o ulubionym zapachu. Zwróć uwagę również na to, jakie właściwości ma wybrany kosmetyk. Wolisz produkty oczyszczające, nawilżające, a może relaksujące?

Na pewno wybierzesz coś dla siebie. W drogeriach oraz w internecie znaleźć można nawet sole i kule do kąpieli, które zabarwiają wodę na różne kolory!

Chcesz urządzić sobie spa we własnej łazience? Poniżej opisujemy pokrótce rodzaje oraz właściwości soli i kul do kąpieli.

Sól do kąpieli – właściwości

Sól do kąpieli nie tylko pięknie pachnie i działa relaksująco, lecz także pielęgnuje skórę. Może występować w różnych formach – drobnych kryształków, płatków czy też większych bryłek. Naturalna sól zawiera mnóstwo cennych składników mineralnych, takich jak:
  • magnez,
  • wapń,
  • potas,
  • sód,
  • żelazo,
  • cynk.

Jak używać soli do kąpieli? Sporą garść produktu wrzuć do wanny pełnej wody i poczekaj, aż kryształki się rozpuszczą. Możesz dodać do kąpieli również kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, świeże zioła czy nawet kwiaty.

Co daje sól do kąpieli? Między innymi:
  • przyspiesza złuszczanie naskórka,
  • poprawia krążenie krwi,
  • działa antycellulitowo,
  • wygładza skórę,
  • wspomaga leczenie trądziku,
  • oczyszcza skórę,
  • relaksuje i odpręża,
  • odstresowuje.

Wyróżniamy kilka rodzajów soli, które można stosować do kąpieli. Możesz sięgnąć zarówno po gotową mieszankę znanej marki kosmetycznej, jak i kupić dobrą sól przeznaczoną do gotowania (np. czarną) i wykorzystać ją w celach pielęgnacyjnych. Jaka sól do kąpieli jest najlepsza? Po którą warto sięgnąć? Poniżej opisujemy popularne rodzaje.

Czarna sól do kąpieli

Czarna sól do kąpieli to nic innego jak himalajska kala namak. W kuchni szczególnie lubią stosować ją weganie, gdyż w smaku przypomina jajka. Jak to możliwe? Otóż zawiera ona śladowe ilości siarczanu sodu, siarczku żelaza i siarkowodoru. Czarna sól równie dobrze sprawdza się do pielęgnacji ciała.

Jak używać czarnej soli do kąpieli? Wsyp sporą garść produktu do wanny pełnej ciepłej wody. Zanurz się w niej i bierz kąpiel przez ok. 15-20 minut. Taki seans doskonale ujędrnia skórę, oczyszcza ją i wygładza.

Sól do kąpieli z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego zawiera znacznie więcej cennych minerałów niż zwykła sól kuchenna, dlatego idealnie sprawdza się w roli kosmetyku do pielęgnacji. Wystarczy, że wsypiesz do wanny pełnej wody garść soli i poczekasz, aż się rozpuści. Możesz już wskakiwać do kąpieli!

Sól do kąpieli z Morza Martwego oczyszcza i detoksykuje skórę, wspomaga leczenie trądziku oraz łuszczycy. Ponadto idealnie odpręża i łagodzi bóle mięśni.

Sól himalajska do kąpieli

Różowa sól himalajska uchodzi za najzdrowszy rodzaj soli. Chociaż, jeśli chodzi o dodawanie jej do potraw, jest to raczej mit, to z pewnością doskonale wpływa na kondycję skóry. Dlatego też warto stosować sól himalajską do kąpieli.

Sól himalajska zawiera aż 84 minerały oraz pierwiastki. Jest krystalicznie czysta, dlatego z powodzeniem można używać jej w roli kosmetyku. Wsyp garść soli himalajskiej do kąpieli i dorzuć ulubione dodatki zapachowe. Taki domowy seans spa pomoże obniżyć ciśnienie krwi, oczyścić skórę, złagodzić trądzik oraz podrażnienia, a także przyjemnie odprężyć ciało. 

Musujące kule do kąpieli – rodzaje i właściwości

Musujące kule do kąpieli to wspaniałe kosmetyki, które działają na wszystkie zmysły. Obłędnie pachną i przyjemnie syczą podczas rozpuszczania. Ponadto są miłe w dotyku i pięknie wyglądają zarówno na półce, jak i w wodzie. Czego chcieć więcej?

Kule do kąpieli mają wiele cennych właściwości:

  • odprężają,
  • poprawiają krążenie,
  • oczyszczają skórę,
  • wygładzają.

W zależności od dodanych składników aktywnych, kula do kąpieli może relaksować lub pobudzać do działania, nawilżać lub detoksykować skórę, działać antycellulitowo albo łagodząco. Jedno jest pewne – zawsze działa antystresowo i poprawia nastrój. Zwróć uwagę na skład wybranej kuli do kąpieli oraz na jej właściwości podane przez producenta. Z pewnością znajdziesz produkt idealnie dopasowany do potrzeb swojej skóry.

Kule do kąpieli występują w przeróżnych rodzajach i kształtach. Najbardziej klasyczne mają postać zwykłej kuli – białej lub kolorowej. Różnią się barwą, zapachem oraz właściwościami. Produkty zwane kulami do kąpieli mogą także wyglądać jak… słodkie babeczki, serduszka, gwiazdki, a nawet postaci z bajek!

Naturalne kule do kąpieli

Naturalne kule do kąpieli nie mają w sobie sztucznych konserwantów, aromatów i barwników. Ich bazę stanowi zazwyczaj soda oczyszczona, dzięki której produkty musują po wrzuceniu do wody.

Oprócz tego naturalne kule mogą zawierać olejki eteryczne, drogocenne oleje (np. kokosowy czy migdałowy), sól morską, kwasek cytrynowy, a nawet suszone kwiaty oraz zioła. To dzięki tym dodatkom wspaniale pachną oraz pielęgnują ciało.
Jesteś fanką naturalnych kosmetyków? W internecie znajdziesz mnóstwo ekologicznych kul do kąpieli bazujących na roślinnych składnikach.

Kula do kąpieli – jak używać?

Jak używać kuli do kąpieli? To bardzo proste. Napełnij wannę wodą, a następnie wejdź do środka. Wrzuć do wody kulę i rozkoszuj się niesamowitymi efektami. Obserwuj, jak kosmetyk się rozpuszcza, wsłuchuj się w przyjemne syczenie i napawaj cudownym zapachem… Gwarantujemy, że po takiej kąpieli będziesz czuć się jak nowo narodzona!
Autor: Olga Wacholc