Data modyfikacji:

Stroje na Halloween dla dzieci

Twoje dziecko wybiera się na imprezę z okazji Halloween? A może wraz z przyjaciółmi planuje pukać do domu sąsiadów i prosić o słodycze? Kostium na Halloween to ważna część zabawy. Sprawdź, jakie są najlepsze stroje na Halloween dla dzieci.

Stroje na Halloween dla dzieci – jaki kostium na Halloween wybrać?

Halloween obchodzi się 31 października, w wigilię Wszystkich Świętych. Bardzo popularne w krajach anglosaskich, do Polski przywędrowało w latach 90. ubiegłego wieku. Do tej pory wzbudza kontrowersje. Jedni traktują je jak zabawę, inni zupełnie odcinają się od tej formy spędzania czasu z przyjaciółmi.

Niemniej nie da się zaprzeczyć, że najmłodsi podchodzą do niego po prostu jak do jednego z elementów jesiennej rzeczywistości. Jak zorganizować imprezę Halloween dla dziecka? Obowiązkowym elementem jest dopasowany do tej okazji odpowiedni kostium. A jest z czego wybierać.

Straszny kostium na Halloween

Idealnym strojem na Halloween dla dziecka będzie straszny kostium. Jaki straszny kostium na Halloween wybrać? Zobacz nasze propozycje.

Kostium kościotrupa na Halloween

Kościotrup będzie świetnie pasował do atmosfery Halloween, bo szkielet jest jednym z najpopularniejszych motywów jesiennego święta duchów. Może być klasycznym kostiumem na Halloweem, składającym się z czarnego kombinezonu z nadrukiem kości. Może zawierać więcej elementów: kapelusz, pelerynę… A gdyby tak przebrać się w strój pirata-kościotrupa? I dalej, żeglować latającym Holendrem!

Stroje Halloween dla dzieci – kostium ducha

Jaki strój na Halloween dla dziecka wybrać? Niech twój maluch przebierze się za zjawę. Kostiumów jest mnóstwo: klasycznych i niekonwencjonalnych. Dzieci mogą przebrać się w zwiewną szatę, która przypomina duchy znane z kreskówek.

Jednak istnieje też inna opcja – to upiorna Biała. Duch Panny Młodej? Duch małej Gotki lub Piratki? Pomaluj córkę białą farbą do ciała, a z pewnością niejeden śmiałek zadrży na jej widok. Duchy niekoniecznie muszą być białe. Duch ciemności z pewnością zrobi na przyjaciołach twojego dziecka niesamowite wrażenie.

Kostium czarownicy – strój na Halloween dla dziewczynki

Twoja córka lubi magię? Niech przebierze się za czarownicę. Postać ta jest straszna, ale jednocześnie urocza. Spodoba się dziewczynce, która lubi się stroić. Czyż czarownica nie jest halloweenową niegrzeczną wersją księżniczki?

Kostium diabła i diablicy – popularny strój na Halloween dla dzieci

Wprawdzie w Halloween na ziemię mają schodzić przede wszystkim postaci znane z pogańskich wierzeń, jednak czasem i diabła pewnie można spotkać na rozstaju dróg.

Zaproponuj swojemu maluchowi diabelski kostium. Na pewno będzie zachwycony. Szczególnie gdy przyjdzie mu założyć na głowę rogi, a w dłoń chwycić długie widły.

Jaki kostium na imprezę halloweenową dla nastolatka?

Imprezy dla nastolatków rządzą się własnymi prawami. Przebierane wcale nie muszą oznaczać wezwania do tego, by stawić się przed znajomymi w pełnym kostiumowym rynsztunku. Najczęściej wystarczą jedynie elementy garderoby.

Maska potwora

Nie trzeba kupować kompletnego stroju. Maski na Halloween są świetnym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą jedynie trochę zaszaleć. Twój nastolatek w jednej chwili zmieni się w paskudną maszkarę. A gdy tylko przyjdzie mu ochota, powróci do imprezowej stylizacji.

Czapka wiedźmy

Ten element przebrania na Halloween dla dzieci działa tak samo jak maska potwora. Twoja nastolatka wybiera się do znajomych? Halloweenowy akcent świetnie dopełni wyszukany look.