Data publikacji:

Jaki strój na Halloween dla dzieci wybrać?

Kostium potwora na Halloween dla chłopca czy kostium dinozaura na Halloween? Możesz zdecydować się też jedynie na pojedyncze elementy, które może nie będą wyglądały tak spektakularnie jak całe kostiumy, ale sprawią, że twoja pociecha poczuje się wyjątkowo. Popularne akcesoria dla dzieci to rękawiczki, sztuczne zęby, okulary, kapelusz czy maska. Halloween to święto, które coraz bardziej zyskuje w Polsce na popularności, dlatego warto zapoznać się z tą tradycją.
jaki strój na halloween dla dzieci wybrać

Stroje na Halloween dla dzieci – jaki kostium na Halloween wybrać?

Halloween obchodzi się 31 października, w wigilię Wszystkich Świętych. Bardzo popularne święto w krajach anglosaskich do Polski przywędrowało w latach 90. ubiegłego wieku. Do tej pory wzbudza kontrowersje. Jedni traktują je jak zabawę, inni zupełnie odcinają się od tej formy spędzania czasu z przyjaciółmi.
Niemniej nie da się zaprzeczyć, że najmłodsi podchodzą do niego po prostu jak do jednego z elementów jesiennej rzeczywistości. Jak zorganizować imprezę Halloween dla dziecka? Obowiązkowym elementem jest dopasowany do tej okazji odpowiedni kostium. A jest z czego wybierać.

Straszny kostium na Halloween

Idealnym strojem na Halloween dla starszego dziecka będzie straszny kostium. Jaki straszny kostium na Halloween wybrać? Zobacz nasze propozycje.

Kostium kościotrupa na Halloween

Kościotrup będzie świetnie pasował do atmosfery Halloween, bo szkielet jest jednym z najpopularniejszych motywów jesiennego święta duchów. Może być klasycznym kostiumem na Halloween, składającym się z czarnego kombinezonu z nadrukiem kości. Może zawierać więcej elementów: kapelusz, pelerynę… A gdyby tak przebrać się w strój pirata-kościotrupa? I dalej, żeglować latającym Holendrem?

Stroje Halloween dla dzieci – kostium ducha

Jaki strój na Halloween dla dziecka wybrać? Może twoja pociecha chciałaby się przebrać za zjawę? Kostiumów jest mnóstwo: klasycznych i niekonwencjonalnych. Dzieci mogą przebrać się w zwiewną szatę, która przypomina duchy znane z kreskówek.
Jednak istnieje też inna opcja – to upiorna Biała Dama. Duch panny młodej? Duch małej gotki lub piratki? Pomaluj córkę białą farbą do ciała, a z pewnością niejeden śmiałek zadrży na jej widok. Duchy niekoniecznie muszą być białe. Duch ciemności z pewnością zrobi na przyjaciołach twojego dziecka niesamowite wrażenie.
Kostium ducha nie wymaga dużego nakładu pracy. Ten motyw możesz też samodzielnie wykorzystać i stworzyć kostium ducha DIY na Halloween dla swojej pociechy. Najprostszym sposobem będzie wykorzystanie starego prześcieradła i pocięcie go na kawałki. Kolejne kroki zależą już tylko od twojej wyobraźni.

Kostium czarownicy – strój na Halloween dla dziewczynki

Twoja córka lubi magię? Niech przebierze się za czarownicę. Postać ta jest straszna, ale jednocześnie urocza. Spodoba się dziewczynce, która lubi się stroić. Czyż czarownica nie jest halloweenową niegrzeczną wersją księżniczki?

Kostium diabła i diablicy – popularny strój na Halloween dla dzieci

Wprawdzie w Halloween na ziemię mają schodzić przede wszystkim postaci znane z pogańskich wierzeń, jednak czasem i diabła pewnie można spotkać na rozstaju dróg.
Zaproponuj swojemu maluchowi diabelski kostium. Na pewno będzie zachwycony. Szczególnie gdy przyjdzie mu założyć na głowę rogi, a w dłoń chwycić długie widły.

Jaki strój na Halloween dla dziecka w wieku przedszkolnym?

Straszne stroje na Halloween nie sprawdzą się w przypadku małych dzieci, które boją się potworów, duchów i po prostu nie są gotowe na zabawę ze straszydłami. W tym przypadku warto nieco ocieplić atmosferę przyjęcia i zamiast upiornych masek Halloween zarządzić zwykłą zabawę przebieraną, gdzie wśród czarownic znajdą się też księżniczki, dinozaury i inne postacie, które nie będą kojarzyć się dzieciom negatywnie.

Jaki kostium na imprezę halloweenową dla nastolatka?

Imprezy dla nastolatków rządzą się własnymi prawami. Imprezy przebierane wcale nie muszą oznaczać wezwania do tego, by stawić się przed znajomymi w pełnym kostiumowym rynsztunku. Najczęściej wystarczą jedynie pojedyncze elementy garderoby.

Maska na Halloween

Nie trzeba kupować kompletnego stroju, by wprowadzić się atmosferę Halloween. Maski na Halloween są świetnym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą jedynie trochę zaszaleć. Twój nastolatek w jednej chwili zmieni się w paskudną maszkarę. A gdy tylko przyjdzie mu ochota, powróci do imprezowej stylizacji.

Czapka wiedźmy

Ten element przebrania na Halloween dla dzieci działa tak samo jak maska potwora. Twoja nastolatka wybiera się do znajomych? Halloweenowy akcent świetnie dopełni wyszukany look.

Sztuczna krew

Zamiast przebrania wystarczy, że zakupisz sztuczną krew, którą można stosować na skórę. Sztuczne, krwawiące rany na pewno zrobią wrażenie na innych członkach imprezy. To zdecydowanie nie jest oklepany gadżet na Halloween.
Zdjęcie: Envato Elements