Data publikacji:

Tani iPhone. Jaki iPhone do 1500 i 2000 zł wybrać?

Rosnąca liczba tanich iPhone’ów sprawiła, że te urządzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które chcą wejść do świata Apple, nie tracąc przy tym majątku. Sprawdź, jaki telefon z logo nadgryzionego jabłka warto kupić do 1500 lub 2000 zł.
tani iphone

Tanie iphony – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Telefony Apple wielu użytkownikom kojarzą się z produktami klasy premium. Gigant z Cupertino oferuje produkty, które są eleganckie, funkcjonalne i na tle konkurencji wyróżniają się ciekawymi rozwiązaniami. Ile kosztuje najlepszy iPhone? Najnowsze modele nie należą do najtańszych, co wiąże się z wydatkami co najmniej 4 tys. złotych. Za topowe telefony z dopiskiem Pro trzeba zapłacić nawet 7-8 tys. złotych. Jednak rynek telefonów mocno się zmienił, a samo Apple tworzy tak dobre produkty, że zakup urządzenia z lat poprzednich jest bardzo dobrą inwestycją.
Głównie wynika to z bardzo długiego okresu wsparcia, który wynosi około 5 lat! Procesory Apple wyróżniają się na tle konkurentów z Androidem i można śmiało powiedzieć, że znacznie ich wyprzedzają pod względem wydajności. iPhone ze średniej półki cenowej jest w stanie dorównać telefonowi z Androidem, który jest dwukrotnie droższy. 
Dobry, tani iPhone będzie w stanie zagwarantować komfortową pracę przez dłuższy czas. Smartfony Apple nie tracą aż tak szybko na wartości, dlatego z późniejszym sprzedaniem takiego urządzenia również nie będziesz mieć większych problemów.
Czy iPhone jest wodoszczelny? Starszy model iPhone 12 ma odporność IP68, która ochroni telefon przed przypadkowym zachlapaniem.

Jaki iPhone do 1000 zł?

Znalezienie nowego iPhone’a za 1000 złotych jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Przy takim budżecie warto zainteresować się używanymi urządzeniami, gdzie wybór jest całkiem spory. Spokojnie możesz rozglądać się za iPhone’em 11, który ma 6,1-calowy wyświetlacz LCD i nadal jest wspierany przez producenta. Jeżeli preferujesz mniejsze telefony, a chcesz mieć jeszcze dodatkowy teleobiektyw, to warto rozważyć zakup iPhone’a 11 Pro.
Trochę taniej można dostać iPhone’a XR, XS czy iPhone XS Max. Jednak w ich wypadku warto się zastanowić, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że te modele nie dostaną aktualizacji do iOS 18.

Jaki iPhone do 1500 zł?

Używany iPhone do 1500 złotych to najlepszy wybór w takim budżecie. Czasami można trafić na promocje na starsze, nowe modele, ale nadal jest to bardzo trudne. Używane telefony takie jak iPhone 12 Mini oraz iPhone 12.
Miłośnicy małych ekranów powinni spojrzeć w kierunku wersji Mini. iPhone 12 to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą mieć komfortowy telefon do codziennego użytkowania. Do 1500 złotych można znaleźć również iPhone’a 12 Pro, który ma przede wszystkim lepszy aparat fotograficzny i dodatkowy teleobiektyw. iPhone za 1500 złotych będzie w stanie posłużyć spokojnie nawet 2 lata bez większych problemów.

Jaki iPhone do 2000 zł?

Jakiego iPhone kupić w 2024 roku? Budżet 2000 złotych pozwala już na zakup nowego iPhone’a z oficjalnej dystrubucji. Tutaj mamy do wyboru kilka modeli. Najtańszy będzie nowy iPhone 11, który charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny, a także niemal na pewno dostanie aktualizację do iOS 18. Bardzo dobrą propozycją jest także nowy iPhone 12, który od modelu 11 różni się bardziej kanciastym wzornictwem, a także 6,1-calowym wyświetlaczem OLED. Minusem jest krótszy czas pracy na baterii. Pod tym względem starszy model radzi sobie zdecydowanie lepiej!
W przypadku używanych telefonów wybór jest jeszcze większy. Bez problemu znajdziesz iPhone’a 13, a nawet iPhone’a 14. Oba smartfony mają niemal identyczne procesory, baterię, a także aparaty fotograficzne. Czternastka na pewno będzie dłużej wspierana i jeśli chcesz kupić telefon na kolejne co najmniej 2-3 lata, to lepiej dopłacić do nowszego modelu.
Fani wersji Pro bez problemu kupią iPhone’a 12 Pro Max lub iPhone’a 13 Pro. Wszystko jest uzależnione od stanu technicznego oraz pojemności pamięci wewnętrznej, dlatego trudno powiedzieć jaka będzie ostateczna cena. Jednak mając takie pieniądze w portfelu z zakupem jednego z tych telefonów nie powinieneś mieć większego problemu.

iPhone tani i dobry wybór dla każdego!

Rynek telefonów Apple w ostatnich latach mocno się zmienił. Smartfony, które niegdyś były dostępne dla wybranej grupy użytkowników, teraz tak naprawdę może mieć każdy. Apple dzięki bardzo długiemu wsparciu przedłużyło cykl życia wielu telefonów.
Nawet jeśli zdecydujesz się na starszy model, to możesz mieć pewność, że będzie on nadal działał płynnie i otrzyma na bieżąco ważne aktualizacje. W porównaniu do telefonów z Androidem to mocny argument, ponieważ w ich wypadku zwykle jest wydawanych kilka aktualizacji i na tym koniec. Oczywiście podczas eksploatacji może być konieczna wymiana baterii, jednak są to koszty znacznie niższe niż zakup całkowicie nowego smartfona.

FAQ: Tani iPhone - najczęściej zadawane pytania

Czy tani iPhone to dobra inwestycja?
Tak! Nawet najtańszy iPhone jest w stanie zapewnić bezproblemową pracę przez długi czas. Urządzenia firmy Apple zostały zoptymalizowane w taki sposób, aby były w stanie działać przez kilka lat. Świadczy o tym fakt, że cykl wsparcia wynosi około 5 lat.

Który nowy iPhone jest najtańszy?
Do najtańszych „nowych” iPhone’ów zaliczamy modele z serii 11 oraz SE2. Jeśli chcesz mieć pewność, że producent zapewni dłuższe wsparcie to warto rozważyć zakup iPhone’a 12, który aktualizacje powinien otrzymywać jeszcze co najmniej przez 1-2 lata.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.