Data modyfikacji:

Wybieramy tani smartfon do 5,5 cala!

Filmy, zdjęcia czy też gry wyświetlane na dużym ekranie telefonu wyglądają naprawdę efektownie. Niestety smartfony wyposażone w ogromne wyświetlacze nie są tak praktyczne w codziennym użytkowaniu, jak małe, poręczne urządzenia mobilne – przynajmniej nie dla wszystkich. Ponadto takie telefony dostępne są najczęściej w zdecydowanie wyższych przedziałach cenowych. Wybierając tanie smartfony 5,5 cala, warto zwrócić uwagę na mniej popularne marki, których poszczególne produkty zostaną przedstawione w tym artykule!
tani smartfon do 5,5 cala

Telefony komórkowe 5,5 cala – na jakie marki najlepiej stawiać?

Jak dobrać najlepszy telefon? Dzisiejszy rynek zdecydowanie obfituje w smartfony o możliwie największych wyświetlaczach, ponieważ właśnie na takie telefony jest największy popyt. Znaczna liczba klientów gustuje w urządzeniach mobilnych, które swoim rozmiarem niedługo dorównają tabletom. Jednak istnieje grupa osób zastanawiających się „jaki smartfon do 5,5 cala”, którym producenci również wychodzą naprzeciw. Tym bardziej że ceny telefonów o tak pokaźnych ekranach potrafią sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. Warto więc zwrócić uwagę na niszowe marki, oferujące swoje produkty w bardzo przystępnych cenach.

Smartfony 5,5 cala – dlaczego stają się coraz mniej popularne?

Małe telefony są coraz mniej popularne. Głównym powodem jest fakt, że obecnie smartfony służą właściwie do wszystkiego. Zastępują książki, aparaty, komputery, a często nawet telewizory. Osoby zajmujące się na swoich telefonach bankowością, zakupami, czytaniem, oglądaniem filmów, a czasem nawet pracą, zdecydowanie wolą robić to na większym i bardziej przejrzystym ekranie. Coraz trudniej znaleźć na „świeżym” rynku dobry smartfon 5,5 cala, zwłaszcza wśród znanych wszystkim, flagowych marek.

Tanie smartfony 5,5 cala – a co z Samsungiem?

Mimo że nadal znajdują się zwolennicy małych, zgrabnych telefonów, topowe marki zdecydowanie odchodzą od ich produkcji. Spowodowane jest to faktem, iż prawdopodobnie zainteresowanie jest zbyt niskie, aby wypuszczanie ich na rynek było opłacalne. Czy znajdziemy dobry telefon Samsung w tym rozmiarze? Przykładowo, telefon Samsung 5,5 cala jest już niemalże nieosiągalny – oczywiście, jeśli mowa o najnowszych modelach.
Ostatnie modele Samsung Galaxy 5,5 cala produkowane były w 2016 r. Osoby pragnące posiadać nowoczesny telefon tej konkretnej marki, muszą zdecydować się na większy rozmiar – smartfon 5,8 cala. Dlatego ponownie z pomocą przychodzą znacznie mniejsze, niszowe marki.

Najlepsze telefony 5,5 cala

Ulefone Note 8

Kolejny smartfon 5,5 to propozycja firmy Ulefone. Elegancki Note 8 swoją premierę miał we wrześniu 2020 r., także również należy do nowoczesnych modeli. Jego cena jest nieco wyższa od poprzednika, ale wciąż bardzo atrakcyjna. Dostępny jest w trzech kolorach, z czego dwóch dość nietypowych: czarnym, pomarańczowym i zielonym. Telefon ma bardzo smukłą obudowę, a cała przednia część wypełniona jest ekranem, dzięki czemu podczas użytkowania jest bardzo praktyczny.

Apple iPhone 8 Plus

A co z rankingiem iPhone? Osoby szukające smartfona z nadgryzionym jabłkiem powinny postawić na model iPhone 8 Plus. Urządzenie zostało wyposażone w 5,5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli, czterordzeniowy układ Apple A11 oraz 3 GB pamięci operacyjnej. Jeśli chodzi o aparaty, to zastosowano tutaj dwie optyki główne po 12 megapikseli. Do wideorozmów przygotowano aparat z optyką 7 megapikseli.

Cubot Note 7

W kategorii małych telefonów warte uwagi są smartfony Cubot. Pierwszy tani smartfon 5,5 cala pochodzi z firmy Cubot. Model Note 7 to niezwykle zgrabny i nowocześnie wyglądający telefon w zaskakująco niskiej cenie. Dostępny jest w trzech różnych kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jego premiera miała miejsce w lipcu 2020 r., lecz mimo tak krótkiego czasu funkcjonowania na rynku, zdążył zebrać już masę pochlebnych opinii.

Oukitel WP5 Pro

Ostatnią propozycją będzie coś „mocniejszego”, czyli oferowany przez firmę Oukitel WP5 Pro! Telefon został wykonany niezwykle solidnie, niestraszne są mu upadki i obicia, dlatego idealnie sprawdzi się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Jest to również smartfon 5,5 cala, czarny, z delikatnymi, pomarańczowymi wstawkami na obudowie. Jego cena jest wyższa od poprzedników, jednak adekwatna do jakości produktu.
Zdjęcie: borodai/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo